Lekkoatletyka – MEU23: Srebrni wojownicy na 4×400!

Co zrobić, kiedy twoje koleżanki z kadry zdobywają złoto? Też pobiec po medal! Panowie w sztafecie 4x400m wywalczyli srebro dla Polski. Przegrali tylko z Wielką Brytanią! Sztafeta siłą! Czwarty medal Biało-Czerwonych tego dnia, a dziewiąty na całych mistrzostwach!

Emocje nie zdążyły opaść po wspaniałym biegu dziewczyn, a na bieżnię wyszli jużmężczyźni. Wyszli i dokonali kolejnej niesamowitej rzeczy! Dziś można powiedzieć, że Polska medalami stoi. Panowie wywalczyli dziewiąty krążek dla naszej reprezentacji, trzeci srebrny. Panie – trzeci złoty.

Też nie było łatwo. Suwara wykonał kawał dobrej roboty na swojej zmianie, przekazując pałeczkę jako drugi. Podobnie, jak było u dziewczyn. Bardzo dobre wyjście z progów, peikielnie mocny bieg. Waściński utrzymywał się na wirażu tuż za Wielką Brytanią, nie dał się wyprzedzić, a na ostatnich metrach biegł z nimi łeb w łeb. Po drugiej zmianie jednak Brytyjczycy wypracowali sobie taką przewagę, że ciężko było dotrzymać im kroku. Tego zadania podjął się Dariusz Kowaluk, biegnący na ostatniej zmianie. Próbował. Robił, co w jego mocy. Był blisko. Był tuż tuż, ale rywal okazał się być niemożliwy do pokonania. Ta walka zakończyła się wywalczeniem srebra dla polskiej reprezentacji!

Wyniki:

  1. Wielka Brytania 3:03.65
  2. Polska 3:04.22
  3. Francja 3:05.24
  4. Niemcy 3:05.65
  5. Belgia 3:06.45
  6. Włochy 3:07.20
  7. Irlandia 3:08.64
  8. Rumunia 3:09.10

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password