LIVE zimowe – Zapis relacji 29 stycznia

Po zwycięstwie Polaków w konkursie drużynowym, czekamy na równie udaną niedzielę. Łyżwiarze, biathloniści, saneczkarze i narciarze jeszcze raz postarają się, aby umilić nam ten dzień. Na relację z zimowej niedzieli zapraszamy już od 10:00.

STARTY POLAKÓW

Konkurs!
Pytanie: Kiedy i gdzie odbyła się pierwsza zimowa uniwersjada?
Odpowiedzi wysyłamy na maila [email protected]

To koniec naszej dzisiejszej relacji. To był interesujący weekend. Wczoraj triumf skoczków, dzisiaj brąz w biathlonie. Teraz zapraszamy na… jutro! Bo już jutro czekają nas emocje związane z Uniwersjadą w Ałmatach! ZAPRASZAMY JUŻ OD 4:00 RANO!

16:57 – Skoki narciarskie – Podium też dziś niestety nie będzie. Coż, kiedyś musiało to nadejść. I tak był to bardzo dobry konkurs w wykonaniu naszych skoczków. Wygrywa, ku uciesze gospodarzy, Andreas Wellinger. Drugi jest Stefan Kraft, trzeci Manuel Fettner. Kamil kończy konkurs na 5. miejscu. Piotr Żyła jest 10., Maciej Kot 13. (awans o 12 pozycji!), Dawid Kubacki 14., Jan Ziobro 15.

16:51 – Skoki narciarskie – Kamil Stoch skacze dobrze. 135 metrów nie pozwoli po raz piąty z rzędu wygrać zawodów, ale wciąż jest szansa na podium. Jest teraz drugi, za Manuelem Fettnerem. Jeszcze trzech na górze.

16:46 – Skoki narciarskie – Problemy po wyjściu z progu miał Jan Ziobro. Trochę spadnie po skoku na 127 metrów i jest w tej chwili 8. tuż za Kotem i Kubackim. To i tak (w najgorszym razie) drugi najlepszy wynik Janka w tym sezonie.

16:44 – Skoki narciarskie – Nieźle skacze również Piotr Żyła z obniżonego rozbiegu. 131 metrów daje obecnie 3. miejsce.

16:40 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Znicz zapalony, prezydent Nazarbajew ogłosił oficjalne otwarcie Uniwersjady. Fajerwerki! Kurtyna! Zapraszamy na nasze codzienne relacje z Uniwersjady.

16:39 – Skoki narciarskie – Niezły skok Dawida Kubackiego. 136 metrów 5. miejsce, tuż za Maćkiem Kotem. Prowadzi Michael Hayboeck.

16:30 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Tym razem nie ma sztafety z ogniem uniwersjadowym, zamiast tego jest cały szereg reprezentantów poszczególnych regionów Kazachstanu, każdy z pochodnią.

16:28 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Aiza Mambekowa, kazachska łyżwiarka, w imieniu sportowców składa przysięgę. W imieniu sędziów rotę odczytuje Askar Walijew.

16:25 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Żadna uroczystość uniwersytecka nie może się bez tego obyć – „Gaudeamus igitur”

16:24 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Flaga FISU wnoszona na halę do akompaniamentu muzyki z „Rydwanów ognia”. Kazachowie najwyraźniej czerpią z najlepszych wzorców – IO w Londynie.

16:23 – skoki narciarskie – Trwa już druga seria. Sędziowie chyba za nisko ustawili belkę, gdyż zawodnicy mają problem z doskoczeniem do punktu K. Na szczęście takich problemów nie miał Maciej Kot. 135 metrów pozwala zmienić na prowadzeniu samego Janne Ahonena.

16:19 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Tym razem przemowa z ekranu, nie z mównicy. Na telebimie prezentowane jest wystąpienie prezydenta MKOl, Thomasa Bacha.

16:14 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Teraz na mównicę wychodzi prezydent FISU, Oleg Matycin.

16:10 – Saneczkarstwo – Mistrzami świata w drużynie zostają Niemcy. Na podium staną również Amerykanie i Rosjanie. Polacy kończą zawody na 8. miejscu.

16:07 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Jedyny w historii Kazachstanu prezydent Nursułtan Nazarbajew, pełniący tę funkcję od początku lat 90. ubiegłego wieku, przemawia. Nieważne co, ważne, że lud go wielbi.

