Lekkoatletyka: Ponad 1100 zawodników zgłoszonych wstępnie do ME U23 Bydgoszcz 2017

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Ponad 1100 zawodników podały we wstępnym zgłoszeniu do udziału w 11. Mistrzostwach Europy U23 (Bydgoszcz, 13-16 lipca) federacje członkowskie European Athletics. Polskę na stadionie Zawiszy będzie reprezentować ok. 60 osobowy zespół.

42 kraje i 1109 zawodników – obejmuje wstępne zgłoszenie sportowe do udziału w bydgoskich mistrzostwach, najważniejszej imprezie sezonu tej kategorii wiekowej. Razem z osobami towarzyszącymi daje nam to liczbę ponad 1500 gości z całej Europy, które w lipcu przyjadą do miasta nad Brdą. Największe delegacje planują do Polski przysłać Włosi oraz Niemcy.

To są założenia krajowych federacji, na potwierdzenia musimy jeszcze trochę zaczekać. Wtedy będziemy mieli pewność co do liczby uczestników. – mówi dyrektor generalny zawodów Krzysztof Wolsztyński.

Przy tak dużej liczbie uczestników bardzo ważną odkrywa logistyka oraz transport.

Jako organizatorów cieszy nas, że bardzo dużo ekip przylatuje do Bydgoszczy, bezpośrednio. To zasługa dobrej współpracy z Lufthansą i bydgoskim portem lotniczym. Dla nas to mniej transportów z i do Warszawy czy Gdańska. 10 i 11 lipca będą najliczniejsze przyloty, 17-ego wyloty. – dodaje prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Liczbę zawodników jaka ostatecznie wystąpi latem na Zawiszy poznamy na początku lipca, ale można szacować, że będzie to ok. 900 sportowców. Warto przypomnieć, że 14 lat temu, gdy Bydgoszcz poprzednio gościła mistrzostwa Europy U23, na bieżni, skoczniach i rzutniach zaprezentowało się 815 zawodników.

Liczna będzie reprezentacja gospodarzy. Wśród biało-czerwonych faworytami zmagań będą z pewnością m.in. czwarta oszczepniczka igrzysk w Rio Maria Andrejczyk, czy medaliści niedawno zakończonych halowych mistrzostw Europy – Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui i Konrad Bukowiecki.

Ilu zawodników wyślemy do Bydgoszczy będziemy wiedzieli po mistrzostwach Polski do lat 23 w Suwałkach, które odbędą się 1 i 2 lipca. Myślę, że realnie w mistrzostwach Europy wystartuje ok. 60 naszych zawodników, minima będzie można uzyskiwać od 29 kwietnia, a w wybranych konkurencjach wytrzymałościowych nawet wcześniej. – opowiada Dyrektor Sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password