Lahti 2017 – Biegi narciarskie: Alex Harvey mistrzem świata na 50 km, dobry występ Antolca

Ostatnia konkurencja mistrzostw świata w Lahti, odbyła się bez większych emocji. Zawodnicy przez cały dystans biegli w zwartej grupie. Dopiero na ostatnich dwóch kilometrach wykreowała się ucieczka. Na finiszu najlepszy okazał sie Kanadyjczyk Harvey, który wyprzedził Ustiugowa. Brąz przypadł reprezentanowi gospodarzy- Heikkinenowi. Jan Antolec ukończył bieg na dobrej 34 pozycji.

Głównym faworytem do złotego medalu był Martin Johnsrud Sundby. Norweg cały czas biegł w czołówce i to właśnie on rozpoczął atak na 2 km przed metą. W pościg za nim ruszyli Harvey i Ustiugow. Zdawało się że to właśnie ta trójka rozda medale między siebie, jednak Sundby zdecydowanie osłabł w końcówce. Ustiugow mimo sprinterskich umiejętnosci nie nawiązał na finiszu walki z Harveyem. O brąz walczyli Sundby i Heikkinen, Norweg zdecydowanie odczuł trudy całego dystansu i poddał się na finiszu, totalna rezygnacja Sundbiego sprawiła że wyprzedził go jeszcze Brytyjczyk Musgrawe.

Alex Harvey zdobył swój drugi złote medal mistrzostw świata, wcześniej triumfował w sprincie drużynowym na mistzrostwach w Oslo w 2011 roku. Sergey Ustiugow zebrał prawdziwe medalowe żniwo na tych mistrzostwach. Rosjanin stanął na podium w pięciu konkurencjach, na sześć w których startował.