16:02 – Skoki narciarskie – W drugiej serii obejrzymy oprócz Stocha jeszcze 4. Polaków. Odpadł niestety Stefan Hula, który zajął 32. miejsce. Jan Ziobro jest 8., Piotr Żyła 9., Dawid Kubacki 12., a Maciej Kot 25.

15:59 – Skoki narciarskie – Świetny skok Kamila Stocha! 145 metrów daje na półmetku 4. Prowadzi Tande, dzięki świetnej odległości 149,5 metra. Będą emocje w finale.

15:57 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Na lodzie pojawia się maskotka imprezy, sokół Sunkar, a za nim ciągnie się rząd młodych łyżwiarzy.

15:55 – Łyżwiarstwo szybkie – Do rozegrania został jeszcze wyścig na 3000m kobiet, w którym nie zobaczymy Polek. W grupie B triumfowała Czerwonka. Miejsca pozostałych Polek: Bachleda-Curuś – 4 ., Woźniak – 5., a Złotkowska 6.

15:53 – Skoki narciarskie – Nie aż tak dobrze jak byśmy tego chcieli skoczył Maciej Kot. Polak uzyskał 133 metry. Będzie oczywiście w drugiej serii, ale obecnie zajmuje dopiero 21. miejsce.

15:51 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Skoro ceremonia odbywa się w hali do łyżwiarstwa figurowego, to wypada to zaznaczyć układem na lodzie. A najlepiej do muzyki operowej (szkoda tylko, że ta „opera” przełamana została kiczowatym popem).

15:49 – Skoki narciarskie – Świetnie Piotr Żyła! 138 metrów i piąte miejsce, tuż za Janem Ziobro. Prowadzi po kapitalnym skoku (147,5m) Andreas Wellinger.

15:46 – Łyżwiarstwo szybkie – Pod nieobecność Kjelda Nuisa (Holandia) po zwycięstwo sięga jego kolega z reprezentacji Kai Verbij. Poniżej oczekiwań Kłosiński, który kończy zmagania na 17.miejscu. Tuż za nim uplasował się Piotr Michalski

15:42 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Kolejny przeskok tematyczny – na scenie kazachska odmiana Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Z tym że bez pieśni – im wystarczy muzyka folkowa z playbacku.

15:40 – Skoki narciarskie – Solidny skok Dawida Kubackiego. 135 metrów z niższego rozbiegu i w gorszych warunkach daje Polakowi 4. miejsce i pewny awans do drugiej serii. Prowadzi Słoweniec Jurij Tepes. Stefan Hula jest trzecim oczekującym na awans do drugiej serii.

15:35 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – W układzie tanecznym zaprezentowała się też Victoria Modesta – tancerka, której amputowano lewą nogę.

15:36 – Łyżwiarstwo szybkie – Słabo Sebastian Kłosiński. Czas 1.10,74 daje 9.pozycję, tuż przed Piotrem Michalskim, po biegu 12 panczenistów. Liczyliśmy na trochę więcej

15:33 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Błyskawicznie przechodzi do części nowoczesnej. Nowoczesnej pod każdym względem – od współczesnych technologii i odnawialnych źródeł energii po elektroniczną muzykę.

15:32 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Stefana Huli! 136 metrów daje 11. miejsce i powinno pozwolić na awans do drugiej serii.

15:32 – Saneczkarstwo – Tymczasem rozpoczęła się sztafeta na Mistrzostwach Świata w saneczkarstwie. Możemy być bardzo zadowoleni. Po przejeździe 6 drużyn prowadzą bowiem Polacy. Biało-czerwonym czas 2:09.963 zapewni dziś wysoką pozycję. Przed nami jednak jeszcze start ośmiu nacji.

15:27 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Za nami prezentacja tradycji militariów Kazachstanu – wszystko w złotych barwach.

15:26 – Short track – Również na ćwierćfinale rywalizację kończy Rafał Anikiej. Polak otrzymuje karę za odpychanie. Wielka szkoda…

15:24 – Smoki narciarskie – Bardzo mocno wieje pod narty w Willingen. Jan Ziobro poszybował w tych warunkach 143,5 metra! Najdalej! Przez odjęte punkty jest jednak drugi, za Schlierenzauerem.

