Lekkoatletyka – Bukowiecki kolejnym Polakiem z minimum na HME

Konrad Bukowiecki, jako czwarty Polak, wypełnił minimum na zbliżające się 17. Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. Podczas mityngu w Spale nasz najlepszy obecnie kulomiot posłał kulę na odległość 21.23 m.

W mityngu w Spale mogliśmy oglądać kilkoro czołowych polskich lekkoatletów, ale tylko Bukowieckiemu udała się sztuka wypełnienia minimum na HME. Co ciekawe, w całym konkursie miał on tylko jedną ważną próbę, ale na tyle daleką, że zapewniła mu ona występ w Birmingham. Rezultat 21.23 m, to drugi najlepszy wynik Polaka w historii jego występów w hali. W Spale mogliśmy oglądać również m.in. Karola Hoffmanna, Justynę Śmietankę czy Artura Nogę, ale żadne z  nich, choć wszyscy wygrali swoje konkurencje, nie zbliżył się do wskaźnika na marcowe mistrzostwa.

W Madrycie zakończył się trwający dwa dni wielobojowy mecz międzypaństwowy między Polską, Czechami, Hiszpanią, Francją i Wielką Brytanią. Wczoraj fantastycznie zaprezentowały się nasze pięcioboistki w kat. U20. Adrianna Sułek wygrała rywalizację indywidualną z nowym rekordem Polski juniorek (4326 punktów). Dodatkowo, wraz z Patrycją Adamczyk i Klaudią Nazarowicz (nie ukończyła ostatniej konkurencji, jej rezultat nie wliczał się do wyniku zespołu), Polska wygrała również rywalizację drużynową. Wynik Sułek to obecnie 7. najlepszy rezultat na świecie (wśród seniorek), co daje jej nadzieję na zaproszenie od IAAF-u na HMŚ (zostaną one rozdane na podstawie tabel światowych na dzień 12 lutego). Polscy juniorzy, którzy rywalizację dokończyli dzisiaj, zajęli ostatecznie 2. miejsce, przegrywając tylko z Francuzami. Indywidualnie, 3. pozycję zajął Aleksy Boroń (5167 punktów). W rywalizacji seniorskiej, polskie pięcioboistki uplasowały się na 5., a nasi siedmioboiści – na 4. miejscu. Indywidualnie, najlepsze wyniki należały do Izabeli Mikołajczyk (11. miejsce – 3994 pkt) i Rafała Abramowskiego (9. miejsce – 5520 RŻ).

Z pozostałych wyników biało-czerwonych z wczoraj i dzisiaj, należy wspomnieć nowy rekord kraju U20 Martyny Kotwiły w biegu na 200 m (24.14). Wczoraj w Toruniu Piotr Goździewicz wskoczył na 1. miejsce światowych tabel w kat. juniora młodszego w pchnięciu kulą (19.98 m). Sylwester Bednarek zajął 2. miejsce w mityngu w Hustopecach, ale nie udało mu się powtórzyć wyniku sprzed roku i pokonać wysokości 2.33 m (tyle wynosi minimum IAAF na HMŚ). W Val-de-Reuil kolejne zwycięstwo odniosła Ewa Swoboda, tym razem wygrywając z czasem 7.27.

Z informacji spoza konkurencji olimpijskich, Patrycja Bereznowska, obecna rekordzistka świata w biegu 24-godzinnym, wygrała w Atenach bieg 48-godzinny, a jej wynik (ok. 401 km), jest, na razie nieoficjalnym, rekordem świata także w tej konkurencji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password