Lekkoatletyka: Poznaliśmy skład na ME U20 w Grosseto

Aż 61 polskich juniorów pojedzie do Grosseto, by reprezentować kraj w 24. Mistrzostwach Europy U20 w lekkiej atletyce. Do Włoch pojadą z kilkoma poważnymi szansami na medale.

Największe nadzieje wiążemy ze startem Szymona Mazura. Polski kulomiot (zgłoszony również do rzutu dyskiem) jest liderem światowych tabel i, co ważne, swój najlepszy wynik (21.34) uzyskał bardzo niedawno, bo podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw Polski juniorów. Należy jednak pamiętać, że jedynie 2 cm bliżej pchał w tym roku Norweg Marcus Thomsen.

Wiceliderami europejskich tabel są: oszczepnik Cyprian Mrzygłód, dyskobol Oskar Stachnik, skoczek wzwyż Maciej Grynienko (ex aequo), oraz chodziarz Łukasz Niedziałek, który w tym tygodniu będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata U18 w kenijskim Nairobi. Wirtualnie na podium w skoku w dal powinien również uplasować się Jakub Andrzejczak.

Z uwagą będziemy także przyglądać się biegom na 400 m. Zarówno Natalia Kaczmarek, jak i Tymoteusz Zimny mogą pochwalić się czwartymi czasami na listach zgłoszeniowych. O podium powinny też walczyć Anna Niedbała w pchnięciu kulą i Klaudia Siciarz w biegu na 100 m przez płotki.

Niestety ostatecznie w gronie powołanych nie znalazła się Adrianna Czapla. Zawodniczka AZS AWF Katowice w sobotę upadła na mecie finałowego biegu na 800 m podczas MPJ w Toruniu i prawdopodobnie doznała kontuzji. Czapla legitymuje się 5. wynikiem na listach europejskich.

Z zawodników, którzy mieli minima w dwóch konkurencjach, tylko Mazur, Andrzejczak (w dal, trójskok) i Karolina Urban (kula, dysk) zdecydowali się wystartować w obu. Dominik Smosarski i Martyna Kotwiła ostatecznie wystartują tylko na 200 m i w sztafetach. Na 1500 m zdecydowały się Beata Topka i Weronika Lizakowska. Bez wskaźników jadą za to Joanna Hajdrowska (rzut oszczpem) i Izabela Smolińska (400 m przez płotki).

We Włoszech nie zabraknie również zawodników, którzy już zdążyli zapracować na swoje nazwisko w świecie seniorskiej lekkiej atletyki. „Gwiazdy” mistrzostw to m.in.: Włoch Filippo Tortu (100 i 200 m), Norweg Jakob Ingebrigtsen (3000 m z przeszkodami, 1500 i 5000 m), Szwed Armand Duplantis (skok o tyczce), Francuz Melvin Raffin (trójskok), czy Czeszka Michaela Hruba (skok wzwyż).

Zawody w Grosseto potrwają od 20 do 23 lipca. 2 lata temu z Eskilstuny polscy juniorzy przywieźli 13 medali.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA ME U20

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password