Lekkoatletyka – ME U23: Swoboda mistrzynią!

Sprint zazwyczaj powoduje wielkie emocje i szał wśród kibiców. Tak musiało być i tym razem, bo na bydgoski tartan wyszła Ewa Swoboda! W eliminacjach i półfinale udowodniła, że jest w stanie powalczyć o wielki rezultat i zdobyć medal. A to, co zrobiła w finale biegu, tylko to potwierdziło!

Nasza reprezentantka w eliminacjach poprawiła dotychczasowy najlepszy wynik w sezonie z 11,39 na 11,26. W półfinale nie było już tak szybko, ale 11,33 pozwoliło jej na bezproblemowy awans do finałowej potyczki. Ze startu na start nasza młoda sprinterka biega coraz pewniej, a również niełatwo przyczepić się do jej techniki. Szybki start zapewnia jej bardzo dobrą pozycję wyjściową na pierwszych metrach biegu.

Może i w finale wynik nie był tak zdumiewający, jak w kwalifikacjach, to i tak Swobodzie nie dała rady żadna z przeciwniczek. Nie było łatwo, rywalki napierały, ale na ostatnich trzydziestu metrach Polka pokazała im, że dzisiaj nie ma na nią mocnych. To pierwszy medal dla naszej kadry na mistrzostwach Europy do lat 23. Otwieramy więc pulę złotem. Złotem zdobytym w koronnej dyscyplinie lekkoatletycznej! Brawo Ewa!

Wyniki finału:

  1. Ewa Swoboda (POL) 11,42
  2.  Krystsina Tsimanouskaya (BLR) 11,54
  3. Sina Mayer (GER) 11,58

Reszta wyników w podsumowaniu dnia.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password