Lekkoatletyka: Reprezentacja Polski na IAAF World Relays 2017

27 osób liczyć będzie reprezentacja Polski na trzecią edycję zawodów IAAF World Relays, które odbędą się 22 i 23 kwietnia w Nassau. Biało-czerwoni wystartują m.in. w debiutującej w programie imprezy sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów.

W reprezentacji Polski nie zabraknie gwiazd halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Na Bahamach wystąpią m.in. mistrzowie z biegów rozstawnych z podwójnymi medalistami belgradzkich mistrzostw Justyną Święty i Rafałem Omelko na czele. W sztafecie 4 x 800 metrów mocnymi akcentami biało-czerwonej ekipy będą z pewnością Angelika Cichocka, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot.

Najlepsze ekipy w biegach rozstawnych 4×100 oraz 4×400 metrów uzyskają w Nassau bezpośrednią kwalifikację do startu w 16. IAAF Mistrzostwach Świata, które w sierpniu odbędą się w Londynie.

Przed dwoma laty w Nassau Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji narodowej, a nasi zawodnicy zdobyli trzy medale – srebrne krążki wywalczyły męska i damska sztafeta 4 x 800 metrów, a brąz wybiegały panie w sztafecie 1200+400+800+1600 metrów, która nie znalazła się w programie tegorocznej edycji IAAF World Relays.

Poniżej prezentujemy pełny skład ekipy Polski na Nassau.

Lp. Imię i nazwisko Konkurencja Klub
1 Iga Baumgart sztafeta 4 x 400 metrów BKS Bydgoszcz
2 Małgorzata Curyło sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów – mieszana
KS AZS AWF Wrocław
3 Martyna Dąbrowska sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów – mieszana
UKS 19 Bojary Białystok
4 Małgorzata Hołub sztafeta 4 x 400 metrów KL Bałtyk Koszalin
5 Adrianna Janowicz sztafeta 4 x 400 metrów MKS Baszta Szamotuły
6 Justyna Święty sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów – mieszana
KS AZS AWF Katowice
7 Katarzyna Broniatowska sztafeta 4 x 800 metrów KS AZS AWF Kraków
8 Angelika Cichocka sztafeta 4 x 800 metrów SKLA Sopot
9 Martyna Galant sztafeta 4 x 800 metrów OŚ AZS Poznań
10 Paulina Mikiewicz-Łapińska sztafeta 4 x 800 metrów KS Podlasie Białystok
11 Anna Sabat sztafeta 4 x 800 metrów CWKS Resovia Rzeszów
Lp. Imię i nazwisko Konkurencja Klub
12 Eryk Hampel sztafeta 4 x 100 metrów
sztafeta 4 x 200 metrów
OŚ AZS Poznań
13 Dominik Kopeć sztafeta 4 x 100 metrów
sztafeta 4 x 200 metrów
KS Agros Zamość
14 Przemysław Słowikowski sztafeta 4 x 100 metrów
sztafeta 4 x 200 metrów
WKS Flota Gdynia
15 Artur Zaczek sztafeta 4 x 100 metrów
sztafeta 4 x 200 metrów
OŚ AZS Poznań
16 Grzegorz Zimniewicz sztafeta 4 x 100 metrów
sztafeta 4 x 200 metrów
UKS Achilles Leszno
17 Bartłomiej Chojnowski sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów – mieszana
RLTL ZTE Radom
18 Kacper Kozłowski sztafeta 4 x 400 metrów KS AZS UWM Olsztyn
19 Łukasz Krawczuk sztafeta 4 x 400 metrów WKS Śląsk Wrocław
20 Rafał Omelko sztafeta 4 x 200 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów – mieszana
KS AZS AWF Wrocław
21 Michał Pietrzak sztafeta 4 x 400 metrów KS AZS AWF Katowice
22 Przemysław Waściński sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów – mieszana
MUKS Kadet Rawicz
23 Jakub Bałdyka sztafeta 4 x 800 metrów AZS AWF Warszawa
24 Mateusz Borkowski sztafeta 4 x 800 metrów RKS Łódź
25 Adam Kszczot sztafeta 4 x 800 metrów RKS Łódź
26 Artur Kuciapski sztafeta 4 x 800 metrów AZS AWF Warszawa
27 Marcin Lewandowski sztafeta 4 x 800 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

autor: Maciej Jałoszyński, PZLA