Lekkoatletyka – Mityng w Székesfehérvár: Włodarczyk tradycyjnie najlepsza

Sześcioro Polaków wystartowało dziś ze znakomitym skutkiem w Istvan Gyulai Memorial w węgierskim  Székesfehérvár. Aż czworo z nich zajęło miejsca na podium. Zgodnie z przewidywaniami rywalizację młociarek wygrała Anita Włodarczyk.

Jednak zanim doszło do zmagań z udziałem naszej najlepszej lekkoatletki w szranki stanęli specjaliści od oszczepu, a wśród nich dwóch biało-czerwonych: Marcin Krukowski i Łukasz Grzeszczuk. Po dwóch kolejkach po rzucie na odległość 79.89 m prowadził ten drugi, jednak to był kres jego dzisiejszych możliwości. Już w następnej turze przerzucił go drugi z naszych reprezentantów, który posłał oszczep na niemal 84 metr (dokładnie na 83.71). Próba ta wystarczyła do zwycięstwa, okazała się też rekordem zawodów oraz najlepszym wynikiem Polaka w tym sezonie. Krukowskiego i Grzeszczuka rozdzielił jeszcze Mołdawianin Mardare.

Najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem był występ młociarek, w tym trzech naszych: Anity Włodarczyk, Joanny Fiodorow i Malwiny Kopron. Nikt chyba nie przewidywał innego rezultatu jak zwycięstwo polskiej rekordzistki świata. W swoim stylu objęła prowadzenie w pierwszej kolejce, najlepszy rzut o długości 77.77 m oddała w trzeciej kolejce. Warto dodać, że Polka nie spaliła żadnej próby, a jej najgorszy wynik również dałby jej zwycięstwo. Pozostałe nasze zawodniczki również trzymały fason, ich rezultaty z piątej kolejki dały najniższy stopień podium Fiodorow i piąte miejsce Kopron.

Na zakończenie dzisiejszej rywalizacji pobiegły panie na 3000 m przez przeszkody. Wszystkie miejsca na podium zajęły Afrykanki, a pierwsza linię mety przekroczyła Etiopka Etenesh Diro Neda. Polka Mariola Ślusarczyk biegła ambitnie, jednak wystarczyło to tylko do ostatniego, trzynastego miejsca (jedna zawodniczka nie ukończyła zawodów).

Jutro dalsza część rywalizacji.

Wyniki zawodów:

Oszczep mężczyzn:

  1. Marcin Krukowski (Polska) 83.71 m
  2. Andrian Mardare (Mołdawia) 80.99 m
  3. Łukasz Grzeszczuk (Polska) 79.89 m  

Młot kobiet:

  1. Anita Włodarczyk (Polska) 77.77 m 
  2. Zheng Wang (Chiny) 73.54 m
  3. Joanna Fiodorow (Polska) 72.66 m      

5. Malwina Kopron (Polska) 71.42 m 

3000 m z przeszkodami kobiet:

  1. Etenesh Dido Neda (Etiopia) 9.20.01
  2. Norah Jeruto (Kenia) 9.22.93
  3. Weynshet Ansa (Etiopia) 9.30.03

13.  Mariola Ślusarczyk (Polska) 10.08.88

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password