Lekkoatletyka – Berlin: Lisek z minimum na MŚ w Birmingham!

Kolejny świetny start Polaków w halowym mityngu. Dzień wcześniej świetnie zaprezentowała się Ewa Swoboda, a teraz królem został Piotr Lisek, który pokonał tyczkę na wysokości 5,83m. Tym samym, wypełnił minimum na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 01.03-04.03.

Polak  wygrał z Kanadyjczykiem Shawnacym Barberem, mistrzem olimpijskim z Rio, Thiago Brazem Da Silvą i dominatorem tyczki, Renaudem Lavillenie. Na ostatniej prostej pozostał nasz reprezentant i Francuz. Lisek jako jedyny pokonał 5,78 m. Później udało mu się w drugiej próbie przeskoczyć 5,83 m.

Lavillenie opuścił wysokość 5,78 i podjął się skoku na 5,83. Jednak nie potrafił sobie z nią poradzić. Próbował się jeszcze ratować, przenosząc skok na 5,88, ale to również mu się nie powiodło. Polak też nie zaliczył tej wysokości, jednak nikt nie mógł mu już odebrać wygranej i wyjazdu do Birmingham.

Świetnie spisał się też Karol Zalewski, który pobił rekord Polski na 300 metrów!

Przed samymi Mistrzostwami Świata, 15.02 odbędzie się Copernicus Cup, a dwa dni później na toruńskiej ziemi będziemy świadkami Halowych Mistrzostw Polski. To jedna z ostatnich okazji do uzyskania minimum na marcową imprezę.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password