Lekkoatletyka – DME: Mocny skład reprezentacji na Lille

W najmocniejszym składzie, z liderami światowych tabel Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem, wystartuje Reprezentacja Polski w zaplanowanych na przyszły weekend 7. Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawody od 23 do 25 czerwca odbywać się będą na Stadium Nord Lille Métropole we Francji.

W europejskich tabelach wysokie miejsca z biało-czerwonych zajmują m.in. Kamila Lićwinko, Rafał Omelko, Adam Kszczot, Krystian Zalewski, Sylwester Bednarek czy Tomasz Jaszczuk. Mocnym punktem polskiej ekipy w Lille powinna być także kobieca sztafeta 4×400 metrów z Justyną Święty na czele – liderka zespołu przed kilkoma dniami wyśrubowała rekord życiowy do poziomu 51.15.

Przed dwoma laty, na poprzedniej edycji drużynowego czempionatu, biało-czerwoni wywalczyli czwarte miejsce, tracąc do podium zaledwie 2,5 punktu.

Drużynowe mistrzostwa Europy rozgrywane są pod egidą European Athletics od 2009 roku, obecnie w interwale dwuletnim. W lekkoatletycznym kalendarzu zastąpiły odbywający się od połowy lat 60. XX wieku puchar Europy. Polska dotychczas raz wywalczyła miejsce w pierwszej trójce „drużynówki”– w 2014 roku w Brunszwiku biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce. Do Lille nasza reprezentacja udaje się jako zespół, który triumfował w klasyfikacjach medalowych ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Amsterdamie i rozegranych w marcu tego roku halowych mistrzostw kontynentu
w Belgradzie.

W 2019 roku gospodarzem ósmej edycji drużynowych mistrzostw Europy będzie Bydgoszcz – impreza ma odbyć się między 9 i 11 sierpnia.

Poniżej prezentujemy pełny skład ekipy Polski na Superligę Drużynowych Mistrzostw Europy 2017.

Kobiety
Lp. Imię i nazwisko Konkurencja Klub PB SB
1 Ewa Swoboda bieg na 100 metrów

sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Katowice 11.12

 

11.39

 

2 Anna Kiełbasińska bieg na 200 metrów

sztafeta 4 x 100 metrów

SKLA Sopot 22.94

 

23.68

 

3 Justyna Święty bieg na 400 metrów

sztafeta 4 x 400 metrów

AZS AWF Katowice 51.15

 

51.15

 

4 Joanna Jóźwik bieg na 800 metrów AZS AWF Warszawa 1:57.37 2:00.77
5 Angelika Cichocka bieg na 1500 metrów SKLA Sopot 4:01.84 4:01.84
6 Sofia Ennaoui bieg na 3000 metrów MKL Szczecin 8:59.44
7 Paulina Kaczyńska bieg na 5000 metrów WMLKS Pomorze Stargard 15:33.82 16:04.37
8 Karolina Kołeczek bieg na 100 metrów przez płotki MUKS Wisła Junior Sandomierz 12.91 13.07
9 Joanna Linkiewicz bieg na 400 metrów przez płotki KS AZS AWF Wrocław 55.25 55.42
10 Matylda Kowal bieg na 3000 metrów z przeszkodami CWKS Resovia Rzeszów 9:35.13 9:47.14
11 Anna Jagaciak-Michalska skok w dal

trójskok

OŚ AZS Poznań 6.74

14.33

6.49

13.72

12 Kamila Lićwinko skok wzwyż KS Podlasie Białystok 1.99 1.96
13 Kamila Przybyła skok o tyczce CWZS Zawisza Bydgoszc SL 4.30 4.20
14 Paulina Guba pchnięcie kulą OKS Start Otwock 17.95 17.47
15 Lidia Augustyniak rzut dyskiem MKL Toruń 59.36 58.62
16 Anita Włodarczyk rzut młotem RKS Skra Warszawa 82.98 79.73
17 Marcelina Witek rzut oszczepem KS Polanik Piotrków Trybunalski 61.48 56.04
18 Klaudia Adamek sztafeta 4 x 100 metrów KS Gwardia Piła
19 Kamila Ciba sztafeta 4 x 100 metrów OŚ AZS Poznań
20 Marika Popowicz-Drapała sztafeta 4 x 100 metrów CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
21 Iga Baumgart sztafeta 4 x 400 metrów BKS Bydgoszcz
22 Martyna Dąbrowska sztafeta 4 x 400 metrów UKS 19 Bojary Białystok
23 Małgorzata Hołub sztafeta 4 x 400 metrów KL Bałtyk Koszalin
24 Ewelina Ptak sztafeta 4 x 400 metrów WKS Śląsk Wrocław
25 Patrycja Wyciszkiewicz sztafeta 4 x 400 metrów OŚ AZS Poznań
Mężczyźni
Lp. Imię i nazwisko Konkurencja Klub PB SB
26 Dominik Kopeć bieg na 100 metrów

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Agros Zamość 10.37

 

10.37

 

27 Karol Zalewski bieg na 200 metrów

sztafeta 4 x 100 metrów

KS AZS UWM Olsztyn 20.26

 

20.97

 

28 Rafał Omelko bieg na 400 metrów

sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Wrocław 45.14

 

45.23

 

29 Adam Kszczot bieg na 800 metrów RKS Łódź 1:43.40 1:45.45
30 Marcin Lewandowski bieg na 1500 metrów CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 3:34.60 3:34.60
31 Michał Rozmys bieg na 3000 metrów UKS Barnim Goleniów
32 Szymon Kulka bieg na 5000 metrów niestowarzyszony 13:58.88 13:58.88
33 Damian Czykier bieg na 110 metrów przez płotki

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Podlasie Białystok 13.28

 

13.28

 

34 Patryk Dobek bieg na 400 metrów przez płotki SKLA Sopot 48.40 49.78
35 Krystian Zalewski bieg na 3000 metrów z przeszkodami UKS Barnim Goleniów 8:16.20 8:23.68
36 Tomasz Jaszczuk skok w dal WLKS Iganie Nowe 8.18 8.18
37 Karol Hoffmann trójskok MKS Aleksandrów 17.16 16.50
38 Sylwester Bednarek skok wzwyż RKS Łódź 2.33i 2.30
39 Piotr Lisek skok o tyczce OSOT Szczecin 6.00i 5.81
40 Konrad Bukowiecki pchnięcie kulą PKS Gwardia Szczytno 21.97i 21.51
41 Piotr Małachowski rzut dyskiem WKS Śląsk Wrocław 71.84 65.90
42 Paweł Fajdek rzut młotem KS Agros Zamość 83.93 82.40
43 Hubert Chmielak rzut oszczepem AZS AWFiS Gdańsk 82.58 79.75
44 Przemysław Adamski sztafeta 4 x 100 metrów WKS Flota Gdynia
45 Dariusz Kuć sztafeta 4 x 100 metrów CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
46 Przemysław Słowikowski sztafeta 4 x 100 metrów WKS Flota Gdynia
47 Dariusz Kowaluk sztafeta 4 x 400 metrów AZS AWF Warszawa
48 Łukasz Krawczuk sztafeta 4 x 400 metrów WKS Śląsk Wrocław
49 Jakub Krzewina sztafeta 4 x 400 metrów WKS Śląsk Wrocław
50 Michał Pietrzak sztafeta 4 x 400 metrów AZS AWF Katowice
51 Wiktor Suwara sztafeta 4 x 400 metrów AZS Łódź