Ligi Światowej ciąg dalszy

Pierwsza edycja Ligi Światowej hokeja na trawie nabiera rozpędu. W miniony weekend do gry włączyły się kolejne drużyny europejskie, a także reprezentacje krajów Czarnego Kontynentu.

W stolicy Ghany, Akrze, rozegrano zarówno męski, jak i żeński turniej I rundy. Po wycofaniu się reprezentacji Zimbabwe w turnieju pań pozostały tylko drużyny Ghany i Nigerii. Ekipy te rozegrały trzy spotkania, w każdym lepsze okazały się gospodynie i to one awansowały do dalszej fazy turnieju. U panów również rozegrano tylko trzy mecze, jednak oprócz drużyn Ghany i Nigerii grała w nich także reprezentacja Egiptu. To ona właśnie okazała się najlepsza – pokonali Nigerię 5:0 i Ghanę 3:1, co dało im bezdyskusyjny awans do II rundy.

Więcej emocji dostarczył turniej męski rozegrany w Cardiff, z którego awans uzyskały dwie drużyny. Już w pierwszej kolejce swoją przewagę nad rywalami pokazała drużyna Irlandii, która rozgromiła gospodarzy, Walijczyków, 5:0. Wysokie zwycięstwo, 5:1, nad reprezentacją Szwecji odnieśli natomiast Austriacy. Następnego dnia zwycięzcy tych spotkań zagrali przeciwko sobie – komplet punktów utrzymali Irlandczycy, wygrywając 5:1. Z kolei Szwedzi po raz kolejny przegrali swój mecz, tym razem z Walijczykami, i odpadli z walki o II rundę. W niedzielę dobili ich Irlandczycy zaliczając zwycięstwo 8:0 oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji turnieju. W zaciętym meczu o drugie miejsce padł bezbramkowy remis i dopiero w rzutach karnych Austriacy pokonali Walijczyków 4:3.

W przyszłym tygodniu na boiska w malezyjskim Kuantan wybiegną żeńskie reprezentacje Kazachstanu, Malezji, Singapuru i Sri Lanki. Panowie natomiast wznowią rozgrywki turniejem w Lousadzie, który zostanie rozegrany w dniach 25-30 września.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password