LONDYN LIVE – 12 sierpnia [zapis relacji]

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Wczoraj było pięknie i medalowo – złoto w rzucie młotem wywalczył Paweł Fajdek, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Nowicki. Dziś może być równie ciekawie, bowiem o medal w skoku wzwyż walczyć będzie Kamila Lićwinko. A może wszystkich zaskoczy nowy rekordzista Polski, oszczepnik Marcin Krukowski?

PROGRAM DNIA I STARTY POLAKÓW

Na tym kończymy relację z przedostatniego dnia 16. Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Dziś dołożyliśmy do naszego dorobku 1 medal i utrzymaliśmy 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Rozkład jutrzejszych konkurencji nie pozwala nam wprawdzie liczyć na to, że uda nam się to miejsce utrzymać, ale to i tak są już dla nas niezwykle udane mistrzostwa. Zapraszamy na jutrzejszą relację, Wspólnie z chodziarzami, i po raz pierwszy także i z chodziarkami, na 50 km, zaczynamy o 8:45.

23:06 – 4×100 m – Tego chyba nikt nie przewidział. Usain Bolt doznał kontuzji biegnąc na swojej zmianie… Niespodziewanymi mistrzami świata zostali Brytyjczycy, którzy na ostatniej prostej, ku uciesze publiczności, wyprzedzili Amerykanów. Brąz dla Japończyków. Tym razem to nie Bolt był reżyserem i scenarzystą swojego show…

23:00 – 4×100 m – Przed nami ostatni bieg Usaina Bolta. W jego teamie będą towarzyszyć mu dzisiaj Omar McLeod, Julian Forte i Yohann Blake. Czy 15 medal mistrzostw świata Bolta będzie złoty? Jest siedem ekip, które chcą żeby stało się inaczej, na czele z Amerykanami z Justinem Gatlinem i Christianem Colemanem.

22:40 – 4×100 m – Amerykanki wygrywają bieg kobiet. Wszystko rozstrzygnęła biegnąca na ostatniej zmianie Tori Bowie. Srebro dla Brytyjek, a brąz dla Jamajek. 15. medal mistrzostw świata dla Allyson Felix.

22:37 – 4×100 m – Przed nami dwa finały sztafet. Oba równie interesujące, choć i tak wiadomo, że wszyscy czekają tylko na jedną osobę. Za chwilę ostatni bieg w karierze Usaina Bolta.

22:27 – Rzut oszczepem – Mistrz olimpijski bez medalu! Thomas Rohler w ostatniej kolejce stracił trzecie miejsce na rzecz Czecha Petra Frydrycha. Niemcy ostatecznie i tak kończą ze złotem, bo mistrzem został Johannes Vetter. Srebro dla drugiego z Czechów, Jakuba Vadlejcha.

22:03 – Dziesięciobój – Kevin Mayer mistrzem świata. Francuz był głównym faworytem do złota i nie zawiódł oczekiwań. To drugie złoto dla Trójkolorowych, ale nie wyprzedzą nas oni w klasyfikacji medalowej. Srebro i brąz dla Niemców – Rico Freimutha i Kaia Kazmirka.

22:00 – Rzut oszczepem – Marcin Krukowski niestety rzuca tylko 79.54 m i na tym kończy się jego udział w tegorocznych mistrzostwach. Trzeba jednak przyznać, że Polakowi i tak należą się brawa. Poziom eliminacji był najwyższy w historii, a poziom dzisiejszych zawodów już zachwyca. Prowadząca trójka już rzuciła dalej niż wynosi rekord Polski.

21:56 – Rzut oszczepem – Po dwóch kolejkach Marcin Krukowski, który spalił swoją drugą próbę, jest niestety 9. Polak musi przerzucić 83.5 m, aby myśleć o wąskim finale.

21:49 – Skok wzwyż – Julija Łewczenko sama nie potrafiła uwierzyć w to co się stało. Piękna Ukrainka, która na początku lipca została w Bydgoszczy młodzieżową mistrzynią Europy, wywindowała swoją życiówkę do 2.01 m. Gdyby nie Marija Lasickene wygrałaby tym wynikiem każde ważniejsze zawody w tym roku na świecie. Z Londynu wyjedzie jednak ze srebrem. Rosjanka, już pewna mistrzostwa, walczy teraz z wysokością 2.08 m.

21:45 – Rzut oszczepem – Marcin Krukowski rozpoczął od bardzo dobrego rzutu na odległość 82.01 m. Na razie daje mu to 8. miejsce, bo poziom konkursu jest niezwykle wysoki. Prowadzi Vetter (89.89) przed Jakubem Vadlejchem (89.73).

