LIVE Zimowe – 28 stycznia [ZAPIS RELACJI]

Dzisiejszy mega emocjonujący dzień czas zacząć. W Ałmatach, w dalekim Kazachstanie rusza zimowa Uniwersjada. Rywalizację rozpoczęli hokeiści, o czym przeczytać możecie TUTAJ. Polacy swoje starty na Uniwersjadzie rozpoczną od poniedziałku. Póki co biało-czerwonymi emocjonować możemy się podczas zimowego weekendu. Oj, będzie się dziś działo!

STARTY POLAKÓW

Konkurs!
Pytanie: Młodzi polscy łyżwiarze będą dziś rywalizować na Mistrzostwach Świata w short tracku w Berlinie. Typujemy najwyższe miejsce Polaka na 500m.
Odpowiedzi przesyłamy na maila [email protected]
UWAGA! Rozpoczynamy ZIMOWĄ UNIWERSJADĘ. Od poniedziałku tylko na naszym portalu relacja LIVE z tego wydarzenia. Informujemy, że podczas Uniwersjady również czasem pojawi się pytanie, które będzie liczone do konkursu.
Punktacja: 10pkt. za podanie dobrego miejsca, 8pkt. – pomyłka o 1 miejsce, 6pkt. – pomyłka o 2 miejsce, 5pkt. – pomyłka o 3-4 miejsca, 3pkt. – pomyłka o 5-6 miejsc, 1pkt. – pomyłka o 7-9 miejsc.

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZĄ RELACJĘ! OPROMIENIENI ZWYCIĘSTWEM SKOCZKÓW W WILLINGEN ŻEGNAMY SIĘ I ZAPRASZAMY NA JUTRO, BO TEŻ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO BARDZO DUŻO!

18:15 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – Clemens Aigner ponownie ląduję na 139,5 metrze i pewnie wygrywa konkurs w Bischofshofen. Drugie miejsce zajął Tomas Vancura, a trzeci był Simon Ammann. Klemens Murańka kończy zmagania na 14. lokacie.

18:09 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – Klemens Murańka skacze 126,5 metra. Do daje mu w tej chwili 5. miejsce. Prowadzi podopieczny Łukasza Kruczka – Sebastian Colloredo.

17:56 – Skoki narciarskie / Puchar Świata – Kamil Stoch stawia kropkę nad „i“! Polak skokiem na 126,5 m przypieczętował triumf naszego zespołu na skoczni w Willingen! Polska drugi raz w historii wygrywa drużynowy konkurs PŚ! Drugie miejsce zajęła Austria, a trzecie reprezentacja Niemiec.

17:55 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – W Bischofshofen zaczyna się druga seria. Przypomnijmy, że z Polków zobaczymy w niej tylko Klemensa Murańkę.

17:44 – Skoki narciarskie / Puchar Świata – Maciej Kot nie zawodzi i ląduję na 133,5 metrze! Po trzech grupach skoczków wyraźnie prowadzimy! Na drugie miejsce, po świetnym skoku Andreasa Wellingera na 139 m, wrócili Niemcy.

17:35 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – Dobry skok Klimka Murańki. Odległość 127,5 metra pozwala mu zająć 11. miejsce po pierwszej serii. Innych Polaków w finale nie zobaczymy. Kłusek 33., Aleksander Zniszczoł, który skoczył 121 m jest 35., Biegun 41., Wolny 43., Stękała 50.

17:35 – Skoki narciarskie / Puchar Świata – Świetny lot Dawida Kubackiego! Polak uzyskał 137,5 m i powiększa naszą przewagę nad Austrią do 15.3 pkt. Drugi w historii triumf w drużynowych zawodach PŚ coraz bliżej!

17:28 – Short track – Ajjj… kara dla Kamili Stormowskiej. 5. miejsce Polki w półfinale, a zatem będzie ona sklasyfikowana na 9. pozycji. Gratulujemy tym, którzy tą pozycję typowali właśnie w naszym konkursie.

