Lekkoatletyka: Toruń zorganizuje Puchar Europy w wielobojach!

EAASuperliga Pucharu Europy w wielobojach odbędzie się w przyszłym roku w Toruniu. Taką decyzję podjęła Europejska Federacja Lekkoatletyczna. Miejsce tegorocznych lekkoatletycznych Mistrzostw Polski gościło już najlepszych europejskich wieloboistów w 2011 roku.

31. Puchar Europy w wielobojach odbędzie się w dniach 5-6 lipca na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu. W przyszłorocznym Pucharze Europy wystąpią Francja, Rosja, Estonia, Białoruś, Wielka Brytania, Holandia, Szwajcaria i oczywiście Polska.

W zeszłym sezonie Polacy (wspólnie kobiety i mężczyźni) uplasowali się na 5. pozycji. Triumfowali Francuzi, wyprzedzając Rosjan i Estończyków. Indywidualnie wśród kobiet najlepsza okazała się Karolina Tymińska.

Dwa lata temu w zawodach w Grodzie Kopernika zwyciężyły drużyny rosyjskie. Polacy zajęli wtedy 5. miejsce, natomiast Polki uczestniczyły w I lidze (1. lokata).

Toruń jest również polskim kandydatem do zorganizowania Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku.

European Athletics postanowiło również, że gospodarzem zimowego pucharu Europy w rzutach będzie portugalskie miasto Leiria (15-16 marca 2014), gdzie w 2009 roku odbyły się 1. Drużynowe Mistrzostwa Europy. Miejscowość ta jest także znana z centrum szkoleniowego dla miotaczy.

Znamy również datę i miejsce rozgrywania europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich młodzieży. Odbędą się one od 6 do 8 czerwca w stolicy Azerbejdżanu – Baku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password