Lekkoatletyka – Mistrzostwa Europy U23: Podsumowanie pierwszego dnia

Pierwszy i bardzo emocjonujący dzień zmagań za nami. Dziś odbyły się przede wszystkim kwalifikacje do pchnięcia kulą, skoku wzwyż mężczyzn, skoku o tyczce kobiet, czy rzutu dyskiem kobiet. Poza tym w półfinale 100m wystartowali Ewa Swoboda i Dominik Kopeć. Jednak to i tak nie wszystko! Jak prezentowali się Biało-Czerwoni?

Najlepiej spisali się Konrad Bukowiecki i Ewa Swoboda. W pchnięciu kulą nasz młody mistrz był bezkonkurencyjny, zapewniając sobie finał już pierwszym podejściem oraz poprawiając rekord mistrzostw Davida Storla. Nasza sprinterka za to weszła do finału z najlepszym czasem, w kwalifikacjach osiągając najszybszy czas w sezonie (choć przy wietrze +3.2 m/s).
Nie tylko ta dwójka pokazała się dziś z bardzo dobrej strony. W półfinale 100m wystartował również nasz reprezentant – Dominik Kopeć. Ta sztuka nie udała się Przemysławowi Adamskiemu. Natomiast do finałów zakwalifikowały się dyskobolki, Kamila Przybyła w skoku o tyczce czy chociażby Norbert kobielski w skoku wzwyż.
W sesji popołudniowej wystartowało kilku naszych reprezentantów. Choć nie wszystkim udało się zakwalifikować dalej, to należą im się brawa za walkę do samego końca.

Pchnięcie kulą grupa A:

  1. Konrad Bukowiecki (POL) 21,26 (rekord mistrzostw u23)
  2. Simon Bayer (GER)  19,06
  3. Denzel Comenentia (NED)  18,72
  4. Can Osman Ozdeveci (TUR)  18,53
  5. Sebastiano Bianchetti (ITA)  18,49
  6. Gian Piero Ragonesi (ITA)  18,44
  7. Blaz Zupancić (SLO)  18,38
  8. Kiriakos Zotos (GRE)  18,23

Pchnięcie kulą grupa B:

  1. Leonardo Fabri (ITA)  19,06
  2. Patrick Muller (GER)  18,85
  3. Jan Parol (POL)  18,13
  4. Nace Plesko (SLO)  17,97

Bieg na 100m kobiet, kwalifikacje:

  1. Ewa Swoboda (POL) 11,26
  2. Lisa Marie Kwaiye  (GER) 11,47
  3. Ajla Del Ponte (SUI) 11,47
  4. Kristina Sivkova (neutr.) 11,52
  5. Floriane Gnafoua (FRA)  11,55
  6. Sina Mayer (GER) 11,58
  7. Krystsina Tsimanaouskaya (BLR) 11,63
  8. Sindija Buksa (LAT)  11,63
  9. Charlotte Jeanne (FRA) 11,68
  10. Cynthia Leduc (FRA) 11,70
  11. Karolina Deliautaite (LTU) 11,71
  12. Imani Lansiquot (GBR)  11,72
  13. Kamila Ciba (POL)  11,73
  14. Olivia Fotopoulou (CYP)  11,74
  15. Anniina Kortetmaa (FIN)  11,77
  16. Chiara Torrisi (ITA) 11,77
  17. Lisa Nippgen (GER) 11,77

Półfinały:

  1. Ewa Swoboda (POL) 11,32
  2. Kristina Sivkova 11,42
  3. Floriane Gnafoua (FRA) 11,44
  4. Krystsina Tsimanouskaya (BLR) 11,46
  5. Imani Lansiquot (GBR) 11,47
  6. Ajla Del Ponte (SUI) 11,49
  7. Sina Mayer (GER) 11,50
  8. Lisa Nippgen (GER) 11,50

