Londyn 2012: Łysenko na dopingu! Będzie drugie złoto Anity?

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oficjalnie potwierdził dziś dyskwalifikację za doping mistrzyni olimpijskiej z Londynu w rzucie młotem, Tatiany Łysenko. Tym samym złoty medal powinien już wkrótce trafić w ręce Anity Włodarczyk!

O dyskwalifikacji Łysenko mówiło się już od kilku miesięcy, ale dopiero teraz informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Zawieszenie 33-letniej Rosjanki jest następstwem ponownej analizy próbek pobranych od sportowców w czasie letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) i Londynie (2012). Zgodnie z oficjalnym komunikatem wydanym dziś przez MKOl, podczas igrzysk w stolicy Wielkiej Brytanii w organizmie Łysenko znajdował się niedozwolony środek o nazwie turinabol – doustny steryd anaboliczny, zwiększający masę kostno-mięśniową.

Na mocy decyzji Komisji Dyscyplinarnej MKOl, Tatiana Łysenko została zdyskwalifikowana, a jej wyniki uzyskane podczas igrzysk w Londynie wymazane. Rosjanka będzie zatem zmuszona do oddania złotego medalu zdobytego podczas londyńskich igrzysk. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zwrócił się już także z prośbą do Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) o skorygowanie wyników tych zawodów.

Korekta ta powinna być niezwykle radosna dla nas, a szczególnie dla rekordzistki świata i mistrzyni olimpijskiej z Rio, Anity Włodarczyk. Polka podczas zmagań w Londynie była druga (77,60), ponad 1,5 metra za Łysenko. Po dyskwalifikacji Rosjanki olimpijskie złoto w Londynu powinno przypaść w udziale właśnie naszej młociarce.

Na drugie miejsce olimpijskiego konkursu najprawdopodobniej przesunie się Niemka Betty Heidler (77,13), a brąz trafi do Chinki Wenxiu Zhang (76,34). O jedną lokatę – na dziewiąte miejsce powinna awansować Joanna Fiodorow (72,37).

Mateusz Górecki1992 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password