Kwalifikacje w tenisie stołowym w Oceanii

 

 

Za nami turniej kwalifikacyjny w tenisie stołowym do Igrzysk Olimpijskich dla strefy Oceanii, który odbył się w australijskim Melbourne.

W Melbourne do walki o paszporty olimpijskie przystąpiło dziesięcioro zawodników oraz sześć zawodniczek, którzy walczyli o trzy przepustki do Londynu. Na starcie stanęli przedstawiciele Australii i Nowej Zelandii ale również zawodnicy z takich krajów jak Fidżi oraz Vanuatu.

W turnieju męskim w pierwszej rundzie kwalifikacji bezkonkurencyjny okazał się William Henzell z Australii, kóry wygrał swoje wszystkie mecze tracąc w całym turnieju jedynie dwa sety. Drugim zawodnikiem, który zapewnił sobie występ w Londynie był drugi reprezentant gospodarzy Justin Han. W ostatniej fazie eliminacji do której przystapiło sześciu zawodników ponieważ Australia mogła zakwalifikować tylko dwoje zawodników na Igrzyska, kwalifikacje wywalczył Phillip Xiao, Chinczyk w barwach Nowej Zelandii.

W turnieju kobiet z kolei z pierwszej fazy eliminacji kwalifikacje wywalczyła Jian Fang Lay reprezentująca Nową Zelandię, z kolei druga przepustka również przypadła reprezentantce Nowej Zelandii Chunli Li. O miejsce gwarantujące występ na turnieju w Londynie stoczyły walkę zawodniczki z Australii, z której to zwycięsko wyszła Miao Miao. Co ciekawe Miao Miao w przeszłości reprezentowała Polskę.

 

Kwalifikacje zdobyli:

William Henzell, Justin Han (obaj z Australii), Phillip Xiao (Nowa Zelandia)

Jian Fang Lay, Chunli Li (obie z Nowej Zelandii), Miao Miao (Australia)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password