15:20 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Niezależnie od szerokości i długości geograficznej, dobro zawsze zwycięża nad złem, przynajmniej w legendach. Nie inaczej było tym razem – zła czarownica próbująca ukraść miłość dwojga kochanków została pokonana przez bohatera.

15:15 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Pora na kolejną część artystyczną. Poznamy w niej elementy kazachskiej kultury i folkloru.

15:08 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Reprezentacja gospodarzy, Kazachstanu, zamyka pochód uczestników 28. Zimowej Uniwersjady.

15:05 – Łyżwiarstwo szybkie – Za około 15 minut początek ostatniego biegu z udziałem Polaków. Na 1000m powalczą Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski

15:03 – Skoki narciarskie – Za chwilę w Willingen zacznie się konkurs indywidualny. Ściskajmy kciuki za naszych orłów!

14:58 – Łyżwiarstwo szybkie – Czerwonka ostatecznie 7. i należą się jej duże brawa za świetny wynik. Kolejne zwycięstwo dla Heather Bergsmy (USA)

14:51 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Na arenę wychodzi POLSKA. Biało-czerwoną flagę niesie nasz skoczek narciarski, Jakub Kot.

14:46 – Short track – Upadek Patrycji Markiewicz w ćwierćfinale. Na tym etapie Polka zakończy rywalizację na dystansie 1000m na MŚJ.

14:41 – Łyżwiarstwo szybkie – Bardzo dobry wynik Czerwonki! 1.16,59 daje prowadzenie po biegu ośmiu zawodniczek. Trzeba powiedzieć, że 2 godziny wcześniej Czerwonka wygrała rywalizację w grupie B na 3000m. Mimo to nie było widać zmęczenia u Polki

14:28 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Czas na tradycyjny pochód uczestników tej imprezy. Jako pierwsze prezentują się Afganistan i Andora. My zaś cierpliwie poczekamy na Polskę.

14:27 – Łyżwiarstwo szybkie – Za kilka minut bieg na 1000m kobiet. Wystartuje Natalia Czerwonka. Polka spróbuje poprawić się w stosunku do piątku, gdy na tym dystansie zajęła 11.lokatę.

14:24 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Nie przy akompaniamencie hymnu narodowego, a przy dźwięku werbli i owacjach widowni flaga Kazachstanu została wywieszona na maszt. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze – hymn śpiewają te same dzieci, w tym samym języku.

14:23 – Short track – Bardzo pewnie Rafał Anikiej awansuje do ćwierćfinału Mistrzostw Świata Juniorów na dystansie 1000m. Drugie miejsce w eliminacjach po spokojnej, aczkolwiek szybkiej jeździe

14:22 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Nie powiedzieliśmy nic o głównej scenie, znajdującej się w centralnej części lodowiska – jest ona w kształcie liścia jabłoni (sama nazwa „Ałmaty” oznacza „Ojciec Jabłek”). Obecnie zajmują ją dzieci w koszulkach z napisem „I ♥ Kazakhstan” śpiewające, niestety dla nas, po kazachsku, a zatem nie za bardzo wiadomo o czym.

14:22 – Łyżwiarstwo szybkie – Waś, także zaliczył potknięcie i z wynikiem 35,16 został ostatecznie sklasyfikowany na 9.miejscu. Zwycięstwo dla Rusłana Muraszowa (Rosja) – 34,81. Drugi z naszych zawodników – Artur Nogal na 16.lokacie.

14:15 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Spikerzy w języku kazachskim, rosyjskim i angielskim oficjalnie witają środowisko sportu akademickiego, a także oficjalnych gości. Na arenę wniesiona zostaje flaga Kazachstanu.

14:09 – Biathlon – Tym razem Łoginov na czysto i już nikt nie odbierze Rosjanom kolejnego złotego medalu na tych Mistrzostwach. O srebrny powalczą Ukraińcy i Norwegowie.

14:09 – Łyżwiarstwo szybkie – Małe potknięcie Nogala i czas 35,41 daje piąte miejsce po występie ośmiu panczenistów

14:08 – Bobsleje – Ostatecznie 22. miejsce polskiej osady. Drugi ślizg odbędzie się bez udziału Mateusza Lutego i jego kolegów. Prowadzą Niemcy pilotowani przez Johanesa Lochnera.

