Łatwa przeprawa i awans Isi

Agnieszka Radwańska po łatwym i szybkim spotkaniu pokonała Hiszpankę Silvię Soler-Espinozę 6:1, 6:2. Po tym zwycięstwie awansowała do  IV rundy turnieju WTA w Miami.

Krakowianka szybko przełamała rywalkę, która zresztą wygrała tylko jeden gem w całym secie i to przy własnym serwisie doprowadzając do stanu 1:3. To wszystko na co było stać Hiszpankę w pierwszej partii, którą ostatecznie przegrała 6:1 po 29 minutach walki.

Soler-Espinoza, która obecnie zajmuje 72. miejsce w rankingu WTA Tour, po raz kolejny szybko straciła kilka gemów, tym razem w drugim secie. Od stanu 4:0 dla Polki nastąpił niespodziewany zryw Hiszpanki, która doprowadziła do stanu 2:4, jak się okazało był on krótki, ponieważ chwilę później przegrała swoje podanie. Po 67 minutach walki Radwańska wykorzystała pierwszego meczbola. Ta wygrana dała jej premię w wysokości 39 tysięcy dolarów.

Bardzo ciekawa jest historia kolejnej przeciwniczki stojącej na drodze Krakowiance. Jest nią po raz kolejny Hiszpanka, 18-letnia Garbine Muguruza-Blanco, 208. na świecie, która do turnieju głównego dostała się z „dziką kartą”. W dwóch poprzednich rundach pokonała Rosjankę Wierę Zwonariewą, oraz po bardzo zaciętym meczu Flavię Pennettę. Jak widać, nie można lekceważyć tej rywalki, chociaż jeśli Polka chce utrzymać swoją 4. pozycję w rankingu WTA to musi swoją rywalkę po prostu pokonać.

26.03 godz.20.30 mecz Agnieszka Radwańska – Garbine Muguruza-Blanco

Niestety, jeśli chodzi o nasze pary deblowe, to na placu boju została już tylko para Kubot/Tipsarević, która dziś o godz.20.00 rozegra swój mecz w drugiej rundzie męskiego debla ATP w Miami. Ich przeciwnkiami będzie para meksykańsko-amerykańska: Gonzalez/Lipsky . Nasze trzy żeńskie pary (przynajmniej połowicznie) przegrały swoje pojedynki w II rundzie, po 0:2.