Lekkoatletyka – ME U23: Podsumowanie drugiego dnia

Piątek był zapełniony po brzegi lekkoatletycznymi emocjami. Przerwa między sesją poranną a popołudniową też nie była długa, ale choć na odpoczynek nie było dużo czasu, to nie można było narzekać na nudę! Do rywalizacji przystąpiło dziś wielu naszych reprezentantów. Warto prześledzić, jak się dziś spisali!

Do walki o medale stanęli nasi faworyci – Ewa Swoboda w finale na 100m i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą. Oboje już w kwalifikacjach pokazali, że są bardzo mocni i trudno będzie ich pokonać. Poza tym znów odbyło się sporo eliminacji z udziałem Biało-Czerwonych, a wielu z nich awansowało do dalszej walki w mistrzostwach!
Dzisiaj też mały dodatek do podsumowania. Znajdziecie tu wypowiedzi po startach kilku naszych reprezentantów.

Bieg na 100m kobiet, finał:

  1. Ewa Swoboda (POL) 11,42
  2. Krystsina Tsimanouskaya (BLR) 11,54
  3. Sina Mayer (GER) 11,58
  4. Imani Lansiquot (GBR) 11,58
  5. Ajla Del Ponte (SUI) 11,66
  6. Kristina Sivkova 11,67
  7. Lisa Nippgen (GER) 11,72
  8. Floriane Gnafoua (FRA) DNF

Pchnięcie kulą mężczyzn, finał:

  1. Konrad Bukowiecki (POL)
  2. Denzel Comenentia (NED) 19,86
  3. Sebastiano Bianchetti (ITA) 19,69
  4. Can Osman Ozdeveci (TUR) 19,63
  5. Simon Bayer (GER) 19,30

8. Jan Parol (POL) 18,60

Rzut dyskiem kobiet, finał:

  1. Claudine Vita (GER) 61,79
  2. Daria Zabawska (POL) 59,08
  3. Veronika Domjan (SLO) 58,48
  4. June Kintana (ESP) 56,30
  5. Salla Sipponen (FIN) 54,83
  6. Monika Nowak (POL) 54,21

Bieg na 400m mężczyzn, półfinał:

  1. Luka Janezic (SLO) 45,73
  2. Benjamin Lobo Vedel (DEN) 45,85
  3. Kajetan Duszyńki (POL) 45,98 PB
  4. Karsten Warholm (NOR) 46,06
  5. Daniele Corsa (ITA) 46,20
  6. Cameron Chalmers (GBR) 46,32
  7. Maarten Stuivenberg (NED) 46,33 PB
  8. Darvin Andres Echeverry (ESP) 46,39 PB

Siedmiobój kobiet:

  1. Caroline Agnou (SUI) 6330
  2. Verena Preiner (AUT) 6232
  3. Celina Leffler (GER) 6070 PB
  4. Esther Turpin (FRA) 5940 PB
  5. Noor Vidts (BEL) 5924

10. Paulina Ligarska (POL) 5585 (PB)

Bieg na 100m ppł kobiet, półfinał:

  1. Nadine Visser (NED) 13,15
  2. Elvira Herman (BLR) 13,17
  3. Luca Kozak (HUN) 13,31
  4. Laura Valette (FRA) 13,38
  5. Yasmin Miller (GBR) 13,40
  6. Helena Jiranova (CZE) 13,44
  7. Reette Hurske (FIN) 13,44
  8. Olimpia Barbosa (BLR) 13,46

13. Marlena Morton (POL) 13,58
14. Ewa Ochocka (POL) 13,73

Bieg na 100m przez płotki kobiet, kwalifikacje:

  1. Laura Valette (FRA) 13,26
  2. Nadine Visser (NED) 13,26
  3. Elvira Herman (BLR) 13,28
  4. Luca Kozak (HUN) 13,39
  5. Helena Jiranova 13,47 PB
  6. Reetta Hurske (FIN) 13,47 =SB
  7. Yasmin Miller (GBR) 13,48
  8. Olimpia Barbosa (POR) 13,52 PB
  9. Luminosa Bogliolo (ITA) 13,52
  10. Petra Repasi (HUN) 13,53
  11. Ruslana Rashkovan (BLR) 13,56 SB
  12.  Maria Mujika (ESP) 13,56 PB
  13. Natalia Christofi (CYP) 13,56
  14. Marlena Morton (POL) 13,61
  15. Mette Graversgaard (DEN) 13,61 SB
  16. Ewa Ochocka (POL) 13,64

Ewa Ochocka po starcie w kwalifikacjach:

Ja jestem taką wielką niewiadomą. Bardziej biegam z szybkości niż z techniki. Muszę nadrobić technikę. Mam krótki staż na krótkich płotkach, bo wcześniej biegałam 400 ppł. Uważam, że samo zakwalifikowanie się na te zawody jest wielkim sukcesem, więc tym bardziej cieszę się z awansu do półfinału. Będziemy walczyć z Marleną o miejsce w finale, bo na płotkach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

Rzut młotem kobiet, kwalifikacje:

  1. Krista Tervo (FIN) 67,98
  2. Sara Fantini (ITA) 67,55
  3. Alyona Shamotina (UKR) 67,42
  4. Reka Gyuratz (HUN) 67,33
  5. Anna Maria Orel (EST) 65,39
  6. Iliana Korosidou (GRE) 65,34
  7. Beatrice Nodberge Llano (NOR) 65,11
  8. Katarzyna Furmanek (POL) 65,11
  9. Camille Sainte Luce (FRA) 64,75
  10. Sophie Gimmler (GER) 65,54
  11. Mirinda Petersson (SWE) 63,71
  12. Suvi Koskinen (FIN) 63,60

14. Marika Kaczmarek (POL) 62,73 – nie zakwalifikowała się do finału

Bieg na 110m przez płotki mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Ludovic Payen (FRA) 13,72
  2. James Weaver (GBR) 13,85
  3. Simone Poccia (ITA) 13,89 PB
  4. Dylan Caty (FRA) 13,96
  5. Khai riley-Laborde (GBR) 14,01
  6. Kacper Schubert (POL) 14,07
  7. Dawid Żebrowski (POL) 14,11
  8. David Sklenar (CZE) 14,14

Marcin Grudka (POL) 14,23

Dawid Żebrowski po biegu:

Pech trzyma się mnie od początku sezonu. Mam nadzieję, że w finale się odkuję, pokażę na co mnie stać, bo jestem przygotowany na naprawdę szybkie bieganie. Po potknięciu się na płotku starałem się przyspieszyć.

Bieg na 1500m kobiet, kwalifikacje:

  1. Konstanze Klosterhalfen (GER) 14:13.07
  2. Amy Griffiths (GBR) 4:13.11
  3. Sofia Ennaoui (POL) 4:18.17
  4. Isabella Andersson (SWE) 4:19.66
  5. Vera Hoffmann (LUX) 4:19.89
  6. Martyna Galant (POL) 4:19.90
  7. Fatma Arik (TUR) 4:20.04
  8. Ingrid Halvorsen (NOR) 4:20.51
  9. Linn Soderholm (SWE) 4:21.29
  10. Carla Masip (ESP) 4:22.49
  11. Giulia Aprile (ITA) 4:22.57
  12. Line Kalstrup Schulz (DEN) 4:23.41

13. Sylwia Indeka (POL) 4:24.30 – nie zakwalifikowała się

Sofia Ennaoui: To jest dla mnie najważniejsza impreza. Starałam się pobiec ekonomicznie. Bieg był swobodny, dobrze mi się biega. Dopiero wczoraj przyjechałam ze zgrupowania z Francji. Jestem w życiowej formie, zapowiadam walkę o złoto. W finale nie mam innego wyjścia jak zaatakować Niemkę na finiszu.