14:05 – Ceremonia otwarcia Uniwersjady – Przy akompaniamencie tradycyjnych azjatyckich instrumentów wokół płyty głównej przechodzą (a w niektórych przypadkach przejeżdżają na koniach) postaci ubrane w stroje charakterystyczne dla tamtejszego górskiego folkloru.

14:01 – Biathlon – Słabe strzelanie Łoginova, który aż trzy razy musiał dobierać i Jego przewaga nad Ukraińcem zmalała do 32 sekund. Możemy mieć jeszcze emocje w tym biegu.

13:58 – Short track – Rozpoczynamy rywalizację na 1000m na Mistrzostwach Świata Juniorów. Patrycja Markiewicz w ćwierćfinale miała małą „przygodę”. Wpadła na nią Węgierka Rebeka Sziliczei-Nemet. W związku z tym , mimo iż Polka metę przekroczyła jako 4., sędziowie dołączyli naszą reprezentantkę do półfinału.

13:56 – Biathlon – Ostatnia zmiana już na trasie. Rosjanin ruszył z przewagą 48 sekund na Ukraińcem i 56 sekund nad Norwegiem. Łukasz Szczurek dobiegł na zmianę 13, ze stratą ponad trzech minut do Volkova.

13:55 – Uniwersjada Zimowa – Za chwilę rozpocznie się ceremonia otwarcia 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Tancerze już na płycie areny łyżwiarskiej przygotowani do pierwszego układu.

13:54 – Bobsleje – Mamy i gorsze czasy od polskiej czwórki. Jednak po starcie 24 osad Luty i spółka zajmują 21. miejsce. W drugim ślizgu ich nie zobaczymy.

13:50 – Biathlon – Już 45 sekund mają przewagi Rosjanie nad resztą stawki. Na drugie miejsce awansowali Ukraińcy, po fatalnym strzelaniu Szweda, który musiał biegać dwie rundy karne. Skorzystali z tego, również Norwegowie, którzy wskoczyli na tę chwilę na trzecie miejsce. Łukasz Szczurek tylko raz musiał dobierać i utrzymał 13 miejsce.

13:48 – Uniwersjada Zimowa – Znamy chorążego! KLIK

13:45 – Biathlon – na trasę ruszyli mężczyźni. Mają już za soba pierwsze strzelanie. W czołówce bez zmian. Volkov minimalnie powiększył przewagę nad Szwedem i Ukraińcem. Rosja pewnie zmierza po kolejny złoty medal. Polacy spadli na 13 miejsce po pierwszej wizycie na strzelnicy Ł. Szczurka.

13:40 – Biathlon – Za nami juz dwie zmiany sztafety mieszanej. Prowadza wyraźnie główni faworyci, Rosjanie ktorzy o 30 sekund wyprzedzaja Szwecje i o 51 sekund Ukraine. Polska po jednej karnej rundzie K. Piton sa na 12 pozycji.

13:40 – Bobsleje – 17 osad ma już za sobą pierwszy ślizg. Niestety wszyscy są szybsi od Polaków. Pozostanie w czołowej dwudziestce jest nierealne.

13:40 – Saneczkarstwo – Wolfgang Kindl (Austria) Mistrzem Świata w saneczkarstwie! Austriak w drugim ślizgu powiększył swoją przewagę nad Romanem Repilovem, który musiał pogodzić się ze srebrnym medalem. Na trzecie miejsce awansował, po doskonałym drugim przejeździe, Włoch Dominik Fischnaller. Felix Loch kończy zmagania dopiero na 6. pozycji!

13:10 – Bobsleje – To nie był dobry przejazd naszej czwórki. Kilka błędów i ostatni jak na razie czas 49.32. O awans do drugiego ślizgu będzie szalenie trudno.

12:58 – Bobsleje – Już za kilka chwil w Konigssee rozpoczną się zmagania bobslejowych czwórek o kolejne punkty pucharu świata. Z numerem 3. pojedzie polksa osada, pilotowana przez Mateusza Lutego. Będziemy się cieszyli, jeśli polakom uda się zająć miejsce gwarantujące start w drugim ślizgu – czyli w czołowej dwudziestce. Naszym bobsleistom w czwórkach nie idzie tak dobrfze jak w dwójkach i miejsca w czołowej piętnastce pozostają wciąż w sferze niespełnionych marzeń.