17:25 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – Jakub Wolny uzyskał 118 metrów. To daje obecnie 27. miejsce. Dwie pozycję wyżej jest Krzysztof Biegun, który skoczył pół metra dalej. Prowadzi Czech Tomas Vancura (137m).

17:23 – Skoki narciarskie / Puchar Świata – Doskonale zaczyna drugą serię Piotr Żyła! Bohater naszej drużyny sprzed tygodnia wylądował na 138 metrze i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie! Mamy 3.7 pkt. przewagi nad reprezentacją Niemiec.

17:15 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – Swoje skoki mają za sobą Bartek Kłusek i Andrzej Stękała. Ten pierwszy uzyskał przyzwoite 121,5 m i zajmuje 9. miejsce. Ten drugi skoczył zaledwie 106,5 m i jest na odległym 22. miejscu.

17:01 – Skoki narciarskie / Puchar Kontynentalny – W Bischofshofen rozpoczyna się konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na starcie sześciu Polaków.

16:56 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Kazachscy hokeiści mogą być z siebie bardzo zadowoleni. Mecz z Chińczykami wygrywają ostatecznie aż 22:0.

16:56 – Short track – Kamila Stormowska w półfinale biegu na 500m! Niestety ta sztuka nie udała się Patrycji Markiewicz, która zajęła 4. miejsce w swoim ćwierćfinale.

16:54 – Skoki narciarskie – Rewelacyjny Kamil Stoch! Nie poradził sobie z trudnymi warunkami Kraft i nie poradził sobie Freitag. Polak poszybował na 134 m i wracamy na drugie miejsce. Do prowadzących Niemców tracimy tylko 2.3 pkt.!

16:50 – Łyżwiarstwo figurowe – Francuzi Gabriella Papadakis i Guillame Cizeron zdobywają złoty medal ME w konkurencji par tanecznych. Srebro dla Włochów Anny Cappellini i Luci Lanotte, brąz dla Rosjan Jekateriny Bobrowej i Dmitrija Sołowiewa. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew kończą rywalizację w Ostrawie na świetnym, ósmym miejscu.

16:48 – Bobsleje – Drugi ślizg nieco słabszy w wykonaniu polskiej osady co oznacza spadek Lutego i Tylkowskiego na 16. miejsce. Wygrywaja Niemcy

16:41 – Skoki narciarskie – Świetnie Maciej Kot! Zakopiańczyk osiągnął 137,5 m i zmniejszamy naszą stratę do Austrii. Po trzech grupach skoczków tracimy 5.9 pkt. Odskoczyli za to mocno Niemcy, po znakomitej próbie Andreasa Wellingera! Niemiec wylądował na 145 metrze!

16:29 – Skoki narciarskie – Dawid Kubacki doskonale wykorzystał sprzyjające warunki i poszybował na 134 m. Niestety, ujemne punkty za wiatr nie pozwalają nam utrzymać drugiej lokaty, z notą 224.7 pkt. zajmujemy trzecie miejsce. Prowadzą Niemcy z dorobkiem 234.9 pkt., drugą pozycję zajmują Austriacy (233.9 pkt.)

16:18 – Skoki narciarskie – Bardzo dobrze zaczyna Piotr Żyła! 134 m dają nam drugie miejsce po pierwszej grupie zawodników. Na prowadzeniu są Niemcy, po znakomitym skoku Markusa Eisenbichlera na 138 m.

16:15 – Łyżwiarstwo szybkie – Dziś w Berlinie jeszcze rywalizacja na 5000m mężczyzn w grupie B. Wśród 38 zawodników pojawi się pięciu Polaków. Start około 17., a o wynikach poinformujemy Państwa w artykule na naszej stronie.

16:12 – Łyżwiarstwo szybkie – Czerwonka dziś trochę gorzej niż w poprzednich zawodach. Polka zajęła 11.miejsce na 1500m. Drugi raz z rzędu zwycięstwo dla Ireen Wust (Holandia). Miejsca pozostałych naszych panczenistek: Bachleda-Curuś – 16., Złotkowska – 17., Woźniak – 19.

