Lekkoatletyka – Ostrawa: Dwoje biało-czerwonych z minimami na Birmingham

Ewa Swoboda (60 metrów) i Damian Czykier (60 metrów przez płotki) uzyskali minima na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, które odbędą się od 1 do 4 marca w angielskim Birmingham. Reprezentanci Polski potrzebne wyniki uzyskali podczas mityngu w czeskiej Ostrawie. 

Koniec stycznia to idealny początek dla polskich lekkoatletów aby na dobre rozpocząć rywalizację w sezonie halowym i uzyskiwać wymagane rezultaty, by móc uczestniczyć w dużej halowej imprezie lekkoatletycznej, którą w tym roku są Mistrzostwa Świata w Birmingham.

Tradycyjnie w halowych imprezach na dystansach sprinterskich były rozgrywane eliminacje z których zawodniczki kwalifikowały się do finału. Swoboda świetnie spisała się już w premierowym starcie, wygrywając rezultatem 7,28 i uzyskując o 0,02 sekundy potrzebny wynik. W finale Polka też była bezkonkurencyjna, uzyskując świetny wynik 7,21. Na drugim miejscu zawody ukończyła reprezentantka gospodarzy Klara Seidlova. Trzecia była Holenderka Jamile Samuel.

Damian Czykier na 60 metrów przez płotki nie musiał biec eliminacji, ale nawet jeden wyścig wystarczył, by Polak uzyskał minimum, a właściwie idealnie się w niego wstrzelił. Czasem 7,70 przegrał ze świetnymi płotkarzami – Petrem Svobodą i Jarretem Eatonem. Piąte miejsce na tym dystansie zajął Artur Noga (7,79).

Ewa Swoboda nie była osamotniona jeśli chodzi o polskie finały na 60 metrów. Z czasem 6,73 do finału na 60 metrów wszedł też Remigiusz Olszewski, ale w finale zawodów uzyskał rezultat o 0,02 sekundy słabszy, dający ostatnią ósmą lokatę. Wygrał Kubańczyk Yunier Perez (6,53).

Cztery próby w konkursie pchnięcia kulą wykonał rekordzista Polski Konrad Bukowiecki. Dwie były spalone, ale w najlepszej próbie nasz zawodnik pchnął na odległość 20,29, co dało mu 4. miejsce. Wygrał – jak w wielu innych konkurencjach – reprezentant gospodarzy Tomas Stanek. Szóste miejsce z rezultatem 18,10 zajął Szymon Mazur.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password