Lekkoatletyka – Diamentowa Liga: Rekord Polski Angeliki Cichockiej

Już troje polskich lekkoatletów zapewniło sobie udział w finałowych zawodach cyklu Diamentowej Ligi. Dziś w Londynie wystartowało ich siedmioro, a najlepiej zaprezentowała się Angelika Cichocka, która pobiła rekord Polski w biegu na milę.

Rekord Polski w biegu na milę ustanowiła Angelika Cichocka. Dystans ten w Londynie tradycyjnie zastępuje 1500 m, a będąca ostatnio w dobrej formie Cichocka czasem 4:19.58 odebrała rekord Polski na tym dystansie Annie Brzezińskiej, która dzierżyła go od 1996 roku. Polka jest już pewna awansu do finałowych zawodów Diamentowej Ligi na 1500 m.

Pewni występu w finale cyklu są już również Piotr Małachowski i Robert Urbanek. Ten pierwszy nie wystartował dzisiaj w Londynie z powodów zdrowotnych, drugi zaś zajął 4. miejsce z rezultatem 64.51.

Szóste miejsce w biegu na 800 m zajął Adam Kszczot. Rezultat 1:45.21 to jego najlepszy w tym roku wynik na tym dystansie, daleki jednak od czasu zwycięzcy – Nijela Amosa, który awansował na pierwsze miejsce list światowych, przebiegając 2 okrążenia w 1:43.18.

Poza cyklem Diamentowej Ligi rozegrano m.in. chód na osobliwym dystansie 1 mili. Tę rzadko spotykaną konkurencję, z rekordem życiowym, wygrał Tom Bosworth, a 4. miejsce zajął Rafał Sikora (5:49.63). Wynik Sikory to nieoficjalny rekord Polski, przy czym rezultat Boswortha (5:31.08) to nieoficjalny rekord świata. Jakub Jelonek został zdjęty z trasy, podobnie zresztą jak Eric Barrondo i Callum Wilkinson. O punkty nie bili się również skoczkowie w dal, a wśród nich Tomasz Jaszczuk. Polak zajął dziś 8. miejsce, skacząc 7.66.