16:09 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Kazachowie mieli litość nad Chińczykami i w drugiej tercji dołożyli „tylko” sześć kolejnych bramek. Przed ostatnią częścią spotkania mamy skromne 15:0 na tablicy wyników.

16:06 – Łyżwiarstwo figurowe – Po słabym przejeździe Rosjan nasza para awansuje o jeszcze jedno miejsce. Oznacza to, że najprawdopodobniej skończą zmagania na tegorocznych mistrzostwach Europy na ósmym miejscu. Do końca programu dowolnego pozostało pięć par.

16:05 – Short track – Rafał Anikiej z problemami. Potknął się Polak, w rezultacie zajął 5. miejsce w swoim biegu. Nie będzie więc awansu do ćwierćfinału…

15:59Kombinacja norweska – W austriackim Seefeld trwają zawody Nordic Triple. Nie startują w nich Polacy, ponieważ udali się oni na Uniwersjadę. Prym w rywalizacji wiodą Niemcy. Wczoraj do stwierdzenia, że Johannes Rydzek wyprzedził Erica Frenzela potrzebny był fotofinisz. Dzisiaj również Rydzek wygrał z Frenzelem o milimetry. Tym samym Johannes Rydzek przewodzi w klasyfikacji Nordic Triple oraz jest nowym liderem Pucharu Świata. Jutro finałowe zawody składające się z 2 skoków i biegu na dystansie aż 15 kilometrów. Czy Frenzel po raz pierwszy w historii nie wygra tej prestiżowej imprezy?

15:51Łyżwiarstwo szybkie – Czerwonka znacznie gorsza w parze od Rosjanki Jekateriny Szikowej, ale czas 1.58,62 daje na razie 2.pozycję. Pozostałe Polki zajmą lokaty w ogonie stawki 20 panczenistek.

15:44Short track – Świetny start Kamili Stormowskiej! Od początku do końca na 2. miejscu. Pewny awans do ćwierćfinału!

15:38Short track – Tymczasem ruszają zawody na 500m. Wśród łyżwiarzy, którzy przeszli preeliminacje jest trójka Polaków. Jako pierwsza na tor wyszła Patrycja Markiewicz. Polka w swoim biegu eliminacyjny zajęła 3. miejsce. Dzięki dobremu czasowi pozwoli jej to na awans do ćwierćfinału.

15:37Łyżwiarstwo figurowe – Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew obejmują prowadzenie!!! Wynik 92,67 w programie dowolnym i w sumie 156,02 – to najlepsze wyniki w ich karierze! W najgorszym wypadku zajmą dziewiąte miejsce – to również będzie ich największe osiągnięcie. Gratulacje!!!

15:37Short track – Za nami rywalizacja na 1500m na Mistrzostwach Świata juniorów w short tracku. Na tym dystansie Polacy odpadli już we wczorajszych eliminacjach. Dziś walczyli zatem inni. Wśród kobiet najlepiej spisała się Koreanka Whi Min Seo, która zgarnęła złoto. Na podium stanęly jeszcze Li Jinyu (Chiny) i Petra Jaszapati (Węgry). Najlepszym z mężczyzn był Liu Shaoang (Węgry). Srerny medal wywalczył Alexander Schulginov (Rosja), a brązowy Kazuki Yoshinaga (Japonia).

15:36Łyżwiarstwo szybkie – Za chwilę początek biegu na 1500m pań. W dwóch parach zobaczymy, aż trzy Polki. Czerwonka pobiegnie w piątej parze i wtedy będziemy mogli zobaczyć na co wystarczą czasy naszych reprezentantek.

15:34Bobsleje – No i jest bardzo dobrze. Po pierwszym ślizgu Luty i Tylkowski zajmują 14. miejsce ze stratą pół sekundy do prowadzących Niemców Lochnera i Bluhma.

