LONDYN LIVE – Zapis relacji 9 sierpnia

Po dwóch dniach wielkich, radosnych dla polskich kibiców lekkoatletyki emocji, dziś czeka nas dzień znacznie spokojniejszy, żeby nie powiedzieć nudny. Na Stadionie Olimpijskim zobaczymy dziś tylko Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego w eliminacjach rzutu młotem. Niemniej nie zabraknie innych emocji, więc tradycyjnie zapraszamy na naszą relację tuż po 20!

Program i starty Polaków

To wszystko na dziś! Dziękujemy, że byliście z nami podczas tych dramatycznych finałów oraz świetnych kwalifikacji Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego! Zapraszamy na jutro! Emocji nie zabraknie!

22:54 – Bieg na 400 m  – Ależ dramatyczny finisz! Miller-Uibo prowadziła cały dystans, a na 20 metrów przed metą niemal stanęła! Przez do dopiero czwarta! Złoto dla Phyllis Francis, srebro dla Salwy Eid Nasser z Bahrajnu, a trzecia Allyson Felix.

22:47 – Rzut młotem – Kwalifikacje grupy B zakończone. Nowicki okazał się jedynym zawodnikiem tej grupy, który przekroczył minimum! Był dziś również najlepszy ogółem! Tuż za nim w łącznej klasyfikacji był Paweł Fajdek. Będzie polskie podium w piątek?

22:45 – Bieg na 400 m – Teraz czas na bieg na 400 metrów kobiet! Wśród faworytek Allyson Felix z USA, która walczy o swój rekordowy 14 medal (z czego o 10 złoty), Shaunae Miller-Uibo z Bahamów oraz kolejna Amerykanka – Phyllis Francis.

22:37 – Bieg na 400 m ppł – Warholm ze złotem!!! Niespodzianka! Copello na drugim miejscu, tylko z brązem Clement! 48.35 to najwolniejszy wynik w historii tej konkurencji, który dał złoto, ale w tych warunkach to nie dziwi.

22:28 – Bieg na 400 m ppł – Za chwilę finał mężczyzn na dłuższym dystansie płotkarskim! Kto wygra? Powalczą o to między innymi Kerron Clement z USA, Karsten Warholm z Norwegii i Yasmani Copello z Turcji!

22:25 – Pchnięcie kulą – Złoto dla Chinki Lijiao Gong (19.94), srebro dla Węgierki Anity Marton (19.49 w ostatnim rzucie) i brąz dla mistrzyni olimpijskiej, Amerykanki Michelle Carter (19.14).

22:16 – Bieg na 200 m – Z trzeciego biegu bezpośrednio awansowali Turek Ramil Guliyev i Amerykanin Ameer Webb. Zaskakująca informacja: Wayde van Niekerk z RPA był dopiero trzeci! Mimo wszystko awansował z czasem tak samo jak Brytyjczyk Nethaneel Mitchell-Blake.

22:11 – Bieg na 200 m – Z drugiego półfinału awansowali Jareem Richards z Trynidadu i Tobago oraz Sani Brown z Japonii. Na to, czy awansuje „z czasem” czeka Jamajczyk Yohan Blake.

22:06 – Rzut młotem – Świetny rzut Nowickiego! 76.85 w pierwszym rzucie i jest finał!

21:58 – Bieg na 200 m – Isiah Young z USA i Isaac Makwala już w finale! Zawodnikowi z Bostwany nie przeszkodziło to, że tor pierwszy, na którym biegł, był w zasadzie wypełniony wodą!

21:55 – Bieg na 200 m – Rozpoczynają się półfinały! W pierwszym biegną między innymi Akani Simbine z RPA i po wszystkich perturbacjach Isaac Makwala z Bostwany!

21:53 – Rzut młotem – Kwalifikacje zaczyna grupa B, a w niej brązowy medalista olimpijski z Rio – Wojciech Nowicki! Oby szybko wypełnił minimum kwalifikacyjne (75.50 m) i dołączył do Pawła Fajdka!

21:49 – Bieg na 5000 m – Bezpośrednio z drugiego biegu awansowali Etiopczyk Barega, Balew z Bahrajnu, Kenihczyk Rutto, Australijczyk Tiernan i Amerykanin Hill. Ponadto z czasami do finału weszło pięciu innych zawodników z tego, dużo szybszego od wcześniejszego, biegu. Są to Ahmed z Kanady, Butchard z Wielkiej Brytanii, Chelimo z USA, Campbell z Jamajki i Habte z Erytrei.

