Lamy-Chappuis z Kryształową kulą

Amerykanin – Bryan Fletcher wygrał ostatnie w tym sezonie zawody PŚ w kombinacji norweskiej. Kryształową kulę zdobył po raz trzeci – Jason Lamy-Chappuis (Francja).

Dzisiejsza kombinacja miała być rozegrana w nietypowej formule (2 skoki + bieg na 15 km). Niestety ze względu na złe warunki atmosferyczne udało się przeprowadzić tylko jedną serię skoków. Na skocznie doszło do wielu przetasowań na czołowych lokatach. Zwycięzcą pierwszej części zawodów został Japończyk –   Taihei Kato. Jego rodak Akito Watabe uplasował się po serii skoków na  9. miejscu. Lamy-Chappuis zajmował 16 pozycję. Sytuacja w klasyfikacji łącznej przed drugą częścią kombinacji była już raczej jasna. W biegu na 10 km Akito Watabe walczył zaciekle o awans, jednak nie starczyło mu sił i ostatecznie zajął 7. miejsce. Tuż za nim uplasował się Lamy-Chappuis, który obronił pozycję lidera w kombinacji norweskiej. Zwycięzcą dzisiejszego dwuboju został po raz pierwszy w karierze Amerykanin – Bryan Fletcher. Podium uzupełnili Norweg – Mikko Kokslien i zwycięzca skoków – Taihei Kato.

Wyniki kombinacji sobotniej w Oslo (skok + bieg na 10 km)