15:20Saneczkarstwo – Po drugim ślizgu zamienili się tylko miejscami panowie, będący na 2. i 3. pozycji. Niemcy biorą zatem wszystko. Złoto dla Eggerta i Beneckena, srebro dla Wendla i Arndta, a brąz dla Geueke i Gamma.

15:10Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Koncertowa gra reprezentantów Kazachstanu w pierwszej tercji meczu z Chińczykami. Gospodarze pokazują moc i prowadzą już (uwaga!) 9:0!

15:01Łyżwiarstwo figurowe – Znajdujemy się na półmetku programu dowolnego par tanecznych. Z wynikiem łącznym 153,68 pkt. w rywalizacji prowadzą w tej chwili Turcy Alisa Agafonova i Alper Ucar. Ok. 15:30 na lód wyjadą Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew, którzy w programie krótkim zajęli dziesiąte miejsce.

14:47Bobsleje – Czas Polaków 49.61 i na razie 5. miejsce.

14:34Bobsleje – Już za chwilę początek zawodów dwójek w Koenigssee. Jako drudzy pojadą Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski. Liczymy na powtórkę wyniku sprzed tygodnia czyli miejsca około pierwszej dziesiątki.

14:30Biegi narciarskie – Maciej Staręga nie zdołał awansować do finału, w swoim biegu półfinałowym zajął 6. miejsce ze stratą tylko sekundy do zwycięzcy. Polak najprawdopodobniej zostanie sklasyfikowany na 12. miejscu i jest to bardzo dobry wynik.

14:27Bobsleje – Chmielewski i Kowalewski po pierwszym ślizgu zajmują 20. miejsce z czasem 40.171 sec. Prowadzą Eggert i Benecken z Niemiec. Ich rodacy są również na 2. i 3. miejscu. Niemcy rządzą dziś na MŚ.

14:10 Biegi narciarskie – Ćwierćfinał z udziałem Macieja Staręgi był najszybszy, zarówno trzeci jak i czwarty zawodnik z tego biegu awansowali dalej. Za kilkanaście minut Polak pobiegnie w półfinale.

14:09 – Snowboard – U panów triumfuje Nevin Galmarini, który tym samym sprawia dużą niespodziankę. Szwajcar minimalnie wyprzedził Bułgara Radoslava Yankova. Trzecie miejsce zajmuje zwycięzca kwalifikacji Słoweniec Zan Kosir.

14:00 – Snowboard – Ina Meschik zajmuje trzecie miejsce w Rogli, pokonując w wyścigu o tę lokatę rodaczkę Claudię Riegler. Zawody wygrywa Czeszka Ester Ledecka. Drugi stopień podium zajmuje Niemka Langenhorst. Czas na końcowe rozstrzygnięcia w rywalizacji mężczyzn.

13:58 – Łyżwiarstwo szybkie – Za kilkanaście minut start grupy A na 5000m mężczyzn. Wśród 16 panczenistów zabraknie Polaków, których piątka wystąpi w grupie B około godziny 17. My na tor w Berlinie powrócimy o 15.30, gdy na 1500m kobiet powalczą cztery Polki, w tym Natalia Czerwonka, która na ostatnich zawodach w Heerenveen uplasowała się na 5.pozycji.

13:57 – Biegi narciarskie – Maciej Staręga zajał trzecie miejsce w swoim ćwierćfinale. Polak nie dał rady świetnie dysponowanym Norwegom. W tej chwili Maciej jest pierwszy na liście lucky loser. Może uda sie awansować do półfinału. pozostały jeszcze dwa biegi.

13:55 – Snowboard – Przed kilkoma minutami Zan Kosir odprawił głównego faworyta do zwycięstwa w zawodach, a teraz sam odpada z rywalizacji. Jego pogromcą okazuje się Szwajcar Galmarini. W drugim półfinale zwycięża minimalnie Bułgar Yankov.

13:53 – Łyżwiarstwo szybkie – Ależ zażarta walka o zwycięstwo. Ostatecznie czwartą wygraną w sezonie na 1000m ma na koncie Kjeld Nuis (Holandia), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kłosiński ciągle na swoim równym poziomie. Polak zajął 15.lokatę. Michalski był 20.

