Lillehammer 2016 – Curling: Matsuzawa i Hösli ze złotem

Dobiegły końca zmagania curlingowych par mieszanych na II Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer. Złote medale zdobyli Yako Matsuzawa i Philipp Hösli, którzy w finale pokonali Han Yu i Rossa Whyte’a. Brąz przypadł w udziale parze Zhao Ruiyi/Andreas Haarstad.

Rano rozegrane zostały półfinały. W pierwszym para Han Yu/Ross Whyte pokonała w siedmiu endach 6:3 duet Honoka Sasaki/Tyler Tardi. Drugi natomiast rozegrany został w pełnym wymiarze ośmiu partii i zakończył się zwycięstwem pary Yako Matsuzawa/Philipp Hösli nad duetem Zhao Ruiyi/Andreas Haarstad 7:6.

W meczu o brązowy medal triumfowali Ruiyi i Haarstad – na półmetku spotkania prowadzili 6:0, a ostatecznie po siedmiu endach pokonali Sasaki i Tardiego 10:1. Finałowe spotkanie zakończyło się triumfem japońsko-szwajcarskiego duetu Matsuzawa/Hösli – oni również potrzebowali do skończenia meczu siedmiu endów i wygrali z Yu i Whytem 11:5.

Podium turnieju par mieszanych:
1. Yako Matsuzawa (Japonia)/Philipp Hösli (Szwajcaria)
2. Han Yu (Chiny)/Ross Whyte (Wielka Brytania)
3. Zhao Ruiyi (Chiny)/Andreas Haarstad (Norwegia)

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password