21:40 -Skok wzwyż – Kamila Lićwinko z brązowym medalem mistrzostw świata!!! Polka przerzuciła ostatnią próbę na 2.03, ale nie dała rady jej zaliczyć i ostatecznie kończy z brązem. Brawa dla Polki, to nasz siódmy medal!

21:38 – 5000 m – Mo Farah bez dubletu! Brytyjczyk przegrywa 5000 m z Etiopczykiem Muktarem Edrisem. Trzeci biegający dla USA Paul Chelimo.

21:36 – Skok wzwyż – Lićwinko strąca 2.01 też w drugiej próbie.

21:34 – Skok wzwyż – Lićwinko strąca 2.01. Zalicza tę wysokość za to Marija Lasickene. A więc powrót do stanu sprzed kilkunastu minut. Polka wraca na trzecie miejsce.

21:32 – Skok wzwyż – Lićwinko zalicza 1.99 m w pierwszej próbie!!! Lasickene strąca, ale konkurs życia ma Julija Łewczeno. Ukrainka poprawiła swój kolejny rekord życiowy i jest pierwsza, przed Polką i Rosjanką. Poprzeczka wędruje na 2.01 (Lasickene przerzuca).

21:26 – Skok wzwyż – Jest medal Kamili Lićwinko!!! Ani Jungfleisch, ani Johnson-Thompson nie skoczyły 1.97 m, co oznacza, że w konkursie zostały tylko 3 zawodniczki!!!

21:21 – Skok wzwyż – Jest zaliczone 197 cm!!! Kamila Lićwinko wskakuje na trzecie miejsce! Ależ wytrzymała próbę nerwów. Od skoków dwóch zawodniczek zależy, czy już teraz będzie pewna medalu.

21:18 – Skok wzwyżLićwinko niestety zrzuca 197 cm również w drugiej próbie. Na razie wygląda na to, że zaliczenie tej wysokości może dać brąz.

21:13 – Skok wzwyż – Kamila Lićwinko, już tradycyjnie, strąca kolejną wysokość w pierwszej próbie. Oby, wzorem poprzednich, zaliczyła ją za drugim podejściem. W stawce pozostało 6 zawodniczek. Na razie bezbłędne (włączając 1.97) są Marija Lasickene i Julija Łewczenko.

21:11 – 100 m ppł – Świetny finał 100 m przez płotki! Najstarsza w stawce, mistrzyni olimpijska z Londynu Sally Pearson pogodziła 4 Amerykanki i po raz drugi w karierze została mistrzynią świata! Srebro dla mistrzyni olimpijskiej z Rio – Dawn Harper-Nelson. A brąz dla Niemki Pameli Dutkiewicz. Rekordzistka świata, Kendra Harrison, poza podium.

20:57 – Skok wzwyż – Jest udana próba Lićwinko! Daje jej to na razie 5. miejsce, ale ważne, że nie ma zbyt wielu niepotrzebnych nerwówek.

20:44 – Skok wzwyż – Kolejny raz nienajlepszy pierwszy skok Lićwinko. Polka będzie musiała ponownie skakać na 1.95 m. W konkursie nie ma już mistrzyni olimpijskiej Ruth Beitii.

20:37 – Skok wzwyż – Lićwinko zalicza 1.92 m w drugiej próbie. Oby ta zrzutka dużo nie kosztowała.

20:32 – Dziesięciobój – Dzisiaj obejrzymy też finał oszczepników z Marcinem Krukowskim. Swój konkurs zaczną oni o 21:15, a to dlatego, że właśnie w tej chwili tę samą konkurencję zakończyli wieloboiści. Oszczepem najdalej (71.73 m) rzucał Estończyk Oiglane, ale i tak jego szanse na podium są bardzo niewielkie (jest 4., ma ponad 100 punktów straty do trzeciego miejsca). Przed ostatnią konkurencją właściwie wszystko jest jasne. Mistrzem świata powinien zostać Kevin Mayer, przed Rico Freimuthem i Kaiem Kazmirkiem.

20:26 – Skok wzwyż – 188 cm poprawiały tylko McPherson i Hruba. Poprzeczka jest już na 1.92 m. Niestety Kamila Lićwinko właśnie tutaj zalicza swoją pierwszą zrzutkę.

20:16 – Skok wzwyż – Prawie wszystkie (oprócz Iniki McPherson) panie zgodnie rozpoczęły od skakania 1.84 m. Nikt nie miał z tą wysokością żadnych problemów. Kamila Lićwinko jest pierwsza w kolejce dlatego już zdążyła podejść do 1.88 m. Zaliczyła ją w pierwszej próbie.