13:53 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Kanadyjki nie dały najmniejszych szans Chinkom. W pierwszym spotkaniu hokeistek wygrały z Azjatkami aż 9:1!

13:50 – Snowboard – Carolin Langenhorst sprawia niespodziankę pokonując Inę Meschik i tym samym melduje się w finale. W drugim wyścigu 1/2 finału zgodnie z przewidywaniami wygrywa Ester Ledecka.

13:45 – Snowboard – Benjamin Karl żegna się z rywalizacją! Austriak przegrał bezpośredni pojedynek z Zanem Kosirem. Do półfinałów awansują Bułgar Yankov, Szwajcar Galmarini oraz Prommegger z Austrii.

13:43 – Saneczkarstwo – Rozpoczęła się rywalizacja dwójek. W niej zobaczymy oczywiście Chmielewskiego i Kowalewskiego. Liczymy na dobry występ naszych reprezentantów.

13:40 – Snowboard – Nie zobaczymy w półfinale pogromczyni Aleksandry Król. Zavarzina zostaje zdyskwalifikowana w drugim wyścigu i z awansu może cieszyć się Niemka Carolin Langenhorst. Do 1/2 finału awansują także zgodnie z planem Meschik i Ledecka. Stawkę półfinalistek uzupełnia Claudia Riegler z Austrii.

13:36 – Biathlon – Kinga Mitoraj dobiega do mety jako 41. Przypomnijmy, że Karolina Pitoń została zdublowana.

13:35 – Łyżwiarstwo szybkie – Bez rewelacji Kłosiński. Polak z wynikiem 1.10,33 jest 5. po występie 10 panczenistów. Michalski najprawdopodobniej skończy na ostatniej lokacie.

13:33 – Biathlon – Na piętnastym miejscu bieg pościgowy kończy Magdalena Gwizdoń, czekamy zatem tylko na Kingę Mitoraj.

13:31 – Biathlon – Iryna Starych mistrzynią Europy, srebro dla Juliji Dżymy, brąz dla Swietłany Slepcowej. Monika Hojnisz walczy o utrzymanie piątej pozycji, ale przegrywa ze Swietłaną Mironową i kończy zmagania na szóstym miejscu.

13:30 – Snowboard – W ćwierćfinałach slalom giganta równoległego mężczyzn meldują się główni faworyci do końcowego zwycięstwa, czyli Austriak Benjamin Karl oraz Bułgar Radoslav Yankov. W 1/4 finału jest też triumfator kwalifikacji Słoweniec Zan Kosir.

13:29 – Biathlon – Karolina Pitoń została zdublowana i zdjęta z trasy, a Kinga Mitoraj podczas ostatniej wizyty na strzelnicy pudłuje dwa razy.

13:28 – Biathlon – Dwa pudła Gwizdoń i na ostatnie okrążenie biegu rusza ona z czternastej pozycji, bez większych szans na awans.

13:26 – Biathlon – Karolina Pitoń znów dwa razy nie trafia. Tymczasem czołówka strzela po raz ostatni – Starych na czysto, Dżyma z jednym pudłem. Niestety, Slepcowa również bezbłędnie, też jest przed Ukrainką, ale, co najgorsze, Monika Hojnisz, pomimo jednego pudła w ostatniej serii, nie zdobędzie medalu.

13:23 – Uniwersjada zimowa / Hokej na lodzie – A jednak były wielkie emocje. Japończcy w trzeciej tercji zdołali wyrównać i zremisowali z Łotyszami 3:3. Dogrywka jednak dla Europejczyków. Mezulis już w 18. sekundzie jej trwania zapewnia Europejczykom zwycięstwo.

13:23 – Biathlon – Pierwsze pudło dzisiaj notuje też Kinga Mitoraj, ale, podobnie jak Gwizdoń, awansuje, na 39. miejsce.