13:00 – Biegi narciarskie – Jan Antolec zajął dziś 59. miejsce, zaś Paweł Klisz był 64. Przypomnijmy, że już jutro narciarskie zmagania rozpoczną się w Ałmatach, w ramach Zimowej Uniwersjady!

12:40 – Biegi narciarskie – Calle Halfvarsson nie sprostał Norwegom i ostatecznie zakończył wyścig na trzecim miejscu! Najlepszy okazał się Emil Iversen, drugi był Martin Johnsrud Sundby! Dwa kolejne miejsca poza podium także okupują Norwegowie. To był bardzo dobry wyścig dla reprezentantów tego kraju. Wciąż czekamy na finisz Polaków.

12:28 – Biegi narciarskie – Ostatnie kilometry dzielą nas od mety! Na prowadzenie niespodziewanie wskoczył Szwed Daniel Richardsson! Drugi jest już Martin Johnsrud Sundby. Szykuje się emocjonująca walka o podium!

12:08 – Biegi narciarskie – Wyścig powoli wkracza w decydującą fazę, a w czołówce kolejne zmiany! Po 20 km prowadzi Norweg Emil Iversen. Ciut wolniejsi byli dwa Rosjanie – Ustiugov i Larkov. Niedawny lider Martin Johnsrud Sundby nie po raz pierwszy spada z czołowych pozycji, choć na pewno jeszcze zaatakuje.

11:56 – Biegi narciarskie – Jesteśmy już na półmetku wyścigu! Walka od samego początku jest bardzo zacięta, a na prowadzenie co rusz wskakuje nowy zawodnik. Po 15 km najszybszy znów jest Martin Johnsrud Sundby. Tuż za nim biegnie Fin Ivo Niskanen, a trzeci jest Norweg Imel Iversen. Jan Antolec przeskoczył kilka pozycji i jest 58, a Paweł Klisz dopiero 64.

11:44 – Biegi narciarskie – Dominacja Norwegów została przerwana! Na prowadzenie wyszedł Rosjanin Sergey Ustiugov. Drugi po 10 km jest Norweg Sjur Roethe, a trzeci Alexander Bessmertnykh. Polacy w okolicach 60. miejsca.

11:40 – Saneczkarstwo – Maciej Kurowski z czasem 50.553, a Mateusz Sochowicz z czasem 50.985 zajmują w tej chwili kolejno 28. i 34. miejsce, wśród 35 zawodników, jacy do tej pory ukończyli swoje ślizgi. Prowadzi Austriak Wolfgang Kindl z minimalną przewagą 0.004 nad Romanem Repilovem (Rosja). To oni w drugim ślizgu walczyć będą o złoto Mistrzostw Świata. Zdaje się, ze zagrozić nie mogą im już Niemcy – Johannes Ludwig i Felix Loch, którzy między sobą powinni rozstrzygnąć sprawę brązowego medalu.

11:38 – Biegi narciarskie – Po ciekawym początku i świetnym biegu Szweda oraz Kanadyjczyka całkowitą dominację w czołówce przejęli Norwegowie. Na po 6 km prowadzeniu Martin Johnsrud Sundby.

11:28 – Biegi narciarskie – Po pokonaniu 3.3 km prowadzi Szwed Calle Halfvarsson. Tuż za nim biegnie Norweg Martin Johnsrud Sundby. Trzeci na razie jest Kanadyjczyk Alex Hervey. Polacy daleko poza pierwszą pięćdziesiątką.

11:25 – Biegi narciarskie – W Falum w ramach Pucharu Świata rozpoczął się bieg mężczyzn na 30 km ze startu wspólnego. Polskę reprezentują Paweł Klisz, Jan Antolec!

11:16 – Skoki narciarskie – Tomas Vancura wygrywa niedzielny konkurs Pucharu Kontynentlanego w Bischofshofen. Drugie miejsce zajął Simon Ammann, a trzeci był Clemens Aigner. Klemens Murańka kończy konkurs na 14.lokacie. Bartłomiej Kłusek zajął 23. miejsce, a Jakub Wolny 27.

11:12 – Skoki narciarskie – Niestety, słabszy skok Klemensa Murańki w drugiej serii. Polak uzyskał 124,5 m i nie utrzyma lokaty w „10“.

