Łatwe zwycięstwa na początek

Dobrze rozpoczęli zmagania w europejskim turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich polscy tenisiści stołowi. Każdy z nich wygrał co najmniej jedno spotkanie.

Daniel Górak mógł dopisać sobie punkty za zwycięstwo z zawodnikiem z Bośni i Hercegowiny – Admirem Duranspahicem. Najważniejsza informacja o tym pojedynku jest taka, że… w ogóle się nie odbył. Przeciwnik Polaka poddał mecz walkowerem. W drugim meczu Polak już musiał walczyć. Bez problemów pokonał gospodarza – Traiana Ciociu.

Katarzyna Grzybowska musiała już podchodzić do stołu, jednak zwycięstwo z Greczynką (458. zawodniczką światowego rankingu) przyszło jej z łatwością. Łącznie straciła 22 punkty, nie oddając swojej rywalce ani jednego seta. W drugim swym meczu Katarzyna grała z trudniejszą rywalką, Rosjanką Oxaną Fadeevą. Mecz był bardzo wyrównany i o zwycięstwie zadecydował ostatni – siódmy set. W nim lepsza okazała się Rosjanka.

Kolejne zwycięstwo, które możemy odnotować, to wygrana Bartosza Sucha z niżej notowanym Litwinem Tomasem Mikutisem. Polak dobrze rozpoczął spotkanie, ale nieszczęśliwie ułożył się dla niego trzeci set, który ostatecznie przegrał do dziewięciu. Najwyraźniej podrażniło to naszego reprezentanta. W kolejnej partii stracił tylko jeden punkt, pieczętując wygraną w secie piątym. W drugim swym meczu po emocjonującym pojedynku pokonał Chorwata Gacinę.

Także Wang Zeng Yi – mieszkający od 18. roku życia w Polsce, mający polskie obywatelstwo – 109. zawodnik rankingu ITTF kontrolował sytuację w swoim pierwszym pojedynku na turnieju kwalifikacyjnym. Pewnie i bez straty seta wygrał z Finem Benedekiem Olahem. W drugim swym meczu Zeng Yi przegrał z Białorusinem Chtchetinine.

Natalia Partyka w swoim meczu również pokonała rywalkę – Na Liu z Wielkiej Brytanii. Natalia mimo, że nie straciła ani jednego seta, to przebieg meczu był stosunkowo wyrównany.

Na turnieju w Luksemburgu mecze rozgrywane są, w fazach grupowych. Dwóch najlepszych zawodników/zawodniczek z każdej grupy awansuje do dalszych gier.

Środowe mecze Polaków – wyniki:

Daniel Górak – Admir Duranspahic (Bośnia i Hercegowina)    4:0 (11:0, 11:0, 11:0, 11:0) – walkower

Daniel Górak – Traian Ciociu (Luksemburg) 4:0 (11:7, 11:9, 11:8, 11:9)

Katarzyna Grzybowska – Aikaterini Toliou (Grecja)    4:0 (11:5, 11:6, 11:3, 11:8)

Katarzyna Grzybowska – Oxana Fadeeva (Rosja) 3:4 (4:11, 8:11, 11:7, 12:10, 13:15, 11:4, 8:11)

Bartosz Such – Tomas Mikutis (Litwa)    4:1 (11:7, 11:4, 9:11, 11:1, 11:9)

Bartosz Such – Andrej Gacina (Chorwacja) -:- (11:8, 11:6, 11:9, 6:11, 5:11, 11:8)

Wang Zeng Yi – Benedek Olah (Finlandia)    4:0 (11:7, 11:8, 11:7, 11:8)

Wang Zeng Yi – Evgueni Chtchetinine (Białoruś) 2:4 (11:9, 9:11, 9:11, 9:11, 11:5, 3:11)

Natalia Partyka – Liu Na (Wielka Brytania)  4:0 (11:2, 12:10, 11:8, 11:7)