Lekkoatletyka – Sylwester Bednarek z „życiówką” i minimum na HME

Sylwester Bednarek jest piątym polskim lekkoatletą, który wypełnił już minimum na 17. Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham. Dziś, podczas mityngu w Trzyńcu, polski skoczek wzwyż wyrównał swój rekord życiowy (2.33 m).

Bednarek ostatnio imponuje formą, niespełna tydzień temu był już bardzo blisko przeskoczenia poprzeczki zawieszonej na wysokości 2.33 m, a teraz potwierdził, że jest gotowy by pojechać do Birmingham i walczyć tam o medale. Polski skoczek wzwyż wyrównał dziś swój rekord życiowy, który ustanowił rok temu podczas halowego mityngu w Bańskiej Bystrzycy. Co ciekawe, dzisiejszy dobry występ Polaka nie pozwolił mu na zwycięstwo w konkursie. Najlepszy okazał się Danił Łysienko (2.35). Rosjanin jest liderem światowych tabel z rezultatem 2.37 m. Bednarek obecnie plasuje się w tym zestawieniu ex aequo na 2. pozycji. 2.33 m przeskoczył w tym sezonie również Amerykanin Trey Culver.

Tak wysokie wymagania dotyczące minimum na HMŚ (jest to wskaźnik IAAF-u), związane są z planami organizatorów, którzy najprawdopodobniej będą chcieli zrezygnować z organizowania eliminacji w kilku konkurencjach technicznych, w tym w skoku wzwyż.

W Trzyńcu startował też Norbert Kobielski, któremu wynik 2.15 m dał 8. miejsce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password