Lekkoatletyka – Memoriał Z. Furmanka: Świetny wynik Bukowieckiego

Aż 5 minimów na mistrzostwa świata w Londynie wywalczyli polscy lekkoatleci podczas 8. memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach. Najlepsze wyniki uzyskano w konkurencjach rzutowych.

W Kielcach na dalekie rzuty nastawiali się przede wszystkim młociarze. Joannie Fiodorow do wypełnienia wskaźnika wystarczyła już pierwsza próba, choć ostatecznie wygrała konkurs wynikiem 72.82 z V kolejki. Tuż za nią uplasowała się Malwina Kopron, której 72.24 również daje prawo startu na MŚ. Podobnie obfity w dobre wyniki był konkurs panów. Wygrał go Paweł Fajdek, którego 81.51 jest najlepszym w tym roku wynikiem na świecie (zawody w USA gdzie rzucił 83 m były nieoficjalne). Drugie miejsce zajął brązowy medalista igrzysk z Rio, Wojciech Nowicki (78.54 – również minimum na MŚ).

Formą ponownie błysnął Konrad Bukowiecki. Polak minimum na MŚ uzyskał w III próbie (20.89), ale naprawdę „odpalił” dopiero w V kolejce. 21.51 to jego nowy rekord życiowy na otwartym stadionie i najlepszy w tym roku wynik w Europie. Do wymaganej na Londyn odległości 20.50 nie udało się „dopchnąć” Michałowi Haratykowi (20.18) i Jakubowi Szyszkowskiemu (19.61).

W konkursie dyskobolek nikomu nie udało się dorzucić do wymaganych 61.20 m, ale za to Daria Zabawska (55.52) i Monika Nowak (54.10) uzyskały minima na ME U23, które w lipcu odbędą się w Bydgoszczy. Konkurs w Kielcach wygrała Żaneta Glanc (59.34). Do MME, dzięki dzisiejszym wynikom, mogą się także szykować Bartłomiej Stój (59.52 w dysku) i Klaudia Kardasz (17.01 w kuli).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password