Lekkoatletyka – MŚ w Londynie: bez Lewandowskiego w finale na 800 metrów i fenomenalny sprint Bowie

O wielkim pechu może mówić dzisiaj Marcin Lewandowski. W swoim półfinałowym biegu na 800 metrów zajął trzecie miejsce, a jego czas 1:45,93, nie pozwolił mu na udział w wielkim finale. Na sam koniec dzisiejszych zmagań, oglądaliśmy kapitalny sprint Pań na 100 metrów.

W półfinałowych biegach na 800 metrów oprócz Lewandowskiego, oglądaliśmy również Adama Kszczota oraz Michała Rozmysa. Halowy mistrz Europy z tego roku jak zwykle, zaczął z tyłu, jednak na ostatnich 400 metrach wyprzedzał kolejnych przeciwników i po długim finiszu pewnie wygrał swój bieg. Niestety, trzeci z Polaków zajął piąte miejsce i jego również nie zobaczymy we wtorkowym finale.

Naszymi wielkimi nadziejami byli również Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Polacy pchali dziś jednak za słabo, by móc liczyć się w stawce o medal. Drugi z naszych reprezentantów spalił aż trzy próby w finale. Niestety, nie po raz pierwszy zdarza się taka sytuacja.  W swoim najlepszym pchnięciu udało mu się uzyskać 20,98 m., co dało mu ósmą lokatę. Za to Michał Haratyk zajął piątą pozycję z wynikiem 21,41 metrów. Do brązowego medalu zabrakło 5 centymetrów! Sporym zaskoczeniem była nieobecność w wąskim finale Davida Strola.

W finale sprintu na 100 metrów sporą niespodziankę sprawiłaby Ta Lou, która przegrała złoty medal o 0,01 sekundy z Tori Bowie. Amerykanka, choć traciła sporo, na ostatnich trzech metrach dogoniła rywalkę i wyrwała jej najcenniejszą nagrodę desperackim szczupakiem.

W sesji porannej kwalifikację do finału skoku o tyczce wywalczyli Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, którzy pokonali wysokość 5,70 i powalczą o medale. W półfinale biegu na 400 metrów kobiet zobaczymy Igę Baumgart. Nie udało się awansować naszym dwóm reprezentantkom –  Justynie Święty i Małgorzacie Hołub.
Ich los podzieliła Ewa Swoboda. By znaleźć się w finale musiałaby znacznie pobić swój rekord życiowy. Ta sztuka się nie udała i dobiegła na metę z czasem 11.35.