11:00 – Skoki narciarskie – Metr dalej ląduje Bartłomiej Kłusek, który zajmuje teraz drugie miejsce. Za nami skoki sześciu zawodników.

10:57 – Skoki narciarskie – Wracamy do Bischofshofen. Jakub Wolny otwiera drugą serię skokiem na 120 m.

10:47 – Uniwersjada Zimowa / Hokej na lodzie – Za nami już jedyny dzisiejszy mecz hokeistek na uniwersjadzie. Rosjanki nie dały w nim najmniejszych szans Amerykankom, wygrywając z nimi 7:1.

10:43 – Biathlon – Jest podium! Bardzo dobry występ Krystyny i Grzegorza Guzików, którzy ostatecznie zajmują 3. miejsce. Polska ustąpiła jedynie reprezentacjom Rosji i Norwegii. Na uwagę zasługuje świetne strzelanie naszych, którzy dobierali dziś tylko 5 razy, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich reprezentacji.

10:35 – Saneczkarstwo – Rozpoczynamy przejazd jedynek mężczyzn na Mistrzostwach Świata w saneczkarstwie. Dwóch Polaków w stawce 51 zawodników. Maciej Kurowski i Maciej Sochowicz powalczą o to, aby pojechać w drugim ślizgu.

10:35 – Skoki narciarskie – Klemens Murańka kończy pierwszą serię konkursu w Bischofshofen na ósmym miejscu. W finale zobaczymy także Bartłomieja Kłuska, który zajmuje 25. miejsce i sklasyfikowanego cztery lokaty dalej Jakuba Wolnego. Na pierwszej lokacie ex aequo sklasyfikowani są Simon Ammann i Tomas Vancura.

10:30 – Biathlon – Na 3. zmianie (po 6 strzelaniach) prowadzą Czechy, które to reprezentują Tomasz Krupcik i znana z występów w PŚ Veronika Vitkova. Polska dzięki całkiem dobremu strzelaniu Krystyny Guzik awansowała na 4. miejsce, warto jednak dodać, że po pierwszym odcinku Krysi, Polska prowadziła i dopiero słabszy występ jej męża spowodował spadek na dalsze miejsce.

10:32 – Skoki narciarskie – Znacznie lepsza próba Klemensa Murańki! 130 m to aktualnie szósty wynik. Na prowadzeniu cały czas jest Simon Ammann.

10:27 – Skoki narciarskie – Aleksander Zniszczoł osiągnął 118 m i niestety Polaka nie zobaczymy w drugiej serii, po skokach czterdziestu zawodników zajmuje 27. miejsce. Jeszcze słabiej spisał się Krzysztof Biegun, który uzyskał 109,5 m.

10:24 – Biathlon – Zakończyło się właśnie 4. strzelanie, jak na razie prowadzą Rosjanie w składzie Virolaynen/Garanichev. Polacy w składzie Krystyna Guzik/Grzegorz Guzik zajmują na ten moment 7. miejsce.

10:23 – Skoki narciarskie – Jakub Wolny zanotował 119 m i plasuje się na 14. pozycji. Prowadzi, po świetnym skoku na 136 m, Simon Ammann.

10:19 – Biathlon – Od kilku minut trwa przedostatnia konkurencja biathlonowych ME. Tym razem zawodnicy przystąpili do supermiksta, czyli konkurencji, w której każda reprezentacja wystawia jednego zawodnika i jedną zawodniczkę, którzy to dwukrotnie na zmianę pokonują rundę z dwoma strzelaniami.

10:14 – Skoki narciarskie – Zupełnie nieudana próba Andrzeja Stękały. Polak uzyskał zaledwie 106,5 m, co daje mu 16. lokatę.

10:11 – Skoki narciarskie – Bartłomiej Kłusek ląduje na 120,5 metrze i po skokach siedemnastu zawodników jest liderem.

10:00 – Skoki narciarskie – W Bischofshofen rozpoczyna się właśnie drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego. Na skoczni HS-140 zobaczymy sześciu reprezentantów Polski: Bartłomieja Kłuska, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego, Krzysztofa Bieguna, Aleksandra Zniszczoła i Klemensa Murańkę.

Zaczynamy kolejną niedzielę pełną sportowych emocji! Na początek wiadomości ze skoczni w Bischofshofen.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password