Lahti 2017 – Biegi narciarskie: Norweskie podium na 30 km! Czwarte złoto Bjoergen!

Narciarską rywalizację pań w ramach Mistrzostw Świata w Lahti kończył bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego. Swoją niesamowitą klasę potwierdziła Marit Bjoergen. 36-letnia Norweżka zdobyła czwarte złoto na tej imprezie! Kornelia Kubińska była 24.

Zawody od początku zdominowały Norweżki. Mocne tempo narzuciła Marit Bjoergen, która, nawet jeśli traciła prowadzenie na rzecz Charlotte Kalli czy choćby Natalie von Siebenthal, szybko odrabiała straty. Losy rywalizacji ważyły się do ostatnich minut, bowiem cały czas swoją rodaczkę goniła Heidi Weng. Bjoergen w porę jednak przyspieszyła i osiągnęła na tyle dużą przewagę, by samemu w wielkim stylu przekroczyć linię mety. Na Weng czekała jeszcze walka o srebrny medal. Zacięty opór postawiła jej Astrid Jacobsen. Emocjonujący pojedynek o srebro toczył się do ostatnich metrów. Ostatecznie o zaledwie kilkadziesiąt centymetrów lepsza była Weng.

Na podium ostatniej konkurencji biegów narciarskich w ramach mistrzostw świata w Lahti staną zatem trzy Norweżki. Owej reprezentacji przysługiwało wystawienie czterech zawodniczek. Ta ostatnia – Ragnhild Haga uplasowała się tuż za podium. Piąta była Jessica Diggins, a szósta Krista Parmakoski.

W rywalizacji wzięły udział 52 zawodniczki, w tym jedna reprezentantka Polski -Kornelia Kubińska. Swój występ zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice może uznać za całkiem udany. Polska startowała z 44. pozycji, ostatecznie kończąc rywalizację na 24. miejscu! Nasza zawodniczka pokonała trasę w czasie 1:11:34.9.

Wyniki biegu na 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego

  1. Marit Bjoergen (Norwegia) 1:08:36.8
  2. Heidi Weng (Norwegia) + 1.9
  3. Astrid Jacobsen (Norwegia) +1.9
  4. Ragnhild Haga (Norwegia) +7.4
  5. Jessica Diggins (USA) +10.4
  6. Krista Parmakoski (Finlandia) +11.3
  7. Charlotte Kalla (Szwecja) + 13.9
  8. Teresa Stadlober (Austria) +15.5

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password