LMP w kombinacji norweskiej: Tomasz Pochwała wygrywa w Wiśle i zdobywa tytuł mistrza Polski

Tomasz Pochwała zdobył tytuł letniego mistrza Polski w kombinacji norweskiej. Zawody zostały rozegrane w sobotę, 1.09.2012 r. w Wiśle w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w skokach i kombinacji norweskiej. Srebrny medal zdobył obrońca tytułu, Paweł Słowiok, natomiast brąz wywalczył Mateusz Wantulok. Do konkursu skoków, łącznie przystąpiło 26 zawodników. Do biegu na nartorolkach wystartowało 18.

W konkursie skoków rozgrywanym na dużej skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, najlepszy okazał się Mateusz Wantulok, który za swój skok otrzymał notę 112,5 pkt. Drugi po konkursie skoków był Szczepan Kupczak z notą 110,0 pkt. Trzecią lokatę zajmował Jakub Przybyła (109 pkt.). Tomasz Pochwała i Paweł Słowiok zajmowali po pierwszej konkurencji, odpowiednio czwartą i piątą lokatę, ze stratą 0:24 i 0:27 setnych do lidera po skokach czyli do Wantuloka.

Do biegu na nartorolkach liczącym 10 km i rozgrywanym w centrum Wisły, jako pierwszy przystąpił lider zawodów po skokach – Mateusz Wantulok. Ze stratą 0:10 setnych wyruszył, drugi po skokach, Szczepan Kupczak. Obaj panowie, podobnie jak na skoczni, radzili sobie również  podczas drugiej konkurencji. Długo utrzymywali się w czubie biegu, jednak zostali wyprzedzeni przez goniącego ich Tomasza Pochwałę oraz Pawła Słowioka. Mocniejszy w biegu był Tomasz Pochwała, który osiągając czas 0:20:12.5, został nowym mistrzem Polski. Paweł Słowiok stracił do zwycięscy 2.2 sekundy. Na trzeciej pozycji przybiegł Mateusz Wantulok. Osiągając 5. czas biegu, stracił do Pochwały 8.3 sekundy. W drugiej części dystansu osłabł Paweł Kupczak, który został wyprzedzony jeszcze przez Adama Cieślara. Tym samym Kupczak zakończył rywalizację na czwartym a Cieślar na piątym miejscu.