Bieg na 100m mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Jan Volko (SVK)  10,23
  2. Dominik Zalesky (CZE)  10,31
  3. Samuli Samuelsson (FIN) 10,34
  4. Austin Hamilton (SWE)  10,36
  5. Luca Antonio Cassano (ITA) 10,36
  6. Ojie Edoburun (GBR) 10,37
  7. Marcin Rene (FRA) 10,43
  8. Jonathan Quarcoo (NOR) 10,44
  9. Joseph Dewar (GBR) 10,48
  10. Kojo Musah (DEN) 10,48
  11. Hillary Wanderson Polanco Rijo (ITA) 10,51
  12. Dominik Kopeć (POL) 10,52
  13. Petre Rezmives (ROU) 10,54
  14. Jose Lopez(POR) 10,54
  15. Daniel Hoffmann (GER) 10,55
  16. Ioan Andrei Melnicescu (ROU) 10,56
  17. Markus Fuchs (AUT) 10,57
  18. Manuel Eitel (GER) 10,58
  19. Rafael Jorge (POR) 10,59
  20. Emil von Barth (SWE) 10,61
  21. Ricardo Pereira (POR) 10,62

Przemysław Adamski (POL) 10,67 – brak kwalifikacji

Półfinały:

  1. Jan Volko (SVK) 10,18
  2. Ojie Edoburun (GBR) 10,26
  3. Jonathan Quarcoo (NOR) 10,26
  4. Austin Hamilton (SWE) 10,34
  5. Reuben Arthur (GBR) 10,35
  6. Luca Antonio Cassano (ITA) 10,36
  7. Marvin Rene (FRA) 10,39
  8. Samuli Samuelsson (FIN) 10,39

Bieg na 400m mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Luka Janezić (SLO) 46,44
  2. Karsten Warholm (NOR) 46,70
  3. Maarten Stuivenberg (NED) 46,75
  4. Giuseppe Leonardi (ITA) 46,76
  5. Kajetan Duszyński (POL) 46,80
  6. Gilles Biron (FRA) 46,82
  7. Daniele Corsa (ITA) 46,82
  8. Dariusz Kowaluk (POL) 46,87
  9. Robert Perge (ROU) 46,88
  10. Rokas Pacevicius (LTU) 47,09
  11. Benjamin Lobo Vedel (DEN) 47,19
  12. Cameron Chalmers (GBR) 47,25
  13. Andrew Mellon (IRL) 47,38
  14. Bryan Lopez (ITA) 47,47
  15. Darvin Andreas Echeverry (ESP) 47,50
  16. Batuhan Altintas (TUR) 47,62

Wiktor Suwara nie wystartował.

Bieg na 1500m mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Michał Rozmys (POL) 3:43.22
  2. Gonzalo Garcia (ESP) 3:43.35
  3. Ayoub Mokhtar (ESP) 3:43.41
  4. Robbie Fitzgibbon (GBR) 3:43.37
  5. Baptiste Mischler (FRA) 3:43.39
  6. Mariusz Probst (GER) 3:43.88
  7. Mike Foppen (NED) 3:43.96
  8. Filip Sasinek (CZE)3:43.96
  9. Neil Gourley (GBR) 3:43.99
  10. Suleyman Bekmezci (TUR) 3:44.19
  11. Alexis Miellet (FRA) 3:44.36
  12. Sergio Paniagua (ESP) 3:44.38

Roman Kwiatkowski nie zakwalifikował się do finału z czasem 3:47.13

Bieg na 3000m przez przeszkody kobiet, kwalifikacje:

  1. Claudia Prisecaru (ROU) 10:07.40 (PB)
  2. Anna Emilie Moller (DEN) 10:07.70
  3. Nataliya Strebakova (UKR) 10:10.12
  4. Aimee Pratt (GBR) 10:10.15
  5. Emma Oudiou (FRA) 10:10.18
  6. Adva Cohen (ISR) 10:10.22
  7. Lea Meyer (GER) 10:10.33
  8. Aneta Konieczek (POL) 10:10.39
  9. Chiara Scherrer (SUI) 10:14.08
  10. Sumeyye Erol (TUR) 10:14.09
  11. Lea Navaroo (FRA) 10:16.52
  12. Silvia Oggioni (ITA) 10:16.54
  13. Veerle Bakker (NED) 10:16.71
  14. Liane Weidner (GER) 10:17.50
  15. Isabel Mattuzzi (ITA) 10:20.69

Patrycja Kapała nie weszła do finału, a jej czas to 10:26.02.

