Lahti 2017 – Kombinacja norweska: Czwarte złoto dla niemieckich dominatorów. Polacy w „10”

Reprezentanci Niemiec całkowicie zdominowali rywalizację w kombinacji norweskiej. Eric Frenzel i Johannes Rydzek zwyciężyli w drużynowym sprincie 2×7,5 km, zdobywając tym samym czwarty złoty medal dla reprezentacji Niemiec. Polscy kombinatorzy po bardzo dobrym biegu zakończyli rywalizację na 10. pozycji. 

„Kombinacja niemiecka”. Nikogo nie powinno dziwić takie określenie, po sukcesach reprezentantów Niemiec w tym sezonie.
Po fenomenalnych wynikach w Pucharze świata, odnieśli kolejne cztery, niezaprzeczalne zwycięstwa podczas Mistrzostw świata, dowodzą, że całkowicie zdominowali rywalizację w tym sezonie.

Rywalizacja w pierwszej części zimowego dwuboju okazała się bardzo wyrównana, bowiem pięć czołowych ekip mieściło się w trzydziestosekundowej różnicy. Najlepsi okazali się Francuzi – Francois Braud i Maxime Laheurte. Oboje uzyskali najlepsze rezultaty w swoich grupach, skacząc po 125 metrów. Drugie miejsce, z kilkunastosekundową stratą (+16.0) zajęli Niemcy, główni kandydaci do złota. Tuż za nimi z niewielką stratą uplasowali się Japończycy (+18.0), Norwegowie (+24.0) i Austriacy (+28.0).
Adam Cieślar i Paweł Słowiok po raz kolejny zanotowali słaby występ na skoczni i zakończyli rywalizację na skoczni na 11. pozycji (+2:07), z niewielką jednak stratą do czołowej „10”.

WYNIKI PO SKOKACH

W biegu, rywalizacje była równie zacięta jak na skoczni. Już po dwóch zmianach, straty między pięcioma czołowymi reprezentacjami zostały zniwelowane i kolejne kilometry na prowadzeniu przemierzała pięcioosobowa grupka. Taki stan rzeczy utrzymał się przez kolejne sześć zmian, bowiem 3 kilometry przed metą, Norwegowie i Niemcy zaczęli uciekać pozostałym reprezentacjom i walkę o tytuł rozegrali między sobą. Na finiszu lepszy okazał się trzykrotny złoty medalista z Lahti – Johannes Rydzek, który o sekundę wyprzedził Magnusa Moana. Równie ekscytująca okazała się walka o ostanie miejsce na „pudle”. Akito Watabe, o niecałą sekundę wyprzedził Bernharda Grubera i Fancoisa Braud.
Bardzo dobrze na trasie biegu zaprezentowali się Polacy. Przez większą część dystansu nasi reprezentanci biegli wraz z Estończykami i Słoweńcami, jednak na finiszu najlepszy okazał się Paweł Słowiok, przyprowadzając reprezentację Polski na 10. pozycji.

1.Niemcy (Eric Frenzel/Johannes Rydzek)   29:01.8
2. Norwegia (Magnus Krog/Magnus Moan)  +1.0
3. Japonia (Yoshito Watabe/Akito Watabe) +10.2
4. Austria (Bernhard Gruber/Wilhelm Denifl) +10.7
5. Francja (Francois Braud/Maxime Laheurte) +11.5
………………………….
10. Polska (Paweł Słowiok/Adam Cieślar) +1:49.7

WYNIKI KOŃCOWE

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password