Lekkoatletyka – MP: Artur Kozłowski obronił tytuł w maratonie

Artur Kozłowski po raz drugi z rzędu został mistrzem Polski w maratonie. Sieradzanin, pod nieobecność reszty czołowych polskich zawodników, zdobył złoty medal z dużą przewagą, przybiegając na trzecim miejscu 5. Orlen Warsaw Marathonu.

Warszawski maraton właśnie po raz piąty był jednocześnie areną rozgrywek mistrzostw kraju. Dziś w stolicy Polski nie biegli m.in. Henryk Szost, Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski czy Yared Shegumo, dlatego Kozłowski był zdecydowanym faworytem do wygrania klasyfikacji MP, do których to zgłosiło się 29 zawodników. Olimpijczyk z Rio nie zawiódł i powiększył swoją kolekcję trofeów na krajowym podwórku, choć zaprezentował się trochę gorzej niż przed rokiem. Tym razem w klasyfikacji ogólnej Orlen Warsaw Marathonu zajął 3. miejsce (przed rokiem wygrał), przegrywając z Kenijczykami Felixem Kimutai i Alexem Saekwo. Słabszy był także wynik. 2:12.38 jest gorsze od wskaźnika PZLA na MŚ w Londynie. Srebrny medal wywalczył Przemysław Dąbrowski (2:26.30), a brąz przypadł Radosławowi Kasprzakowi (2:30.52), choć przed nim linię mety minęło dwóch innych Polaków. Jednak ani Andrzej Witek, ani Grzegorz Gronostaj nie zgłosili się do MP, dlatego nie mogli liczyć się w walce o medale. Szybciej od Kasprzaka dystans 42 km 195 m pokonała również Izabela Trzaskalska (2:29.56). Jej rezultat zapewnił jej prawo wyjazdu na mistrzostwa świata w Londynie. W klasyfikacji kobiet Polka zajęła 2. miejsce, przegrywając tylko z Białorusinką Nastazją Iwanową.