LONDYN LIVE – Zapis relacji 9 sierpnia

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Po dwóch dniach wielkich, radosnych dla polskich kibiców lekkoatletyki emocji, dziś czeka nas dzień znacznie spokojniejszy, żeby nie powiedzieć nudny. Na Stadionie Olimpijskim zobaczymy dziś tylko Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego w eliminacjach rzutu młotem. Niemniej nie zabraknie innych emocji, więc tradycyjnie zapraszamy na naszą relację tuż po 20!

Program i starty Polaków

To wszystko na dziś! Dziękujemy, że byliście z nami podczas tych dramatycznych finałów oraz świetnych kwalifikacji Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego! Zapraszamy na jutro! Emocji nie zabraknie!

22:54 – Bieg na 400 m  – Ależ dramatyczny finisz! Miller-Uibo prowadziła cały dystans, a na 20 metrów przed metą niemal stanęła! Przez do dopiero czwarta! Złoto dla Phyllis Francis, srebro dla Salwy Eid Nasser z Bahrajnu, a trzecia Allyson Felix.

22:47 – Rzut młotem – Kwalifikacje grupy B zakończone. Nowicki okazał się jedynym zawodnikiem tej grupy, który przekroczył minimum! Był dziś również najlepszy ogółem! Tuż za nim w łącznej klasyfikacji był Paweł Fajdek. Będzie polskie podium w piątek?

22:45 – Bieg na 400 m – Teraz czas na bieg na 400 metrów kobiet! Wśród faworytek Allyson Felix z USA, która walczy o swój rekordowy 14 medal (z czego o 10 złoty), Shaunae Miller-Uibo z Bahamów oraz kolejna Amerykanka – Phyllis Francis.

22:37 – Bieg na 400 m ppł – Warholm ze złotem!!! Niespodzianka! Copello na drugim miejscu, tylko z brązem Clement! 48.35 to najwolniejszy wynik w historii tej konkurencji, który dał złoto, ale w tych warunkach to nie dziwi.

22:28 – Bieg na 400 m ppł – Za chwilę finał mężczyzn na dłuższym dystansie płotkarskim! Kto wygra? Powalczą o to między innymi Kerron Clement z USA, Karsten Warholm z Norwegii i Yasmani Copello z Turcji!

22:25 – Pchnięcie kulą – Złoto dla Chinki Lijiao Gong (19.94), srebro dla Węgierki Anity Marton (19.49 w ostatnim rzucie) i brąz dla mistrzyni olimpijskiej, Amerykanki Michelle Carter (19.14).

22:16 – Bieg na 200 m – Z trzeciego biegu bezpośrednio awansowali Turek Ramil Guliyev i Amerykanin Ameer Webb. Zaskakująca informacja: Wayde van Niekerk z RPA był dopiero trzeci! Mimo wszystko awansował z czasem tak samo jak Brytyjczyk Nethaneel Mitchell-Blake.

22:11 – Bieg na 200 m – Z drugiego półfinału awansowali Jareem Richards z Trynidadu i Tobago oraz Sani Brown z Japonii. Na to, czy awansuje „z czasem” czeka Jamajczyk Yohan Blake.

22:06 – Rzut młotem – Świetny rzut Nowickiego! 76.85 w pierwszym rzucie i jest finał!

21:58 – Bieg na 200 m – Isiah Young z USA i Isaac Makwala już w finale! Zawodnikowi z Bostwany nie przeszkodziło to, że tor pierwszy, na którym biegł, był w zasadzie wypełniony wodą!

21:55 – Bieg na 200 m – Rozpoczynają się półfinały! W pierwszym biegną między innymi Akani Simbine z RPA i po wszystkich perturbacjach Isaac Makwala z Bostwany!

21:53 – Rzut młotem – Kwalifikacje zaczyna grupa B, a w niej brązowy medalista olimpijski z Rio – Wojciech Nowicki! Oby szybko wypełnił minimum kwalifikacyjne (75.50 m) i dołączył do Pawła Fajdka!

21:49 – Bieg na 5000 m – Bezpośrednio z drugiego biegu awansowali Etiopczyk Barega, Balew z Bahrajnu, Kenihczyk Rutto, Australijczyk Tiernan i Amerykanin Hill. Ponadto z czasami do finału weszło pięciu innych zawodników z tego, dużo szybszego od wcześniejszego, biegu. Są to Ahmed z Kanady, Butchard z Wielkiej Brytanii, Chelimo z USA, Campbell z Jamajki i Habte z Erytrei.

