Lekkoatletyka – MŚ w Londynie: Dyskobole w finale, Farah z szóstym złotem

Za nami pierwszy dzień 16. Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Pierwsze złoto londyńskiego czempionatu trafiło do Mo Faraha. My cieszymy się z awansów do kolejnych etapów naszych dyskoboli i zawodniczek biegających 1500 m.

Rosnącą formę potwierdził Piotr Małachowski. Mistrz świata już w pierwszym rzucie zapewnił sobie awans do finału (65.13 m), będąc pierwszym zawodnikiem, który przekroczył minimum kwalifikacyjne. Ostatecznie jego rzut to 4. wynik kwalifikacji. W finale będzie wspomagał go Robert Urbanek, któremu 63.67 m dało 8. miejsce.

Pewnie do półfinałów biegów na 1500 m awansowały Angelika Cichocka i Sofia Ennaoui. Szczególnie szybki był bieg Cichockiej, prowadzony przez Brytyjkę Judd, a wygrany ostatecznie przez Genzebe Dibabe. Polka z wynikiem 4:03.27 zajęła w nim 4. miejsce. Trzecia w trzecim biegu była Sofia Ennaoui, która w swoim stylu finiszując na ostatnich metrach „wykręciła” swój najlepszy wynik w tym sezonie (4:03.35).

Jedynym Biało-czerwonym, któremu dzisiaj się nie powiodło był Tomasz Jaszczuk. Polak w najlepszej próbie uzyskał zaledwie 7.64 m, podczas gdy do awansu potrzebne było 7.91 m. Co ciekawe, kwalifikacji nie przeszedł również obecny mistrz olimpijski, Amerykanin Jeff Henderson.

Wydarzeniem dnia był jednak finał biegu na 10000 m, gdzie afrykańska koalicja starała się przeszkodzić Mo Farahowi w obronie tytułu i zdobyciu szóstego złota MŚ. Brytyjczyk nie dał jednak odebrać sobie chwały przy własnej publiczności pobiegł najszybciej w tym sezonie na świecie (26:49.51), wyprzedzając Joshuę Cheptegei z Ugandy i Paula Tanui z Kenii.

Dziś publiczności w Londynie zaprezentował się także Usain Bolt. Jamajczyk pewnie wygrał swój bieg eliminacyjny i jutro będzie walczył o swój ostatni indywidualny medal mistrzostw świata.

Wyniki 1. dnia MŚ:

10000 m M:

  1. Mo Farah (Wielka Brytania) 26:49.51
  2. Joshua Cheptegei (Uganda) 26:49.94
  3. Paul Tanui (Kenia) 26:50.60

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password