Lekkoatletyka: PILNE! Rosja zawieszona przez IAAF!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) postanowiło dziś o zawieszeniu Rosji w prawach członka tej organizacji.

Decyzję o zawieszeniu Rosji w prawach członka IAAF podjęto podczas 201. posiedzenia Rady w Londynie. Z grona 24 członków, aż 22 opowiedziało się za sankcją, jeden był przeciwko, zaś prawa głosu nie otrzymał przedstawiciel rosyjskiej federacji.

Dodajmy, że jest to zawieszenie prowizoryczne. Oznacza to, że rosyjscy lekkoatleci będą mogli startować w imprezach organizowanych pod egidą IAAF wyłącznie we własnym kraju. Ponadto Rosji odebrane zostały prawa do organizacji Pucharu Świata w chodzie oraz Mistrzostw Świata Juniorów w 2016.

Jak powiedział szef IAAF Sebastian Coe, jest to największa kara jaka mogła dotknąć Rosyjską Federację Lekkoatletyczną (ARAF). Ma także nadzieję, że będzie ona wstydliwym, zimnym prysznicem dla rosyjskiej lekkoatletyki.

Przypomnijmy, że zawieszenie ma związek z aferą dopingową o której szczegółowo pisaliśmy TUTAJ. 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password