Lekkoatletyka: Fenomenalne odległości w Ostrawie

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Świetnymi wynikami polskich miotaczy zakończyła się należąca do cyklu IAAF Hammer Throw Challenge wtorkowa część mityngu Zlatá Tretra w Ostrawie. Zarówno męski, jak i żeński konkurs wygrali nasi mistrzowie – Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk.

Triumf Fajdka okraszony został uzyskanym już w pierwszej próbie rekordem mityngu – 83,44 m. Ta odległość to również najlepszy w tym roku wynik na świecie. Na tym jednak nie koniec świetnych wyników. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro Wojciech Nowicki uzyskał wynik 80,31 m – nowy rekord życiowy, a przy tym pierwszy w jego karierze rzut powyżej 80 metrów. Nowickiemu udało się jeszcze raz posłać młot na podobną odległość – w czwartej serii uzyskał rezultat o sześć centymetrów słabszy.

Anita Włodarczyk w przeciwieństwie do swoich kolegów z reprezentacji tym razem nie przekroczyła bariery 80 metrów, ale wynik 79,72 m to nowy rekord mityngu i siódmy wynik w historii – zarówno jej kariery, jak i całego żeńskiego młota. Pozostałe dwie Polki startujące w konkursie w Ostrawie również spisały się bardzo dobrze – Malwina Kopron z drugim wynikiem w karierze (73,39 m) zajęła piąte miejsce, a tuż za nią uplasowała się Joanna Fiodorow (72,03 m).

W środę rozegrane zostaną pozostałe konkurencje. W Ostrawie zaprezentują się Jakub Szyszkowski, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Norbert Kobielski, Sylwester Bednarek, Danuta Urbanik, Anna Kiełbasińska, Karolina Kołeczek, Artur Noga, Damian Czykier, Karol Hoffmann i Rafał Omelko.

Rzut młotem mężczyzn:
1. Paweł Fajdek (Polska) 83,44 – WL, MR
2. Wojciech Nowicki (Polska) 80,31 PB
3. Bence Halász (Węgry) 78,85 PB

Rzut młotem kobiet:
1. Anita Włodarczyk (Polska) 79,72 – MR
2. Wang Zheng (Chiny) 76,25 SB
3. Hanna Skydan (Azerbejdżan) 74,25

5. Malwina Kopron (Polska) 73,39
6. Joanna Fiodorow (Polska) 72,03

Wojciech Nowakowski2376 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password