Lillehammer 2016 – Curling: Książę Haakon otworzył turniej, pierwsze mecze za nami

W obecności największych sław norweskiego curlingu następca tronu kraju-gospodarza II Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży książę Haakon otworzył turniej curlingowych drużyn mieszanych. Wszystkie ekipy startujące w Lillehammer mają za sobą już pierwsze mecze.

źródło: twitter.com
źródło: twitter.com

W porannej sesji rozegrano pierwszą kolejkę spotkań grupy A. Włosi pokonali Japończyków 7:1, Rosjanie wygrali z Nowozelandczykami 7:5, Amerykanie triumfowali nad Turkami 7:3, a Szwajcarzy zwyciężyli z Chińczykami 7:2. Po zakończeniu tych meczów oficjalnie otwarto zmagania młodych curlerów i curlerek. Dokonał tego następca tronu Norwegii książę Haakon, który w asyście m.in. mistrza olimpijskiego z Salt Lake City Pala Trulsena i wicemistrza z Vancouver Thomasa Ulsruda wypuścił kamień, który wylądował w centrum domu. Film z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

W kolejnej sesji rozegrano mecze grupy B. W niej znalazła się reprezentacja Brazylii – kraju debiutującego na zimowej edycji tej imprezy. Canarinhos zostali jednak rozgromieni 0:19 przez Czechów. Wysoko przegrali także Estończycy, którzy ulegli 2:13 Kanadyjczykom, a także Koreańczycy, którzy przegrali 2:9 z Brytyjczykami. W najbardziej wyrównanym spotkaniu, które zakończyło się dogrywką, Szwedzi pokonali Norwegów 8:7.

Tabela grupy A:
1. Rosja 1:0
1. Szwajcaria 1:0
1. USA 1:0
1. Włochy 1:0
5. Chiny 0:1
5. Japonia 0:1
5. Nowa Zelandia 0:1
5. Turcja 0:1

Tabela grupy B:
1. Czechy 1:0
1. Kanada 1:0
1. Szwecja 1:0
1. Wielka Brytania 1:0
5. Brazylia 0:1
5. Estonia 0:1
5. Korea Południowa 0:1
5. Norwegia 0:1

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password