13:22 – Łyżwiarstwo szybkie – Za chwilę początek rywalizacji w grupie A na 1000m mężczyzn. Wystartują Piotr Michalski i Sebastian Kłosiński. Liczymy na kolejny solidny start tego drugiego. Kilka godzin wcześniej w grupie B piąte miejsce zajął Artur Nogal, a tuż za nim znalazł się Zbyszek Bródka.

13:20 – Biathlon – Magdalena Gwizdoń pomimo pudła awansuje do pierwszej dziesiątki.

13:19 – Snowboard – Za nami już 1/8 finału slalomu giganta równoległego kobiet. Do ćwierćfinałów awansowały m.in liderka Pucharu Świata w tej specjalności Austriaczka Ina Meschik oraz wiceliderka Czeszka Ester Ledecka. Przed nami rywalizacja mężczyzn w tej samej fazie rywalizacji.

13:18 – Biathlon – Dżyma tym razem z jednym pudłem, ale utrzymuje dwie sekundy przewagi nad bezbłędną wciąż Starych. Czysto w stójce Slepcowa i Hojnisz – Rosjanka trzecia, a Polka piąta, wyprzedza ją jeszcze Veronika Vitkova, która raz spudłowała.

13:17 – Biathlon – Pitoń jest 51. i grozi jej zdublowanie, gdyż najlepsze zawodniczki dobiegają już na strzelnicę po raz trzeci.

13:15 – Biathlon – Kinga Mitoraj 10/10 w pozycji leżąc, jest 41. Kolejne dwie karne rundy natomiast przed Karoliną Pitoń.

13:12 – Biathlon – Dżyma pewnie zmierza po złoto, Starych także na czysto w pozycji leżąc. Po jednym pudle notują Slepcowa i Vitkova – one walczą teraz o brąz. Czyste strzelanie Moniki Hojnisz daje jej awans na szóste miejsce, Magdalena Gwizdoń również tym razem bezbłędnie – jest 13.

13:09 – Snowboard – Niestety szybko kończy się przygoda Król z zawodami w Rogli. Polka nie ukończyła swojego wyścigu i odpada z dalszej rywalizacji. Do ćwierćfinału awansuje Rosjanka Alena Zavarzina.

13:09 – Biathlon – Karolina Pitoń z dwoma pudłami, Kinga Mitoraj na czysto – odpowiednio zajmują 46. i 44. miejsce.

13:07 – Biathlon – Monika Hojnisz na czysto i awansuje na 13. miejsce. Gwizdoń z kolei spada na 17. pozycję.

13:06 – Biathlon – Dżyma bezbłędna w pierwszym strzelaniu. Podobnie Slepcowa i Starych. Niestety dwa pudła notuje Magda Gwizdoń – fatalny początek.

13:00 – Biathlon – Mistrzyni Europy w sprincie Julija Dżyma wystartowała. Ma aż 27 sekund przewagi nad Swietłaną Slepcową i 38 nad Iryną Starych.

12:55 – Snowboard – Za 5 minut rozpocznie się rywalizacja 1/8 finału kobiet i mężczyzn w slalomie gigancie równoległym w Rogli. W tej fazie zmagań zobaczymy Aleksandrę Król, która w kwalifikacjach zajęła 15. miejsce. Polka w piątej parze zmierzy się z Rosjanką Aleną Zavarziną. Niestety nie zobaczymy Weroniki Bieli, Karoliny Sztokfisz oraz Oskara Kwiatkowskiego, którzy odpadli w eliminacjach.

12:55 – Biathlon – Niedługo start biegu pościgowego kobiet. Nie bez szans na medal mistrzostw Europy są Magdalena Gwizdoń, startująca z numerem szóstym, i Monika Hojnisz, szesnasta na liście startowej. Z numerem 35. wystartuje Karolina Pitoń, a z 57. Kinga Mitoraj. Z rywalizacji w tej konkurencji wycofała się 34. w sprincie Krystyna Guzik.

