LIO 2024: Sankt Petersburg zainteresowany igrzyskami

international-olympic-committeeSankt Petersburg ma zamiar w najbliższym czasie złożyć wniosek o przeprowadzenie Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. Poinformował o tym w trakcie sztafety z ogniem olimpijskim gubernator miasta Gieorgij Połtawczenko.

Występując podczas ceremonii zapalenia czaszy z ogniem olimpijskim na Placu Pałacowym w Sankt Petersburgu, Połtawczenko wyraził przekonanie, że za jakiś czas miasto te nie będzie już miejscem jednego z etapów sztafety z ogniem olimpijskim (przyp. red. – pochodnia z ogniem olimpijskim jest właśnie przenoszona w Petersburgu). „Petersburg będzie ostatecznym przystankiem ognia olimpijskiego”, – zaznaczył gubernator.

Informację potwierdził również rzecznik prasowy Gieorgija Połtawczenki – Andriej Kibitow.

Najbliższe letnie igrzyska olimpijskie odbędą się w 2016 r. w Rio de Janeiro. Miejscem najważniejszych sportowych zawodów czterolecia w 2020 r. będzie Tokio. Gospodarz igrzysk w 2024 r. jeszcze nie jest znany, jednakże chęć organizacji wyraziło już kilka miast, w tym stolice państw europejskich – Paryż i Berlin.

Wybór organizatora letnich igrzysk olimpijskich w 2024 odbędzie się w 2017 r., przyjmowanie aplikacji zakończy się 2 lata wcześniej.

Już w lipcu 2013 r. przewodniczący Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wspominał o możliwości wysłania aplikacji Sankt Petersburga do MKOl.

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie zostaną przeprowadzone w dniach 7-23 lutego przyszłego roku w Soczi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password