LONDYN LIVE – Zapis relacji 7 sierpnia

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

W sporcie nie ma rzeczy stuprocentowo pewnych i dlatego zapewne go tak bardzo kochamy. Są jednak wydarzenia, co do których możemy być „niemal pewni”. Do takich należy z całą pewnością triumf Anity Włodarczyk w rzucie młotem, którego finał dziś zostanie rozegrany w Londynie. To będzie generalnie „kobiecy” dzień – prócz pań w rzucie młotem w finałach zobaczymy jeszcze Angelikę Cichocką i Anną Jagaciak. Zapraszamy na naszą relację od 19:30!

Program i starty Polaków

Pragniemy przeprosić za brak aktualizacji która miała miejsce przez dwie godziny. Miało to związek z problemami technicznymi jakie wynikły z przyczyn od nas niezależnych. Na dzisiaj kończymy naszą relację. Efektem dzisiejszych zmagań są dwa medale dla naszej reprezentacji: złoto Anity Włodarczyk i brąz Malwiny Kopron. Kolejna relacja już jutro wieczorem. W programie dwa finały z medalowymi szansami dla biało – czerwonych: skok o tyczce mężczyzn oraz 800 metrów mężczyzn. Do jutra!

23:00 – 1500 metrów kobiet – Angelika Cichocka na siódmym miejscu. Piorunujący finisz wygrała Kenijka Kipyegon.

22:40 – Trójskok kobiet – Anna Jagaciak kończy swój udział w światowym czempionacie na szóstej pozycji. Medalu nie ma, za to stypedium Ministra Sportu będzie jak znalazł…

22:35 – 110 metrów przez płotki – Omar McLeod mistrzem świata z przeciętnym wynikiem 13,04. Gdzieś się podziali, tamci płotkarze.

22:30 – Trójskok kobiet – Jagaciak cały czas powyżej 14 metrów, jednak cały czas za mało. Cos w stylu Joanny Fiodorow: stabilnie, lecz bez fajerwerków.

22:15 – 400 metrów kobiet – Półfinał to również na razie szczyt możliwości Igi Baumgart. Szóste miejsce i czas 51,81 napawają jednak optymizmem przed rywalizacją sztafet.

21:35 – Trójskok kobiet – Rywalizację w finale tej konkurencji rozpoczyna Anna Jagaciak. Pierwszy skok 14,13.

21:30 –  400 metrów przez płotki – Patryk Dobek kwalifikacje przeszedł, niestety w półfinale tak dobrze nie było. Szóste miejsce, czas 49,40 nie dają szans na nic. Zdaniem Marka Plawgi Dobek to nasza nadzieja na pobicie rekordu Polski.

21:20 –  400 metrów przez płotki – Joannie Linkiewicz szczęśliwie awansuje do półfinału! Czas 56,18 to dziewiętnasty wynik rywalizacji. O awans do finału będzie trudno, ale na razie cieszmy się  tego co jest.

 Mamy dwa medale mistrzostw świata w rzucie młotem! Tradycyjnie najlepsza okazała się Anita Włodarczyk z wynikiem 77,90. Malwina Kopron pierwszą udaną próbą zapewniła sobie najważniejszy na razie w karierze krążek. Joanna Fiodorow rzucała stabilnie, dziś wystarczyło to do szóstego miejsca!

20:55 – Rzut młotem – Kopron wciąż się nie poprawia, ale wciąż udaje jej się pozostawać na podium.

20:50 – Rzut młotem – Uff, puff. Cesarzowa pokazała reszcie miejsce w szeregu! 77,39 i zajmuje jedyne pasujące do niej miejsce!

20.42 – Rzut młotem – Joanna Fiodorow nie poprawia wyniku, Malwina Kopron pali swoją próbę. Po trzech kolejkach najmłodsza z Polek jest druga, Fiodorow piąta, a Włodarczyk szósta. Przed naszymi jeszcze po 3 rzuty.

20:41 – 400 m przez płotki kobiet – Joanna Linkiewicz w swojej serii zajmuje piąte miejsce. Pozostaje tylko nadzieja, że załapie się do kolejnej rundy z czasem.

20:35 – Rzut młotem – Nie jest dobrze. 71.94 w trzeciej próbie Anity Włodarczyk daje jej na razie piąte miejsce, ale to nie to, na co wszyscy oczekiwali.

20:30 – Rzut młotem – Malwina Kopron nie zalicza drugiego rzutu, a wcześniej na prowadzeniu zmieniła ją Chinka Wang.

20:26 – 200 metrów mężczyzn – Zakończyły się wszystkie biegi eliminacyjne. Najlepszy czas: 20.05, najlepsi oszczędzali więc siły.

20:23 – Rzut młotem – Anita Włodarczyk pali drugą próbę. Na razie jest szósta. Pozostało jeszcze jedno podejście przed wyeliminowaniem czterech najsłabszych zawodniczek. Joanna Fiodorow zalicza 73.02 metra, co daje jej trzecią pozycję.

20:16 – Rzut młotem – Świetna Malwina Kopron! 74,76 to wynik dający na razie pierwsze miejsce!

20:11 – Rzut młotem – Joanna Fiodorow niestety spaliła pierwszą próbę…

20:07 – Rzut młotem – Młot po pierwszym rzucie Anity Włodarczyk poszedł po siatce niewiele ponad 70 metrów.

20:00 – Trwa prezentacja najważniejszego z punktu widzenia polskiego kibica finału. Rzut młotem kobiet, z naszą niepodzielnie panująca hegemonką Anitą Włodarczyk. Minimum to złoty medal, ale apetyty są mocno zaostrzone, gdyż Joanna Fiodorow i Malwina Kopron prezentują ostatnio wyniki napawające nadzieją na żniwo większe niż jeden krążek.

19:58 – Trójskok mężczyzn – Minimum kwalifikacyjne wynosi 17 metrów. W razie jego nie osiągnięcia najlepszy skok musi być jednym z dwunastu najlepszych. Na razie udział w finale zapewniło sobie dwóch zawodników.

19:51 – 200 m mężczyzn – Z każdego biegu do kolejnej rundy wchodzi trzech najlepszych bezpośrednio plus trzech z czasami z wszystkich siedmiu biegów.

19:36 – Poza młociarkami, Cichocką i Jagaciak na tartan wybiegną dzisiaj: Joanna Linkiewicz w pierwszej rundzie 400 metrów przez płotki, Patryk Dobek w półfinale tej samej konkurencji oraz Iga Baumgart w półfinale płaskiej wersji tego dystansu.

19:30 – Witamy i zapraszamy na kolejny dzień zmagań najlepszych lekkoatletów świata w Londynie. Na początek dwie konkurencje bez udziału Polaków: 200 metrów oraz trójskok mężczyzn. My z niecierpliwością czekamy na godzinę 20, kiedy rozpocznie się rzut młotem Pań z udziałem trzech naszych zawodniczek.

Bartosz Szafran4838 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password