Lekkoatletyka – MEU23: Srebro Kardasz w pchnięciu kulą!

Klaudia Kardasz jako jedna z kandydatek do medalu w pchnięciu kulą. Finałowy konkurs był bardzo emocjonujący, a walka z Turczynką Emel Dereli i Niemką Aliną Kenzel trwała do ostatniego podejścia. Dopiero ono rozstrzygnęło, które z nich staną na drugim i trzecim stopniu podium.

Te trzy zawodniczki walczyły do końca o srebrny i brązowy medal pchnięcia kulą. Nasza zachodnia sąsiadka miała odległość o 1 cm lepszy od dwóch pozostałych i jeszcze do szóstego podejścia miała w rękach srebro. Wszystko zmieniło się właśnie w ostatnim pchnięciu. Najpierw do koła weszła Turczynka, która nie poprawiła rezultatu 17,45, takiego samego, jaki w tym momencie miała Polka. Ale to Biało-Czerwona miała lepsze piąte pchnięcie, dzięki czemu mogła być już pewna brązu.

Przyszedł czas i na nią. Na Klaudię Kardasz. Zebrała w sobie wszystkie siły, by to pchnięcie było lepsze od dotychczasowego. I udało się! 17,67, które dało jej srebro. Jednak to nie był jeszcze koniec. Musiała poczekać na to, co zrobi ostatnia z jej rywalek – Alina Kenzel. Ta krótka chwila wydłużała się jak dobra krówka. Aż w końcu pchnęła. Pchnęła, ale nie dalej, niż polska kulomiotka! Kardasz mogła cieszyć się ze srebra, a dla nas to czwarty medal tych mistrzostw – drugi w tym kolorze!
Swój wynik w ostatnim rzucie z 17,83m na 18,14m poprawiła również liderka – Fanny Roos z Finlandii.

Wyniki:

  1. Fanny Roos (FIN) 18,14m
  2. Klaudia Kardasz (POL) 17,67
  3. Alina Kenzel (GER) 17,46
  4. Emel Dereli (TUR) 17,45
  5. Claudine Vita (GER) 17,33

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password