Lekkoatletyka: Brytyjska mistrzyni siedmioboju kończy karierę

Brytyjska lekkoatletka specjalizująca się w siedmioboju Jessica Ennis-Hill zakończyła karierę. Wieloboistka wywalczyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Często mówi się, że jakiś sportowiec jest ikoną dyscypliny, którą reprezentuje. Tak jest w przypadku Jessicy Ennis-Hill, którą za wspaniałe osiągnięcia pokochała cała Wielka Brytania. Najpiękniejszym momentem jej kariery było zdobycie jedynego w swojej karierze złota olimpijskiego. Miało to miejsce w Wielkiej Brytanii, wtedy Ennis-Hill pobiła także rekord kraju deklasując rywalki. Oprócz najlepszych wyników w historii swojego kraju w wielobojach Brytyjka posiada rekordy Zjednoczonego Królestwa w biegu na 100 metrów przez płotki oraz w skoku wzwyż.

Jessica Ennis-Hill jest także dwukrotną mistrzynią świata z Berlina w 2009 roku oraz z Pekinu w 2015 roku. Zawodniczka, która zdecydowała się zakończyć karierę może tylko pomarzyć co mogłoby się wydarzyć gdyby w 2013 roku nie doznała kontuzji. W 2014 roku Ennis-Hill zawiesiła karierę na 13 miesięcy z powodu ciąży.

O swojej decyzji brytyjska lekkoatletka poinformowała w mediach społecznościowych następującymi słowami: „Jestem bardzo szczęśliwa, że dane mi było zrobić karierę w sporcie, który kocham i dlatego ta decyzja była jedną z najtrudniejszych, jakie musiałam podjąć. Ale jednocześnie wiem, że odejście teraz jest właściwym krokiem. Zawsze powtarzałam, że chcę pożegnać się z moją dyscypliną będąc na szczycie i bez żalu. Mogę szczerze powiedzieć, że tak właśnie się stało”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password