LA: Łukasz Mamczarz z brązowym medalem!

Łukasz Mamczarz wywalczył brązowy medal Igrzysk Paraolimpijskich w skoku wzwyż (T42). Polski lekkoatleta zakończył zawody z wynikiem 1,74m.

Łukasz Mamczarz zajął trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż. Reprezentant Polski startujący w kategorii T42 musiał uznać wyższość zawodnika z Fidżi – Iliesa Dylana  i Hindusa – Nagarajegowda. Mamczarz od początku konkursu miał problem z zaliczaniem wysokości. Dopiero za trzecim razem udało mu się pokonać pierwszą przeszkodę – 1,55m. Z kolejnymi wysokościami polski paraolimpijczyk nie miał na szczęście większych problemów (1,60m zaliczył za pierwszym razem, 1,65m za drugim, 1,68m za pierwszym, 1,71m w drugiej kolejce). O zdobyciu krążka przez Mamczarza zadecydowała próba na 1,74m. Zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego pokonał ją w ostatnim podejściu. Rywalizujący z nim o medal Chińczyk – Guo nie wytrzymał presji i strącił trzykrotnie tą wysokość. Łukasz miał jeszcze szansę na wywalczenie złotego medalu, ale poprzeczka zawieszona na 1m i 77cm nie pozostała na stojakach. Próby tej nie zaliczyli również wyprzedzający Polaka zawodnicy. O miejscu paraolimpijczyka z Wielkopolski zadecydowała liczba zrzutek na niższych wysokościach. Złoty medal zdobył reprezentant Fidżi – Iliesa Delana. Na drugim miejscu uplasował się skoczek z Indii – Hosanagara Nagarajegowda.