Lekkoatletyka: Gospodarzem PE w chodzie w 2015 będzie Iwano-Frankiwsk

EAANastępna edycja Pucharu Europy w chodzie sportowym odbędzie się na Ukrainie. Najlepsi europejscy chodziarze w 2015 roku będą rywalizować w Iwano-Frankiwsku. Taką decyzję podjęła Europejska Federacja Lekkoatletyczna.

Miasto w zachodniej części Ukrainy będzie gospodarzem 11. Pucharu Europy w chodzie 17 maja 2015 roku. To właśnie w tym miejscu odbywa się wiele zawodów w chodzie, m.in. mistrzostwa Ukrainy. Mityngi w Iwano-Frankiwsku przyciągają wielu znanych sportowców. Również Polacy chętnie przyjeżdzają do dawnego Stanisławowa (nazwa miasta do 1962 roku). To tutaj na podium stawali Rafał Sikora, Jakub Jelonek i Katarzyna Kwoka.

Puchar Europy w chodzie odbywa się od 1996 roku w cyklu dwuletnim. Pierwszym gospodarzem była hiszpańska La Coruña. Na 20 km mężczyzn triumfował wówczas Robert Korzeniowski, a na dystansie 50 km Stanisław Stosik był trzeci. Tegoroczny Puchar Europy zagościł w słowackich Dudincach po raz trzeci w historii. Polacy uplasowali się na medalowych pozycjach dwukrotnie: zajęli 3. miejsca drużynowo na 20 km (Rafał Augustyn, Łukasz Nowak i Jakub Jelonek) oraz na 50 km (Grzegorz Sudoł, Rafał Sikora, Michał Stasiewicz).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password