Lekkoatletyka – MEU23: Srebro i brąz? Czemu nie! Ennaoui i Galant z medalami na 1500m!

To miał być świetny występ. To miał być bieg po medal, tak bardzo ważny dla niej, ale i dla Polski. Wszystko to miało być… i jest! Sofia Ennaoui wicemistrzynią Europy do lat 23. Mimo że ona sama jest zawiedziona, to medal i tak cieszy! Ale to nie wszystko! Brąz wybiegła sobie Martyna Galant!

Dziś wcześniej mieliśmy cieszyć się z kolejnego medalu dla Polski. Jednak to się nie udało. Bartłomiej Stój walczył o świetny wynik w rzucie dyskiem. Nasz faworyt w tej konkurencji nie utrzymał się ani razu w kole. Paląc trzy próby, nie zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym miał walczyć o krążek z najcenniejszego kruszcu. Tym razem się nie udało, jednak możemy być pewni, że ten chłopak udowodni jeszcze, że jest godnym następcą Piotra Małachowskiego!

Choć dyskobolowi się nie udało, to na bieżnię pewnym krokiem wyszła Sofia Ennaoui. Główna faworytka. Jedna z najlepszych w swojej kategorii wiekowej. Wiedziała, co ma zrobić, jakie jest jej zadanie. Wiedziała, na co ją stać. I choć presja na niej ciążąca była niemal kategorii wagowej słonia, to Biało-Czerwona stawiła jej czoła. Co prawda nie do końca skończyło się to tak, jak sobie to sama zaplanowała, ale wicemistrzostwo jest bardzo dobrym wynikiem!

Jak zazwyczaj, na pierwszych okrążeniach trzymała się na końcu stawki. Na dwóch ostatnich zaczęła spokojnie przesuwać się na początek, żeby zapewnić sobie dobrą pozycję na ostatnim kółku. Pozycję, która poprowadziła ją do srebra. Konstanze Klosterhalfen zrobiła to samo, co Polka. Zaczęła uciekać na dwa okrążenia przed metą. Niestety Sofia nie miała na tyle sił, by ją dogonić. Może nie do końca dobrze rozegrany taktycznie bieg? Może. Teraz nie ma co gdybać. Mamy medal. Kolejny do klasyfikacji, a na Sofię czekają inne wyzwania. Jednak sama po biegu powiedziała, że jest zawiedziona. Że przyjechała tu po złoto. 1500m to jej koronny dystans, a dziś po raz kolejny udowodniła, że jest zawodniczką godną występów w reprezentacji nie tylko młodzieżowej, ale i seniorskiej.

O trzecią pozycję dzielnie walczyła Martyna Galant. Podobnie jak jej Ennaoui, na początku utrzymywała się w środku stawki. Kiedy jednak ta świetna dwójka – Niemka i nasza reprezentantka – zaczęły uciekać, reszcie stawki nie pozostało nic innego, jak walczyć o kolejne miejsca. Biegła do końca. Nie dała się wyprzedzić. I dzięki niej mamy siódmy medal na tych mistrzostwach!

Wyniki:

  1. Konstanze Klosterhalfen (GER) 4:10.30
  2. Sofia Ennaoui (POL) 4:13.54
  3. Martyna Galant (POL) 4:17.91
  4. Linn Soderholm (SWE) 4:18.88
  5. Amy Griffiths (GBR)  4:19.16

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password