Lekkoatletyka – Diamentowa Liga: Dwa polskie zwycięstwa w Rabacie

Angelika Cichocka na 1500 m i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce okazali się najlepsi w zawodach Diamentowej Ligi w stolicy Maroka. Oprócz nich na starcie stanęło troje Polaków.

Najwięcej radości na niedzielnych zawodach dostarczyli nam tyczkarze. Oprócz zwycięskiego Wojciechowskiego o jak najlepszy wynik starał się Piotr Lisek. Ten pierwszy po udanym skoku na wysokość 5.70 pominął dwie kolejne próby i w trzecim podejściu zaliczył 5.85, kończąc ostatecznie konkurs z takim właśnie rezultatem. Rywali, w tym Liska było stać dzisiaj najwyżej na wysokość 5.70, którą oprócz Polaka pokonał jeszcze Niemiec Holzdeppe.

Blisko swojego rekordu życiowego z tego sezonu pobiegła Angelika Cichocka. Polka zwyciężyła w biegu na 1500 m z czasem 4:01.93. Na finiszu wyprzedziła Marokankę Rabare Arafi oraz Amerykankę Brendę Martinez.

Mieszane uczucia można mieć po występie Konrada Bukowieckiego. Czwarta pozycja może wydawać się przyzwoita, jednak wynik 21.12 w pierwszej próbie daleki jest od jego osiągnięć z sezonu halowego. Trzeba jednak pamiętać, że kilkadziesiąt godzin wcześniej nasz kulomiot był w Bydgoszczy, gdzie w pieknym stylu zdobył złoto mistrzostw Europy U23.

Bardzo słabo wypadł niestety Sylwester Bednarek. Nasz halowy mistrz Europy z Belgradu dziś zaliczył tylko dwie wysokości: 2.15 i 2.19. Na 2.23 miał już trzy zrzutki i w końcowym rozrachunku dało mu to ostatnie, dziewiąte miejsce.

Startujący w niedzielę Polacy zdobywali punkty do klasyfikacji cyklu. Najlepiej z naszych radzi sobie Cichocka, która prowadzi w klasyfikacji Diamond League. Z mężczyzn najwyżej notowany jest Konrad Bukowiecki – na trzeciej pozycji. Wojciechowski jest czwarty, Lisek piąty, a Bednarek siedemnasty.

Warto zaznaczyć, że zawody w Rabacie m.in. w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata nie były mocno obsadzoną imprezą.