Lillehammer 2016 – Curling: Pary mieszane rozpoczęły zmagania

Cztery sesje meczów 1/16 finału zainaugurowały turniej curlingowych par mieszanych na II Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer. Żadna z nacji nie przeszła tej fazy rozgrywek w komplecie.

Pary zostały wyłonione na podstawie pozycji poszczególnych reprezentacji w turnieju drużyn mieszanych. W ten sposób reprezentanci tych samych państw nie grali ze sobą w tej samej drużynie – daje to szanse młodym sportowcom na nawiązanie przyjaźni z zawodnikami będącymi na co dzień rywalami. Co więcej, przedstawiciele tej samej nacji mogą się spotkać ze sobą najwcześniej w półfinale.

Z szesnastu rozegranych dzisiaj meczów najczęściej zwycięsko wychodzili reprezentanci państw, które w turnieju drużyn nie wyszły nawet z grupy – Korei Południowej, Chin, Japonii oraz Estonii. Te cztery kraje będą miały w 1/8 finału turnieju par po troje przedstawicieli. Medaliści z kolei, a zatem Kanadyjczycy, Amerykanie i Szwajcarzy, będą mieli po dwoje reprezentantów w dalszej fazie rozgrywek, podobnie jak Brytyjczycy, Norwegowie, Rosjanie, Szwedzi i Turcy. Pozostałe nacje, czyli Brazylijczycy, Czesi, Włosi i Nowozelandczycy, będą mieli tylko jednego curlera lub curlerkę.

Pary 1/8 finału:
Honoka Sasaki/Tyler Tardi-Kristin Laidsalu/Sergiej Maksimow
Maia Ramsfjell/Kim Hogeon-Giovanna Barros/Ben Richardson
Han Yu/Ross Whyte-Oh Su Yun/Tunc Esenboga
Selina Witschonke/Jarl Gustsin-Kristina Podrabska/Anton Degerfeldt
Stefania Constantini/Callum Kinnear-Nadieżda Karelina/Kosuke Aita
Zhao Ruiyi/Andreas Harstad-Lee Ji-young/Johan Nygren
Holly Thompson/Sterling Middleton-Berivan Polat/Zhang Wenxin
Yako Matsuzawa/Philipp Hösli-Britta Sillaots/Luc Violette

Wojciech Nowakowski2318 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password