Lekkoatletyka: Lepiato kończy karierę! W skoku w dal…

Wczorajsza konferencja z okazji 82. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP na najlepszego sportowca Polski w 2016 roku przyniosła deklaracje o końcu startów. Z konkursami w skoku w dal (kat. T44 – amputacje i dysfunkcje kończyn dolnych) żegna się Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż z Rio de Janerio! 

Wśród gości podczas warszawskiej konferencji byli m.in. medaliści igrzysk olimpijskich w Rio Anita Włodarczyk (lekkoatletyka), Piotr Małachowski (lekkoatletyka), Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie), Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (wioślarstwo), ale także paraolimpijczyk z Rio Maciej Lepiato!

Podczas spotkania poinformował, że zakończył starty w konkursach skoku w dal!

W konkursie skoku w dal skakałem ostatni raz ostatnio, bo niestety rywalizuje w grupie (kat. T44)  ze sportowcami, którzy korzystają z super nowoczesnych protez. Z różnego rodzaju tworzywa . Na 13-stu zawodników w Rio de Janerio ja i jeszcze jeden zawodnik odbijaliśmy się z własnych nóg . Rekord świata w mojej kategorii wynosi 8,40 m – Niemca Marcusa Rehma. Mój 6,5 metra. 

Maciej Lepiato wspomniał również o ostatnich problemach zdrowotnych, które zabierały mu cenny czas.

Jestem obecnie po udanym zabiegu artroskopii lewej stopy. W ostatnich dwóch latach bardzo mi dokuczała. Mnóstwo kontuzji. Przerw w treningach. Myślę, że będę mieć więcej czasu bez kontuzji, co pozwoli mi się lepiej przygotować i osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Nie licząc rekordu życiowego 2,22 m (przyp. red. nie jest on zaliczany jako oficjalny rekord świata, ponieważ nie został ustanowiony na zawodach osób niepełnosprawnych) to z roku na rok skacze wyżej.

W Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP jest również kategoria na najlepszego sportowca niepełnosprawnego Polski w roku 2016.

Nominacje dla Natalii Partyka (tenis stołowy), Macieja Lepiato (lekkoatletyka) i Rafała Wilka (kolarstwo szosowe) są potwierdzeniem badań Instytutu Monitorowania Mediów, według których wymieniona trójka cieszy się największym zainteresowaniem w mediach!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password