Lahti 2017 – Kombinacja norweska: Fenomenalny Rydzek z trzecim złotem

Johannes Rydzek zdobył trzecim złoty medal, podczas rozgrywanych w Lahti mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Niemiec okazała się najlepszy podczas drugiego konkursu indywidualnego. Polscy kombinatorzy zajęli miejsca w okolicach czołowej „30”.

Wszystko wskazuje na to, że niemieccy kombinatorzy całkowicie zdominują rywalizację podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Johannes Rydzek po zwycięstwie w konkursie indywidualnym oraz wraz z kolegami w rywalizacji sztafetowej, sięgnął po triumf w drugim konkursie indywidualnym na dużej skoczni, zdobywając tym samym trzecie złoto dla Niemiec. Tym razem nie przyszło mu to tak łatwo.

Najlepiej na dużej skoczni poradzili sobie Austriacy. Najdalej poszybował Mario Seidl, który po skoku na odległość 132 metry, prowadził z dużą przewagą nad swoim rodakiem Wilhelmem Deniflem, który lądował 6,5 metra bliżej. Trzecie miejsce zajmował Akito Watabe.
Będący w świetnej formie Niemcy nie poradzili sobie tak dobrze, jak w pierwszym konkursie. Najlepszy z nich, Johannes Rydzek skoczył 122m, i ze stratą minuty zajmował 5. miejsce. Polacy znów słabo wypadli na skoczni i zajmowali odległe lokaty. Adam Cieślar był 33., a Paweł Słowiok 42.

Zapowiadało się na to, że w drugiej części kombinacji zobaczymy szaleńczą pogoń Niemców i tak faktycznie było. Najlepszy czas na trasie biegu uzyskał Johannes Rydzek, który po pokonaniu 7,5 km dogonił rywali i po wspaniałej końcówce zdobył swój trzeci złoty medal podczas tych mistrzostw. Drugie miejsce zajął trzeci po skokach Akito Watabe, a trzecie Francois Braud z Francji. Mario Seidl, lider po skokach nie zdołał utrzymać przewagi nad rywalami i ukończył rywalizację tuż za podium.
Dobrze na trasie biegu zaprezentowali się Polacy. Adam Cieślar, wyprzedził kilku rywali i po raz kolejny zakończył rywalizację w czołowej „30”, natomiast Paweł Słowiok był 33.

1. Johannes Rydzek (Niemcy) 26:41.6
2. Akito Watabe (Japonia) +4.8
3. Francois Braud (Francja) +13.00
4. Mario Seidl (Austria) +17.4
5. Wilhelm Denifl (Austria) +26.5
26. Adam Cieślar +3:28.3
33. Paweł Słowiok +4:08.2

WYNIKI KOŃCOWE

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password