12:31 – Saneczkarstwo – Tatjana Huefner Mistrzynią Świata w jedynkach! Niemka w drugim ślizgu potwierdza klasę. Szybsza od niej była tylko Natalie Geisenberger, która dzięki świetnemu przejazdowi awansowała z 17. na 6. miejsce. Medale zdobywają również Erin Hamlin (USA) i Kimberley McRae (Kanada).

12:20 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Łotysze wracają do gry! Strzelają zarówno w przewadze, jak i w osłabieniu. A bramki Apsitisa i Grinbergsa dają im prowadzenie nad Japonią. Po drugiej tercji jest 3:2.

11:44 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Japończycy bardzo udanie rozpoczęli mecz z Łotwą. Po bramkach Hitosako i Suzuki’ego wyszli na prowadzenie 2:0. Rywale obudzili się pod koniec tercji. Bramka Aploksa, zdobyta podczas gry w przewadze, dała Łotyszom kontakt. Po 20 minutach przegrywają oni jednak z Japonią 1:2.

11:42 – Biegi narciarskie – Maciej Staręga zajął w eliminacjach sprintu 27. miejsce i wystartuje w ćwierćfinałach, które rozpoczną się o godzinie 13:40. Pozostała dwójka Polaków, zgodnie z przewidywaniami, zajęła dość odległe lokaty. Paweł Klisz był 60. zaś Jan Antolec 63.

11:30 – Uniwersjada Zimowa – W Ałmatach tymczasem reprezentacja Polski jest już witana w wiosce. My czekamy na wielkie emocje związane ze startami biało-czerwonych! Te będziemy oczywiście relacjonować na naszym portalu – już od poniedziałku!

11:23 – Biegi narciarskie – Marit Bjoergen wygrała eliminacje sprintu techniką dowolną w Falun. Przed nami eliminacje mężczyzn z trójką Polaków w stawce.

11:20 – Saneczkarstwo – Tatjana Huefner prowadzi po pierwszym ślizgu pań na Mistrzostwach Świata w saneczkarstwie. Niemka ma minimalną przewagę nad drugą Erin Hamlin (USA) i trzecią Alex Gough (Kanada). Nisko, bo dopiero na 14. pozycji plasuje się w tej chwili Tatyana Ivanova. Jak Polki? Ewa Kuls zajmuje 25. miejsce, zaś Natalia Wojtuściszyn 29. Drugi ślizg za pół godziny. Niestety bez naszych pań.

10:59 – Łyżwiarstwo szybkie – Magdalena Czyszczoń z  czasem 2:04.56 zajmuje 4. miejsce w grupie B na 1500m. Zawodniczki z grupy A na tym dystansie wystąpią o 15:32.

10:58 – Saneczkarstwo – Ewa Kuls z czasem 40.362 sec. Natalia Wojtuściszyn – 40.445 sec. 13 zawodniczek do końca. Reprezentantki Polski póki co plasują się w końcówce trzeciej dziesiątki. I powinny swoje pozycje utrzymać.

10:38 – Łyżwiarstwo szybkie – Ruszyły zawody na 1500m. Wśród zawodniczek Magdalena Czyszczoń. Liczymy na dobry występ naszej reprezentantki.

10:32 – Saneczkarstwo – Po przejeździe 16 zawodniczek, najszybsza Niemka Tatjana Huefner, która prowadzi z czasem 39.829 sec.

10:10 – Saneczkarstwo – Rozpoczął się już pierwszy ślizg jedynek kobiet na Mistrzostwach Świata. Ewa Kuls wystartuje jako 25.

09:50 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Uniwersjadę rozpoczęli hokeiści ze Słowacji i Wielkiej Brytanii. W pierwszym meczu obyło się bez większych emocji, a nasi południowi sąsiedzi nie mieli litości dla rywali. Wynik 9:0 i pewne punkty do tabeli grupowej.

09:41 – Witamy Państwa bardzo serdecznie w ten mroźny, zimowy poranek. Będzie się dziś wiele działo. Na początek biathlon i saneczkarstwo. W ob dyscyplinach Polacy staną na start o 10.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password