Lekkoatletyka – MEU23: Srebro Kardasz w pchnięciu kulą!

Klaudia Kardasz jako jedna z kandydatek do medalu w pchnięciu kulą. Finałowy konkurs był bardzo emocjonujący, a walka z Turczynką Emel Dereli i Niemką Aliną Kenzel trwała do ostatniego podejścia. Dopiero ono rozstrzygnęło, które z nich staną na drugim i trzecim stopniu podium.

Te trzy zawodniczki walczyły do końca o srebrny i brązowy medal pchnięcia kulą. Nasza zachodnia sąsiadka miała odległość o 1 cm lepszy od dwóch pozostałych i jeszcze do szóstego podejścia miała w rękach srebro. Wszystko zmieniło się właśnie w ostatnim pchnięciu. Najpierw do koła weszła Turczynka, która nie poprawiła rezultatu 17,45, takiego samego, jaki w tym momencie miała Polka. Ale to Biało-Czerwona miała lepsze piąte pchnięcie, dzięki czemu mogła być już pewna brązu.

Przyszedł czas i na nią. Na Klaudię Kardasz. Zebrała w sobie wszystkie siły, by to pchnięcie było lepsze od dotychczasowego. I udało się! 17,67, które dało jej srebro. Jednak to nie był jeszcze koniec. Musiała poczekać na to, co zrobi ostatnia z jej rywalek – Alina Kenzel. Ta krótka chwila wydłużała się jak dobra krówka. Aż w końcu pchnęła. Pchnęła, ale nie dalej, niż polska kulomiotka! Kardasz mogła cieszyć się ze srebra, a dla nas to czwarty medal tych mistrzostw – drugi w tym kolorze!
Swój wynik w ostatnim rzucie z 17,83m na 18,14m poprawiła również liderka – Fanny Roos z Finlandii.

Wyniki:

  1. Fanny Roos (FIN) 18,14m
  2. Klaudia Kardasz (POL) 17,67
  3. Alina Kenzel (GER) 17,46
  4. Emel Dereli (TUR) 17,45
  5. Claudine Vita (GER) 17,33