Bieg na 800m mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Andreas Kramer (SWE) 1:46.93 PB
  2. Pablo Sanchez-Valladeres (ESP) 1:47.02
  3. Filip Snejdr (CZE) 1:47.08 PB
  4. Yan Sloma (BLR) 1:47.16 PB
  5. Daniel Rowden (GBR) 1:47.51
  6. Mateusz Borkowski (POL) 1:47.69
  7. Cosmin Trofin 1:49.50
  8. Marc Reuther (GER) 1:49.71

Mateusz Borkowski po swoim starcie:

Na początku było zaplanowane, że będą eliminacja, półfinały i finały, ale zbyt mało zawodników się zgłosiło. Zrobili od razu półfinały i finał. Szczerze mówiąc wolałbym trzy biegi, bo w pierwszym bym się przetarł, a tak od razu trzeba biegać na maksa. Często jest tak, że półfinały są o wiele cięższe niż finały. W zeszłym roku w Bydgoszczy za bardzo się stresowałem i nie wyszło. Tym razem próbowałem podejść do tego z luzem. Pomyślałem jakby to był zwykły mityng i jak widać takie podejście się opłaca. Trudno powiedzieć, czy w finale będzie bieg na życiówkę, czy wszyscy się będą czaić.

Skok o tyczce mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Ben Broeders (BEL) 5,25
  2. Matteo Crostoforo Capello (ITA) 5,25
  3. Eirik Greibrokk (NOR) 5,25
  4. Tomas Wecksten (FIN) 5,25
  5. Axel Chapelle (FRA) 5,25
  6. Tommi Holtinen (FIN) 5,25
  7. Oleg Zernikel (GER) 5,25
  8. Alex Pi (ESP) 5,25
  9. Luigi Robert Colella (ITA) 5,25
  10. Charlie Myers (GBR) 5,25
  11. Adrian Walles (ESP) 5,25
  12. Mathieu Collet (FRA) 5,25

13. Borys Dżaman (POL) 5,15 – nie zakwalifikował się do finału
14. Mateusz Jerzy (POL) 5,00 – nie zakwalifikował się do finału

Bieg na 400m przez płotki, kwalifikacje:

  1. Jackie Baumann (GER) 56,96
  2. Margo van Puyvelde (BEL) 57,27
  3. Arna Stefania Gudmundsdottir (ISL) 57,45
  4. Ayomide Folorunso (ITA) 57,48
  5. Nenah de Coninck (BEL) 57,78
  6. Johanna Holmen Svensson  (SWE) 57,86
  7. Rebecca Satori (ITA) 58,12
  8. Aleksandra Gaworska (POL) 58,20
  9. Jessica Turner (GBR) 58,54
  10. Anais Seiller (FRA) 58,59
  11. Valentina Cavalleri (ITA) 58,73
  12. Julie Housinou (FRA) 58,78
  13. Anna Sjoukje Runia (NED) 58,80
  14. Evelina Maattanen (FIN) 58,85
  15. Hanna Palmqvist (SWE) 58,98
  16. Justyna Saganiak (POL) 59,66

Bieg na 400m kobiet, kwalifikacje:

  1. Gunta Latiseva-Cudare (LAT) 51,80
  2. Anita Horvat (SLO) 51,94
  3. Laure de Witte (NED) 52,15
  4. Laura Mueller (GER) 52,32
  5. Laviai Nielsen (GBR) 52,80
  6. Modesta Morauskaite (LTU) 52,81 PB
  7. Dominika Muraszewska (POL) 52,88 PB

Pchnięcie kulą kobiet, kwalifikacje:

  1. Emel Dereli (TUR) 17,08
  2. Klaudia Kardasz (POL) 16,57
  3. Fanny Roos (SWE) 16,38
  4. Claudine Vita (GER) 16,36
  5. Alena Pasechnik (BLR) 16,08
  6. Stamatia Skarvelis (GRE) 15,79
  7. Katlin Piirimae (EST) 15,60
  8. Sara Lennman (SWE) 15,47
  9. Lenuta Burueana (ROU) 15,46
  10. Alina Kenzel (GER) 15,45
  11. Daisy Osakue (ITA) 15,34
  12. Sarah Schmidt (GER) 15,23
  13. Claudia Bartoletti (ITA) 14,95Krystsina