21:30 – Bieg na 5000 m – Rozpoczyna się drugi bieg eliminacyjny panów. Pobiegną w nim między innymi Kenijczyk Cyrus Rutto, czy Amerykanin Paul Kipkemoi Chelimo.

21:25 – Pchnięcie kulą – Zaczyna się finał pchnięcia kulą kobiet. Niestety Paulina Gua i Klaudia Kardasz odpadły w kwalifikacjach.

21:23 – Bieg na 5000 m – Z pierwszego biegu awans mają już Etiopczycy Kejelcha i Edris, Brytyjczyk Farah, Kanadyjczyk Knight i Erytrejczyk Kifle.

21:20 – Skok w dal – Zakończyły się kwalifikacje kobiet. Odpadła nieoczekiwanie srebrna medalistka z Pekinu Brytyjka Shara Proctor! Przykra niespodzianka dla gospodarzy.

21:09 – Bieg na 5000 m – Rozpoczęły się eliminacje na 5000 metrów mężczyzn. W pierwszym biegu legenda, ulubieniec lokalnej publiczności – Mo Farah!

21:01 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Z ostatniego biegu bezpośrednio awansowały Kenijka Chepsol, Amerykanka Coburn i Australijka Lacaze. Ponadto z czasami awansowały: z drugiego biegu Jamajka Praught, Kanadyjka Lalonde i Etioptka Fente oraz z biegu trzeciego Bahrajnka Yavi, Etiopka Diro i Argentynka Casetta.

20:50 – Rzut młotem – JEST! 76.82 m Pawła Fajdka! Polak osiągnął minimum, prowadzi i może uciekać z deszczowego stadionu!

20:39 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Z drugiego biegu awans uzyskała Kenijka Chepkoech, Jebet z Bahrajnu i Amerykanka Freirichs.

20:34 – Rzut młotem – Paweł Fajdek 71.43 w pierwszym rzucie. To daje mu dziewiąte miejsce. Czterech zawodników osiągnęło minimum kwalifikacyjne. Quentin Bigot z Francji (76.11), Węgier Bence Halasz (75.56), Brytyjczyk Nick Miller (75.52) i niezrzeszony Rosjanin Aleksiej Sokyrskij (75.50).

20:23 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Z pierwszego biegu awansowały już Niemka Krause oraz Kenijki Jepkemoi i Kirui. Rozpoczyna się bieg drugi z rekordzistką świata Ruth Jebet z Bahrajnu!

20:21 – Rzut młotem – Czas zacząć kwalifikacje rzutu młotem mężczyzn! Swój występ rozpoczyna grupa A z broniącym tytułu z Pekinu Pawłem Fajdkiem! Oby szybko i pewnie uzyskał minimum kwalifikacyjne wynoszące 75.50 m.

20:14 – Skok w dal – Zaczynają się eliminacje skoku w dal kobiet. Minimum kwalifikacyjne wynosi 6.70 m. Ciekawe ile zawodniczek zdoła je osiągnąć w tym deszczu.

20:07 – Bieg na 3000 m z przeszkodami – Rozpoczął się pierwszy bieg eliminacyjny kobiet. Biegnie w nim broniąca tytułu z Pekinu Kenijka Hyving Kiyeng Jepkemoi.

19:58 – Bieg na 800 m – Przed chwilą swój srebrny medal odebrał Adam Kszczot. Dziś nasz dorobek na pewno się nie powiększy, gdyż jedynymi Biało-Czerwonymi, którzy dziś wystartują będą młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Czekają dziś na nich jednak tylko kwalifikacje.

19:55 – Bieg na 200 m – Witamy! Na początek mamy dla Was dość kuriozalną wiadomość. Isaac Makwala o godzine 14:00 zakończył kwarantannę, dostał zgodę na start… w eliminacjach 200 metrów, w których nie mógł wystartować przedwczoraj! Biegł samotnie na 7. torze, a by móc pobiec w półfinale musiał osiągnąć czas 20.53 lub lepszy. Mimo deszczu wykręcił rezultat 20.20 i zostanie dołączony do któregoś z półfinałów.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password