21:30 – Bieg na 5000 m – Rozpoczyna się drugi bieg eliminacyjny panów. Pobiegną w nim między innymi Kenijczyk Cyrus Rutto, czy Amerykanin Paul Kipkemoi Chelimo.

21:25 – Pchnięcie kulą – Zaczyna się finał pchnięcia kulą kobiet. Niestety Paulina Gua i Klaudia Kardasz odpadły w kwalifikacjach.

21:23 – Bieg na 5000 m – Z pierwszego biegu awans mają już Etiopczycy Kejelcha i Edris, Brytyjczyk Farah, Kanadyjczyk Knight i Erytrejczyk Kifle.

21:20 – Skok w dal – Zakończyły się kwalifikacje kobiet. Odpadła nieoczekiwanie srebrna medalistka z Pekinu Brytyjka Shara Proctor! Przykra niespodzianka dla gospodarzy.

21:09 – Bieg na 5000 m – Rozpoczęły się eliminacje na 5000 metrów mężczyzn. W pierwszym biegu legenda, ulubieniec lokalnej publiczności – Mo Farah!

21:01 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Z ostatniego biegu bezpośrednio awansowały Kenijka Chepsol, Amerykanka Coburn i Australijka Lacaze. Ponadto z czasami awansowały: z drugiego biegu Jamajka Praught, Kanadyjka Lalonde i Etioptka Fente oraz z biegu trzeciego Bahrajnka Yavi, Etiopka Diro i Argentynka Casetta.

20:50 – Rzut młotem – JEST! 76.82 m Pawła Fajdka! Polak osiągnął minimum, prowadzi i może uciekać z deszczowego stadionu!

20:39 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Z drugiego biegu awans uzyskała Kenijka Chepkoech, Jebet z Bahrajnu i Amerykanka Freirichs.

20:34 – Rzut młotem – Paweł Fajdek 71.43 w pierwszym rzucie. To daje mu dziewiąte miejsce. Czterech zawodników osiągnęło minimum kwalifikacyjne. Quentin Bigot z Francji (76.11), Węgier Bence Halasz (75.56), Brytyjczyk Nick Miller (75.52) i niezrzeszony Rosjanin Aleksiej Sokyrskij (75.50).

20:23 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Z pierwszego biegu awansowały już Niemka Krause oraz Kenijki Jepkemoi i Kirui. Rozpoczyna się bieg drugi z rekordzistką świata Ruth Jebet z Bahrajnu!

20:21 – Rzut młotem – Czas zacząć kwalifikacje rzutu młotem mężczyzn! Swój występ rozpoczyna grupa A z broniącym tytułu z Pekinu Pawłem Fajdkiem! Oby szybko i pewnie uzyskał minimum kwalifikacyjne wynoszące 75.50 m.

20:14 – Skok w dal – Zaczynają się eliminacje skoku w dal kobiet. Minimum kwalifikacyjne wynosi 6.70 m. Ciekawe ile zawodniczek zdoła je osiągnąć w tym deszczu.

20:07 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Rozpoczął się pierwszy bieg eliminacyjny kobiet. Biegnie w nim broniąca tytułu z Pekinu Kenijka Hyving Kiyeng Jepkemoi.

19:58 – Bieg na 800 m – Przed chwilą swój srebrny medal odebrał Adam Kszczot. Dziś nasz dorobek na pewno się nie powiększy, gdyż jedynymi Biało-Czerwonymi, którzy dziś wystartują będą młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Czekają dziś na nich jednak tylko kwalifikacje.

19:55 – Bieg na 200 m – Witamy! Na początek mamy dla Was dość kuriozalną wiadomość. Isaac Makwala o godzine 14:00 zakończył kwarantannę, dostał zgodę na start… w eliminacjach 200 metrów, w których nie mógł wystartować przedwczoraj! Biegł samotnie na 7. torze, a by móc pobiec w półfinale musiał osiągnąć czas 20.53 lub lepszy. Mimo deszczu wykręcił rezultat 20.20 i zostanie dołączony do któregoś z półfinałów.

Bartosz Szafran4769 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password