LGP Alam Ata: Takanashi i Takeuchi wygrywająfis drugi konkurs!

Taku Takeuchi zalicza swoją pierwszą wygraną w tym sezonie w Alam Atah. Ze względu na niekorzystne warunki był to konkurs jednego skoku, niczym pamiętne Mistrzostwa Świata wygrane przez Andreasa Kuettela. Japończykowi wystarczyło 129m by stanąć na najwyższym stopniu podium.

Drugą lokatę zajął Jurij Tepes, który skoczył 131,5m , lecz za wiatr odjęto mu aż 12,7 punktu. Trzeci był Anders Bardal z odległością również 131,5m i kompensatą za warunki -14,4 punktu. Tuż za podium wylądował Tomaz Naglic (131,5m i -14,8 pkt za wiatr). Polacy bez szału. Wczoraj zdyskwalifikowany, dziś dopiero 20 był Piotr Żyła (123m), zaś Bartłomieja Kłuska i tak nie zobaczylibyśmy w II serii, gdyż po skoku na 110m był 38.

Najdłuższy skok konkursu, na 140 metr, oddał Simon Ammann, jednak Szwajcar nie dał rady ustać i upadł. Szczęśliwie nic mu się nie stało.

W rywalizacji pań wygrała Sara Takanashi, zostając jednocześnie triumfatorką całego cyklu LGP. W pierwszej serii pofrunęła na 98 metr, w drugiej oddała najdłuższy skok konkursu na 107m. Druga była Irina Avvakumova (96m i 95m). Trzecia Alexandra Pretorius straciła do niej 1,3 punktu, tracąc prowadzenie z I serii po skoku na 105m. Tuż za podium uplasowała się inna Japonka, Ayumi Watase (95,5m i 84m).

Pełne wyniki pań i panów

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password