Skok o tyczce kobiet, kwalifikacje:

  1. Friedelinde Petershofen (GER) 4,20
  2. Kamila Przybyła (POL) 4,20
  3. Lucy Bryan (GBR) 4,20
  4. Mallaury Sautereau (FRA) 4,20
  5. Ninon Guillon-Romarin 4,20
  6. Malen Ruiz de Azua 4,20
  7. Eleni-Klaoudia Polak (GRE) 4,20
  8. Killiana Heijmans (NED) 4,20
  9. Lene Retzius (NOR) 4,20
  10. Pascale Stocklin (SUI) 4,20
  11. Demet Parlak (TUR) 4,20
  12. Maryna Kylypko (UKR) 4,20

800m kobiet, kwalifikacje:

  1. Anita Hinriksdottir (ISL) 2:03.58
  2. Elena Bello (ITA) 2:04.40
  3. Renee Eykens (BEL) 2:04.55
  4. Lore Hoffmann (SUI) 2:04.60
  5. Charlotte Mouchet (FRA) 2:05.16
  6. Alanna Lally (IRL) 2:05.54
  7. Hannah Segrave (GBR) 2:05.54
  8. Siofra Cleirigh Buttner (IRL) 2:06.02

Skok wzwyż mężczyzn, kwalifikacje:

  1. Viktor Lonskyy (UKR) 2,18
  2. Matthieu Tomassi (FRA) 2,18
  3. Falk Wendrich (GER) 2,18
  4. Dzmitry Nabokau (BLR) 2,18
  5. Pavel Seliverstrau (BLR) 2,18
  6. Chris Kandu (GBR) 2,18
  7. Christian Falocchi (ITA) 2,18
  8. Norbert Kobielski (POL) 2,18
  9. Tobias Potye (GER) 2,18
  10. Fabian Delryd (SWE) 2,18
  11. Metin Dogu (TUR) 2,15
  12. Carlos Rojas (SPA) 2,15
  13. Andrei Skabeika (BLR) 2,15

Igor Kopala zakończył na wysokości 2,11 i nie awansował do finału.

Bieg na 10 000m mężczyzn:

  1. Carlos Mayo (ESP) 29:28.06
  2. Amanal Petros (GER) 29:34.94
  3. Emmanuel Roudolf Levisse (FRA) 29:42.85
  4. Mohamed Zarhouni (ESP) 29:52.02
  5. Ellis Cross (GBR) 29:52.64

17. Grzegorz Ebel (POL) 31:02.43

Rzut dyskiem kobiet, kwalifikacje grupa A:

  1. Daria Zabawska (POL) 59,23
  2. Veronika Domjan (SLO) 54,59
  3. Monika Nowak (POL) 54,27
  4. June Kintana (ESP) 53,44
  5. Lisa Brix Pedersen (DEN) 51,55
  6. Amy Holder (GBR) 51,37

Rzut dyskiem kobiet, kwalifikacje grupa B:

  1. Claudina Vita (GER) 59,87
  2. Giada Andreutti (ITA) 53,90
  3. Karyna Cherendychenko (UKR) 53,09
  4. Salla Sipponen (FIN) 52,11
  5. Krista Uusi-Kinnala (FIN) 51,92
  6. Aleksandra Grubba (POL) 50,9  

Siedmiobój po czterech konkurencjach:

  1. Celina Leffler (GER) 3713
  2. Caroline Agnou (SUI) 3704
  3. Verena Preiner (AUT) 3625
  4. Noor Vidts (BEL) 3597
  5. Cassandre Aguessy Thomas (FRA) 3517

14. Paulina Ligarska (POL) 3296