20:05 – Skok wzwyż – No i zaczynamy przedostatnią sesję wieczorną londyńskich mistrzostw. Właśnie rozpoczyna się najbardziej nas interesująca dzisiaj konkurencja – skok wzwyż kobiet z Kamilą Lićwinko, miejmy nadzieję, w jednej z głównych ról.

W dzisiejszej serii porannej pozostały nam już tylko zmagania wieloboistów w rzucie dyskiem i skoku o tyczce. O ich wynikach poinformujemy wieczorem. Start sesji wieczornej około 20:00

13:05 – 4×400 – Bardzo szybki drugi bieg eliminacyjny, w którym aż trzy sztafety zeszły poniżej trzech minut. Z tego półfinału do finału wejdzie aż pięć sztafet – USA, Trynidad i Tobago, Belgia, Wielka Brytania i Francja.

12:55 – 4×400 – FENOMENALNY BIEG TYMOTEUSZA ZIMNEGO! Mamy drugie miejsce tuż za Hiszpanami z czasem 3:01,78 i pewne miejsce w finale! BRAWO!

12:47 – 4×400 – Czas na bieg męskiej sztafety. Duszyński/Krawczuk/Zimny/Omelko walczyć będą z Hiszpanią, Jamajką, Turcją, Kubą, Bahama, Indiami i Kolumbią. 

12:40 – 4×400 – Ostatecznie Polki uzyskały szósty rezultat eliminacji. Finał z udziałem biało-czerwonych w jutrzejszej serii wieczornej. 

12:38 – 4×400 – Polki czwarte w swoim biegu, ale najlepszy w tym sezonie czas 3:26,47 daje im awans do finału! W drugim biegu najlepiej pobiegły Jamajki, którze wyprzedziły Nigeryjki i Niemki.

12:25 – 4×400 – Świetne wyniki w pierwszym biegu. Triumfują Amerykanki z najlepszym z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 3:21,66, przed Brytyjkami (3:24,74) i Botswankami, które czasem 3:26,90 poprawiły rekord kraju. Czas na bieg z udziałem polskiej sztafety.

12:13 – 4×400 – Za kilka minut powinny rozpocząć się sztafety 4×400 metrów. W drugim biegu eliminacyjnym pobiegną Polki w składzie Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska, Iga Baumgart. Biało-czerwone w swoim biegu walczyć będą z Ukrainkami, Włoszkami, Bahamkami, Jamajkami, Niemkami, Nigeryjkami i sztafetą RPA. Awans do finału uzyskają trzy pierwsze sztafety i dwie z najlepszymi czasami z dwóch biegów. 

12:09 – 4×100 – Drugim półfinale najlepszy czas (37,95) uzyskali Jamajczycy, wyprzedzając Francuzów i Chińczyków. Awans z czasami wywalczyli też Turcy i Kanadyjczycy.

11:56 – 4×100 – 37,70 i prowadzenie na światowych listach – tak w pierwszym biegu eliminacyjnym w sztafecie 4×100 pobiegli Amerykanie. Tuż za nimi do mety dobiegli Brytyjczycy, natomiast trzecią pozycję i awans do finału wywalczyli Japończycy.

11:46 – 4×100 – Ciekawe rozstrzygnięcia w drugim biegu. Triumf odniosły Niemki, przed Jamajkami i Brazylijkami. Do finału z czasami wejdą jeszcze Holenderki i sztafeta Trynidadu i Tobago.

11:36 – 4×100 – W pierwszym biegu półfinałowym na dystansie 4×100 metrów najlepsze okazały się Amerykanki, przed zawodniczkami z Wielkiej Brytanii i Szwajcarki. Te trzy sztafety są już pewne miejsca w finale. Dodajmy, że Amerykanki wynikiem 41,84 wyszły na czoło tegorocznych list światowych.

11:31 – Dziesięciobój – Od rana na londyńskim stadionie rywalizują wieloboiści. Na dystansie 110 metrów przez płotki najlepszy okazał się Kanadyjczyk Damian Warner (13,63), przed Rico Freimuthem z Niemiec (13,68) i Francuzem Kevinem Mayerem (13,75). Ci sami zawodnicy, acz w odwrotnej kolejności okupują czołowe miejsca w klasyfikacji po sześciu konkurencjach.

W Londynie dziś zupełnie inaczej niż w Polsce – ciepło i słonecznie. Oby te warunki sprzyjały uzyskiwaniu dobrych wyników, zwłaszcza przez reprezentantów Polski.

 

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password