Lekkoatletyka – MŚJ: Dzień czwarty bez medalu

Czwarty dzień juniorskich mistrzostw świata w lekkoatletyce rozgrywanych w Nairobi nie przyniósł kolejnego medalu reprezentacji Polski. Na koncie zysków zapisać możemy kilka „punktowanych miejsc”.

Niewiele zabrakło Piotrowi Sztandurowi do brązowego medalu w skoku wzwyż. Polak pobił wynikiem 2.11 rekord życiowy, taki samy wynik uzyskał Ukrainiec Vladyslav Lavskyy, ale wysokość zaliczył w pierwszej próbie, zaś Sztandur w trzeciej. Wygrał Breyton Poole z RPA ze świetnym wynikiem 2.24.

Kornel Warszawski próbował sił w finale rzutu dyskiem. Niestety miał zaliczony tylko jeden rzut – odległość  53.78 pozwoliła mu zająć tylko 11. miejsce. Wygrał rzutem na odległość 64.33 Chilijczyk Claudio Romero.

W finale skoku o tyczce mieliśmy dwie Polaki, niestety nie odegrały one pierwszoplanowej roli w walce o medale. Anna Łyko zaliczyła jedynie 3.60, Karolina Wejman wynikiem o 30 centymetrów lepszym pobiła rekord życiowy, ale pozwoliło to na miejsca 7. i 8. Wygrała Chunge Niu z Chin – 4.20.

W „polskim” rzucie młotem w finale walczyła Aleksandra Kufel. W jedynej czystej próbie rzuciła 57.97 i sklasyfikowana została na 12., ostatnim w finale miejscu. Triumfowała Kubanka Amanda Almandariz rzutem na 71.12.

W sesji wieczornej rozegrano półfinały biegów na 200 metrów. Wicemistrzyni świata na dwukrotnie krótszym dystansie, Magdalena Stefanowicz do finału awansowała z siódmym czasem (24.45). By powalczyć o medal jutro trzeba pobiec zdecydowanie szybciej, Polkę na to z całą pewnością stać. Szymon Kreft w swoim biegu z czasem 21.78 zajął 4. miejsce i nie awansował do finału.

W sesji porannej rozegrano dwa finały w chodzie. Dobrze wśród chłopców spisał się Łukasz Niedziałek, który do mety doszedł na szóstej pozycji. Do podium zabrakło mu 45 sekund. Zwyciężył Chińczyk Yao Zhang. Na dwa razy krótszym dystansie rywalizowały kobiety, wśród których najlepsza była Ekwadorka Glenda Morejon. Polki nie startowały.

W porannych eliminacjach rzutu oszczepem ósmy wynik uzyskała Maria Szramiak (51.42), kwalifikując się do finału. Nie powiodło się Małgorzacie Czarnacie, która z wynikiem 41.46 zajęła odległe miejsce.